Aktualności
 (kwiecień 2009 - czerwiec 2010)
6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1  

Zawartość:
 • ...
„Auto Test”
W dniu 16 VI 2010r. uczniowie zainteresowani wykonywaniem zawodu mechanika samochodowego mieli okazję poznać bliżej ten zawód, dzięki wizycie w autoryzowanej stacji obsługi Auto Test w Mikołowie. Właściciel zakładu - pan Edward Szczypka - zapoznał chłopców z tajnikami zawodu oraz realiami prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi aparatami diagnostycznymi oraz urządzeniami, którymi posługiwali się mechanicy Auto Testu.
Dodano: 22.06.2010 przez: A. Rygulska
Wizyta w KWK „Bolesław Śmiały”
25 maja uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę do Kopalni Węgla Kamiennego „Bolesław Śmiały” w Łaziskach Średnich. Uczniowie z przewodnikiem weszli na teren zakładu pracy. Zwiedzali: Dyspozytornię, Stację Ratownictwa Górniczego, Markownię i Lampownię. Mieli okazję zobaczyć, także maszynę wyciągową oraz ekwipunek, jaki górnik zabiera ze sobą pod ziemię. Pracownicy kopalni opowiedzieli, jakie trzeba posiadać kwalifikacje do wykonywania zawodów na kopalni.
Dodano: 22.06.2010 przez: A. Rygulska
„Na tropie przyszłości zawodowej”
1.06.2010r. Szkolny Klub Przedsiębiorczości „Grosik” przygotował przedstawienie dla klas pierwszych pt. „Na tropie przyszłości zawodowej”. Uczniowie przedstawili w ciekawy sposób prezentacje wybranych zawodów, m.in. piekarza, fotografa, detektywa, ogrodnika, rzeźnika, fizjoterapeuty, kierowcy oraz fryzjera.
Dodano: 17.06.2010 przez: A. Rygulska
Warsztaty ekonomiczne „Wielkie jabłko”
15.06.2010 r. uczniowie klasy pierwszej spotkali się z trenerką programu „Ekonomia na codzień” panią Krystyną Brząkalik, która przeprowadziła warsztaty na temat pojęć ekonomicznych i grę ekonomiczną „Wielkie jabłko”. Polegała ona na transakcji kupna - sprzedaży i umożliwiła wprowadzenie pojęć: popyt, podaż, cena równowagi, konkurencja rynkowa.
Dodano: 17.06.2010 przez: A. Rygulska
REDAKCJA-DZIENNIK ZACHODNI
8 czerwca kółko dziennikarskie z naszej szkoły odwiedziło redakcję Dziennika Zachodniego w Sosnowcu. Pracownik redakcji mile nas ugościł, a także oprowadził po całym budynku, opisując poszczególne stanowiska pracy. Mieliśmy okazję zadawać pytania dotyczące redagowania gazety. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wszystkiego co nas ciekawiło. Bardzo mile będziemy pamiętać tą wycieczkę.
Dodano: 09.06.2010 przez: S. Pacha
AWANS WOJEWÓDZKI!!!
zobacz galerię zdjęć
28.05. na terenie basenu „Żabka” w Łaziskach Górnych odbyły się powiatowe zawody w siatkówce plażowej dziewcząt organizowane przez naszą szkołę. O 9.00 przy słonecznej pogodzie do zmagań sportowych na dwóch boiskach stanęło 11 zespołów z powiatu mikołowskiego. Na „łaziskich plażach” zaprezentowały się pary z G1 i G2 z Mikołowa, G1 z Orzesza, G1, G2, G3 z Łazisk Górnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary w składzie: Angelika Bruderek i Patrycja Jarek oraz Natalia Lubina i Katarzyna Zarzycka. Dziewczyny przebrnęły przez cały turniej nie ponosząc żadnej porażki. W półfinale Angelika i Patrycja walczyły z parą z G1 Orzesza wygrywając 2:0. Drugi półfinał w którym grały Natalia z Kasią zakończył się również pomyślnie dla nas, dziewczyny pokonały parę z G2 Łaziska wynikiem 2:0. W finale którego stawką było reprezentowanie naszego powiatu w zawodach na szczeblu wojewódzkim spotkały się obie nasze pary. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, ostatecznie po trzecim secie Angelika i Patrycja pokonały Natalię i Kasię 2:1, zapewniając sobie awans. Podium zostało zdominowane przez zawodniczki z naszej szkoły:

