Aktualności
 (wrzesień 2009 - listopad 2009)
6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1  

Zawartość:
  • ...
Zakończenie roku szkolnego
zobacz galerię zdjęć
To już koniec... Żegnając się z Wami życzymy wszystkim udanych wakacji, dużo słońca, mało deszczu, mnóstwa atrakcji i zera zmartwień.
Rok szkolny 2008/2009 dobiegł końca.
Odpoczywajcie i zbierajcie siły na nowy rok szkolny. Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Wszystkich chcemy spotkać w szkole 1 września.
Miłych wakacji życzy Dyrektor i Grono pedagogiczne.
Dodano: 22.06.2009 przez: admin
Wyróżnienie w konkursie na najciekawsze strony internetowealt
zobacz galerię zdjęć
Ogłoszono wyniki drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na najciekawsze strony internetowe, dokumentujące realizację Partnerskich Projektów Szkół w ramach programu Comenius.
Jury oceniło wszystkie ze zgłoszonych 79 stron internetowych. Oceniana była zarówno zawartość merytoryczna, jak i rozwiązania techniczne zastosowane przez ich twórców.
Z przyjemnością informujemy, że Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych otrzymało WYRÓŻNIENIE W KATEGORII GIMNAZJÓW.
Nasza strona dokumentująca projekt: "Z ich przeszłości pochodzi nasza przyszłość" została wykonana przez ucznia klasy IIID Tomka Rzepka, przy współpracy z kolegami z klasy: Arkadiuszem Fajferkiem i Wiktorem Widerą. Nad zawartością merytoryczną strony czuwała p. Muszer. Opiekę nad stroną techniczną sprawował p. Suchoń.

Konkurs miał na celu:
  • popularyzację udziału polskich placówek oświatowych w programie Comenius Partnerskie Projekty Szkół;
  • promocję i upowszechnienie najciekawszych pomysłów edukacyjnych, wypracowanych w ramach realizacji partnerskich projektów Comenius;
  • motywację do profesjonalnego posługiwania się TIK (technologiami informacyjno-komunikacyjnymi);
  • promocję idei uczenia się języków obcych;
Do III miejsca - nagrody w postaci laptopa dla szkoły i wyjazdu do Hotelu Sofitel we Wrocławiu oraz wycieczki po zabytkach Wrocławia zabrakło bardzo niewiele.
alt
Dodano: 18.06.2009 przez: D.Pieczka
Analiza wyników egzaminu gimnazjalnego klas III
zobacz galerię zdjęć
Średnia krajowa z testu humanistycznego wynosi: 31,17; a z testu matematyczno - przyrodniczego: 25,56; średnia naszej szkoły wynosi: 34,68 z testu humanistycznego i 28,34 z testu matematyczno - przyrodniczego.

KLASA WYNIK GH WYNIK GM SUMA
A Średnia 33,12 25,28 58,40
B Średnia 33,13 25,39 58,52
C Średnia 33,52 24,60 58,12
D Średnia 38,84 37,84 76,68
Średnia całkowita 34,68 28,34 63,02
Polska 31,17 25,56 56,83

Dodano: 16.06.2009 przez: K. Brzyski i J. Loska
Pokazy ratownictwa
zobacz galerię zdjęć
1 czerwca br. Członkowie Klubu Przedsiębiorczości oraz pozostali uczniowie gimnazjum mogli poznać kolejną grupę zawodową, jaką są ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na terenie basenu Żabka w Łaziskach Górnych gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie ratownictwa. Z części teoretycznej połączonej z akcją ratunkową zaprezentowaną przez ratowników, dowiedzieli się między innymi jak holować osobę nieprzytomną w wodzie, ile jest czasu na uratowanie osoby tonącej, czy jakie są główne przyczyny utonięć. W praktyce ćwiczyli ułożenie ofiary w pozycji bocznej ustalonej, umiejętność wykonywania sztucznego oddychania oraz podtrzymywania akcji serca.
Dodano: 04.06.2009 przez: D.Pieczka
Wizyta w Banku DnB NORD w Łaziskach Górnych
3 czerwca 2009 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 udali się z wizytą do oddziału Banku DnB NORD mieszczącego się w Łaziskach Górnych. Zostali ciepło i życzliwie przywitani przez dyrektora banku, oprowadzeni pod oddziale i zapoznani z działalnością. Dowiedzieli się m.in. o różnych formach oszczędzania pieniędzy, podstawowych produktach bankowych, zasadach korzystania z kredytów, pracy bankowca i maklera. Na koniec otrzymali gadżety związane z bankiem oraz ulotki.
Dodano: 04.06.2009 przez: D.Pieczka
spotkanie z Raiffeisen Bank
18 maja 2009 roku w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie z konsultantem Raiffeisen Bank. Przybliżył on uczniom pracę oraz specyfikę banku, jak również wyjaśnił takie pojęcia jak: rynki finansowe, projekty inwestycyjne, ryzyko kredytowe, rozwój produktów, sprzedaż czy marketing. Uczniowie zainteresowani finansami i bankowością mieli możliwość poznania kolejnych stopni wiodących do kariery bankowca.
Dodano: 28.05.2009 przez: D.Pieczka
230 lat górnictwa
zobacz galerię zdjęć
13 maja uczniowie klas drugich wybrali się do Kopalni Węgla Kamiennego "Bolesław Śmiały" w Łaziskach Górnych. Wraz z przewodnikiem weszliśmy na teren zakładu pracy. Zwiedzaliśmy: Dyspozytornię, Stację Ratownictwa Górniczego, Markownię i Lampownię. Mieliśmy okazję zobaczyć, także maszynę wyciągową oraz ekwipunek, jaki górnik zabiera ze sobą pod ziemię. Mogliśmy się również przekonać, ile waży sprzęt ratownika. Dowiedzieliśmy się, jakie trzeba posiadać kwalifikacje do wykonywania zawodów na kopalni. Dzięki tej wycieczce każdy z nas ma większe wyobrażenie na temat pracy górników.
Dodano: 19.05.2009 przez: Asia
Spotkanie z lekarzem weterynarii
zobacz galerię zdjęć
"Lekarz weterynarii - zawód dla odpornych i wrażliwych zarazem" w takiej prezentacji mieliśmy okazję uczestniczyć w dniu21 IV. W tajniki zawodu oraz prowadzenia prywatnej praktyki wprowadzał nas lek.med.wet. Oliwier Teodorowski - specjalista chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak zaplanować ścieżkę edukacyjną by zdobyć zawód lekarza weterynarii, w jakich miastach w Polsce można odbyć wymagane studia oraz jakie predyspozycje fizyczne i psychologiczne są przydatne aby z satysfakcją uprawiać ten trudny zawód. Pan doktor w ciekawy sposób opowiadał nam o specyfice pracy ze zwierzętami i odpowiadał na nasze pytania. Na zakończenie spotkania zaproponował mini-konkurs - z pytaniami poradziliśmy sobie doskonale!
Dodano: 30.04.2009 przez: D.Pieczka
konkurs z ekonomii
6 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy ekonomicznej zorganizowanym przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości.
Dodano: 30.04.2009 przez: D.Pieczka
Wywiadówka
zobacz galerię zdjęć
W środę 15 kwietnia odbyły się wywiadówki dla rodziców klas III. Rozpoczęły się spotkaniem ogólnym na sali gimnastycznej poświęconym dwóm ważnym wydarzeniom, przed którymi stoją uczniowie klas III - egzaminem gimnazjalnym oraz wyborem szkoły/zawodu. Pani psycholog, doradca zawodowy - Zofia Teodorowska, przybliżyła rodzicom typy szkół ponadgimnazjalnych, po czym reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, przedstawili swoją ofertę edukacyjną. Na zakończenie, w kontekście zbliżających się egzaminów, pani psycholog przybliżyła problem stresu oraz sposoby radzenia sobie z nim. Następnie odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami.
Dodano: 20.04.2009 przez: D.Pieczka
Dla miłośników teatru
Po raz kolejny kółko teatralne zorganizaowało wyjazd do Teatru Starego w Krakowie na spektakl pt. "Szkoła żon". Główną rolę zagrał znany aktor, Krzysztof Globisz.
Dodano:  20.04.2009  przez:  D.Pieczka
Konkurs recytatorski
3 kwietnia uczennica klasy IIa Kinga Harazin zdobyła wyróżnienie na III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji " Z uczuciami w tle" zorganizowanym przez Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach.
Dodano:  20.04.2009  przez:  D.Pieczka
Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy
8 IV b.r. odwiedziliśmy Powiatowy Urząd Pracy w Łaziskach Górnych. Pan Błażej Nowrot - doradca zawodowy - wprowadził nas w zagadnienia rynku pracy oraz przybliżył działalność Urzędów Pracy. Szczególnie ciekawa była analiza zawodów deficytowanych i nadwyżkowych w powiecie mikołowskim.
Zachęcamy wszystkich do korzystania z komputerowego programu DORADCA 2000, gdzie można zapoznać się z charakterystyką zawodów, możliwościami edukacyjnymi w wybranym zawodzie oraz opisami Zawodów Przyszłości. Odwiedzajcie stronę:
https://doradca.praca.gov.pl
Dodano: 20.04.2009 przez: Dominika
Złamene pióro
W marcu odbył się VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Złamane pióro" zorganizowany przez II LO w Mikołowie. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasyIIa-Ewa Rożek.
Dodano: 20.04.2009 przez: D.Pieczka
Spotkanie z burmistrzem
zobacz galerię zdjęć
25 marca klasy1ai1budały się do Urzędu Miasta Łaziska Górne w celu spotkania z burmistrzem, panem Mirosławem Duży. Była to doskonała okazja, by dowiedzieć się, na czym polega praca samorządu lokalnego oraz mieli możliwość zwiedzić budynek urzędu.
Dodano: 20.04.2009 przez: Dominika
Sukces dziewczyn z klasy 2A...
W dniu 16 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaziskach Górnych, odbył się konkurs "Wiedzy o zdrowym stylu życia", w ramach Dni Promocji Zdrowia, które odbywały się pod hasłem "Moje zdrowie w moich rękach". Naszą szkołę godnie reprezentowały 2 zespoły w składzie: Sonia Pacha, Joanna Rygulska i Weronika Pilarska - zdobywczynie II miejsca oraz Marta Szombara, Jagoda Nowak i Kinga Harazin - zdobywczynie III miejsca.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dodano: 20.04.2009 przez: Tomek
„Nasi strażacy górą!”
W piątek 27 marca odbył się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Średnich Miejski Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsce zdobył Olaf Dudek z klasy 3c, a Piotr Zaczek z 3a był drugi. Trzeci reprezentant naszej szkoły - Kamil Kołakowski z 1c zajął piąte miejsce. Naszym strażakom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.
Dodano: 3.04.2009 przez: K. WołczkoArchiwum wiadomości 2009/2010

   IX 2009 - XI 2009 | XII 2009 - III 2010  | IV 2010 - VI 2010  | 

Archiwum wiadomości 2008/2009

    IX 2008 - XI 2008 | XII 2008 - III 2009 | IV 2009 - VI 2009
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.