I miejsce : Angelika Bruderek i Patrycja Jarek G1 Łaziska Górne
II miejsce: Natalia Lubina i Katarzyna Zarzycka G1 Łaziska Górne
III miejsce: Aleksandra Szola i Anna Jeziorska G1 Orzesze
IV miejsce: Weronika Wieja i Sabina Wiak G2 Łaziska Górne

Wielkie GRATULACJE dla obu naszych par!!!
Dodano: 02.06.2010 przez: J. Loska
Wizyta w Centrum Fryzjersko-Kosmetycznym

W dniu 26 V 2010r. uczennice naszej szkoły miały okazję zapoznać się z pracą fryzjerki.
Spotkanie z paniami wykonującymi ten ciekawy zawód rzemieślniczy odbyło się w Centrum Fryzjersko-Kosmetycznym „TEA” w Mikołowie. Była to niezwykła okazja do zapoznania się z tajnikami zawodu „od kuchni”. Dziewczyny mogły zobaczyć jakie są realia pracy w tym zawodzie i wprost zapytać o interesujące ich sprawy. Właścicielka zakładu przybliżyła uczennicom arkana pracy fryzjera, uciążliwości i zalety tej pracy. Przy okazji omówiła zasady obsługi klienta oraz prowadzenia działalności gospodarczej jaką jest zakład fryzjersko-kosmetyczny.

Zakład, w którym byliśmy należy niewątpliwie do miejsc, do którego klientki chętnie przychodzą - piękne wnętrze, miła i fachowa obsługa - to recepta na sukces.

Cieszymy się, że w takim miejscu mieliśmy okazję odbyć "wycieczkę zawodoznawczą".
Dodano: 31.05.2010 przez: J. Loska
Zebranie z rodzicami przyszłych klas I
15 czerwca o godz. 17.00 na sali gimnastycznej szkoły odbędzie się zebranie z rodzicami przyszłych klas I zapisanych do naszego gimnazjum.
Dodano: 28.05.2010 przez: Admin
WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNO - HISTORYCZNY
Lauratem Wojewódzkiego Konkursu Informatyczno - Historycznego "Najważniejsze wydarzenia w najnowszej (lata 1939-209) historii Polski, które wpłynęły na nasz dzisiejszy świat" został Paweł Szostek z klasy IIc. Przygotowaniem ucznia do konkursu zajęła się pani Ewa Wolska. Podziękowania składamy również Damianowi Otrzonsek z klasy IIc, który poomagał przy tworzeniu nagrodzonej prezentacji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodano: 26.05.2010 przez: S. Pacha
SZKOLNA ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
W związku z wielką powodzią i tragedią, która dotknęła nasz kraj ogłosiliśmy zbiórkę środków czystości. Od jutra uczniowie bedą przynosić proszki, płyny do czyszczenia, mydła, szampony, szmaty i ręczniki. Zebrane środki przekażemy gminie Bieruń, która została dotknięta tą tragedią. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.
Dodano: 24.05.2010 przez: S. Pacha
DNI EUROPEJSKIE
zobacz galerię zdjęć
12 maja odbyły sie w naszej szkole Dni Europejskie. Każda klasa miała za zadanie zrobić plakat oraz przygotować wraz z wychowawcą charakterystyczną sałatkę dla wylosowanego wcześniej państwa unijnego. Na sali gimnastycznej odbyły sie prezentacje w języku angielskim lub niemieckim dany kraj i przepis sałatki. Jury wszystkie sałatki bardzo smakowały, w końcowym wyniku I miejsce zajęła klasa 1c, która reprezentowała Malte, II miejsce 3c Grecje i III miejsce 3b Czechy. Dzięki tej uroczystości mieliśmy okazje poznać ciekawe tradycje krajów Unii Europejskiej. Wszyscy świetnie się bawili, zwycięzcom gratulujemy!
Dodano: 19.05.2010 przez: S. Pacha
II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego "WORLD DANCE"
zobacz galerię zdjęć
Dnia 24 kwietnia nasz zespół SZOK wziął udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego "WORLD DANCE", który odbył się w Sosnowcu. Zespół wywalczył II miejsce w konkursie ogólnopolskim.
Dodano:  12.05.2010  przez:  J. Loska
Koncert profilaktyczny
6 mają b.r. uczniowie klasy II c i II d naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Zaprezentowany program związany z profilaktyką uzależnień był swego rodzaju muzycznym pamiętnikiem opowiadającym o drodze przez "sztuczne raje", samotność, zwątpienie. Wystąpili znani muzycy: Jarosław Wajk - wokalista kultowego zespołu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, Ryszard Sygitowicz oraz Andrzej Urny wspierani przez gitarzystów i multiinstrumentalistów (współpracujących z zespołem PERFECT).
Dodano: 10.05.2010 przez: A. Rygulska
Spotkanie z założycielem Szkoły Językowej
7 maja uczniowie klas trzecich spotkali się z panem Sebastianem Mendeckim - właścicielem Szkoły Językowej w Mikołowie. Opowiedział jakie warunki należy spełnić, by założyć szkołę i utrzymać się na rynku.
Dodano: 10.05.2010 przez: A. Rygulska
Wizyta w Urzędzie Miasta
zobacz galerię zdjęć
4.05.2010 r. jak co roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum udali się z wizytą do Urzędu Miasta Łaziska Górne, gdzie spotkali się z burmistrzem Janem Ratką, który przybliżył im działalność samorządu terytorialnego. Opowiedział o zadaniach burmistrza i Rady Miasta, o planowanych inwestycjach w mieście oraz o wpływach i wydatkach budżetowych. Po prelekcji młodzież zwiedziła budynek Urzędu Gminy. Spotkanie odbywało się w miłej i życzliwej atmosferze i było cenną lekcją samorządności.
Dodano: 10.05.2010 przez: A. Rygulska
Wywiadówka klas I I II
Dnia 12 maja bieżącego roku o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka dla klas I i II dotycząca wyników nauczania i zachowania w roku szkolnym 2009/2010. Przydział klas lekcyjnych:

Klasa 1a - sala 84
Klasa 1b - sala 67
Klasa 1c - sala 66
Klasa 1d - sala 76
Klasa 2a - sala 77
Klasa 2b - sala 68
Klasa 2c - sala 72
Klasa 2d - sala 75
Dodano: 7.05.2010 przez: admin
zobacz galerię zdjęć
15 kwietnia uczniowie z klasy 2b wraz z wychowawcą p. Kingą Pelińską oraz pedagogiem szkolnym p. Moniką Gracką udali się do Sądu Rejonowego w Mikołowie. Celem wycieczki było spotkanie z kuratorami - p. Sabiną Głogowską oraz p. Dariuszem Zakrzewskim, którzy opowiedzieli, jak funkcjonują sądy w Polsce, na czym polega odpowiedzialność karna nieletnich oraz jakie są obowiązki i uprawnienia kuratora sądowego. Uczniowie mieli też okazję zwiedzić budynek sądu. To była bardzo cenna i pouczająca lekcja.
Dodano: 05.05.2010 przez: A. Rygulska
Stacja meteorologiczna
13 kwietnia 2010r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach na stacji meteorologicznej. Młodzież zapoznała się bliżej z zawodem meteorologa. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć całą aparaturę, którą posługują się pracownicy stacji i lotniska. Było to ciekawe przeżycie. Mamy nadzieję, że takie wycieczki będą częściej organizowane.
Dodano: 05.05.2010 przez: A. Rygulska
Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnychalt

Drogi gimnazjalisto , uczniu klasy trzeciej!

Już teraz powinieneś zapamiętać adres internetowy
https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php.

Mimo, że właściwa rekrutacja będzie możliwa dopiero od 10 maja (dopiero wtedy będziesz mógł założyć swoje konto potrzebne do rekrutacji, a następnie za jego pomocą złożyć podanie wybierając maksymalnie trzy szkoły ponadgimnazjalne w systemie rekrutacyjnym) to już teraz za pomocą zakładki Oferta i wyszukiwarki możesz przejrzeć szczegółową ofertę szkół ponadgimnazjalnych, zobaczyć klasy które będą otwierane, liczbę miejsc w poszczególnych klasach, zakres kształcenia, nauczane języki obce, przedmioty punktowane, specyfikę rekrutacji, wzór podania i inne ważne informacje specyficzne dla danej szkoły.

A teraz w telegraficznym skrócie terminy jakie Cię obowiązują:

10 maja - 18 czerwca 2010 r. - założenie przez kandydata konta w elektronicznym systemie naboru, wybór szkół i ułożenie listy preferencji oddziałów, wydrukowanie podania z systemu i złożenie podpisanego przez ucznia i rodziców (prawnych opiekunów) podania w szkole pierwszego wyboru. Dostarczenie do każdej ze szkół, gdzie o przyjęcie ubiega się kandydat, zaświadczeń o osiągnięciach sportowych, artystycznych lub innych konkursach (co najmniej na szczeblu powiatowym), potwierdzonych pieczątką macierzystego gimnazjum i podpisem osoby upoważnionej wyznaczonej przez dyrektora szkoły, które zostaną wpisane na świadectwie ukończenia gimnazjum (o wyborze konkursów i przydziale punktów na konkretne oddziały decyduje niezależnie dyrektor każdej ze szkół ponadgimnazjalnych, do których ubiega się o przyjęcie kandydat i wprowadza bądź potwierdza przyznane wartości w systemie rekrutacji elektronicznej),

25 - 29 czerwca 2010 r. do godz. 10.00 - wprowadzanie przez kandydata ocen i innych osiągnięć odnotowanych na świadectwie, do systemu elektronicznego naboru. Dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru kopii potwierdzonych przez macierzystą szkołę: świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (po jednej kopii oznaczonej nr 1),

2 lipca 2010 do godz. 10:00 - ogłoszenie przez Dyrektora listy kandydatów przyjętych do szkoły, z podziałem na poszczególne oddziały,

2 - 6 lipca 2010 r. do godz. 12:00 - potwierdzenie przez kandydata woli uczęszczania do szkoły i dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Składanie przez kandydata wymaganych przez szkołę dokumentów,

7 lipca 2010 r. o godz. 10:00 - ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły,

7 lipca - 31 sierpnia 2010 r. - dodatkowa rekrutacja (w przypadku wolnych miejsc)

Aby ułatwić wam podjęcie decyzji jaką szkolę wybrać po gimnazjum udostępniamy statystyki jakie opublikowane zostały w zeszłym roku na stronie naboru do szkół ponadgimnazjalnych Ksenon Optivum

alt
Dodano: 27.04.2010 przez: K. Suchoń
Z wizytą w KREDENSIE
zobacz galerię zdjęć
23.04.2010 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą udali się z wizytą do restauracji „Kredens” w Łaziskach Górnych. Zostali ciepło i życzliwie przyjęci przez właścicielkę restauracji oraz jej pracowników. Dowiedzieli się, jakie formalności należy załatwić, by założyć własny biznes gastronomiczny, jak należy zarządzać tego typu placówką oraz jakie są blaski i cienie zawodu resturatora.
Dodano: 26.04.2010 przez: D. Otrzonsek
WIZYTA W ZSP W ŁAZISKACH GÓRNYCH
W dniu 22 kwietnia b.r. uczniowie klas III naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w imprezie profilaktycznej pod hasłem „Sport zamiast narkotyków”, zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaziskach Górnych Przy ul. Chopina.
Spotkanie miało na celu ukierunkowanie młodzieży za zdrowe i aktywne formy spędzania wolnego czasu, będące realną alternatywą dla używek.
Organizatorzy imprezy przygotowali dla nas ciekawy program, m.in. prelekcję specjalisty do spraw uzależnień - p. Michała Kurdzieja, pokazy sztuk walki (Muay Thai) oraz prezentacje uczniów ZSP.
Dodano: 7.03.2010 przez: M. Gracka
Wywiadówka
Dnia 21.04.2010 o godzinie 17:00 w sali 82 odbędzie się wywiadówka dla rodziców klas III dotycząca egzaminu gimnazjalnego i wyboru szkoły.
Następnie spotkanie z wychowawcami.
Przydział sal lekcyjnych:
 • Klasa 3a - sala 67
 • Klasa 3b - sala 72
 • Klasa 3c - sala 83
 • Klasa 3d - sala 82
 • Klasa 3e - sala 66
Dodano: 14.04.2010 przez: A. Rygulska
Wielka tragedia dla Polski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Ogłoszona została żałoba narodowa, która potrwa 7 dni.

Łączymy się w bólu z Rodzinami i Przyjaciółmi
Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Społeczność Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych
Dodano: 10.04.2010 przez: admin
Konkurs interdyscyplinarny „Młodzi Kopernicy”
25.03.2010r. w naszym Gimnazjum odbyła się III edycja Interdyscyplinarnego Konkursu dla łaziskich szkół podstawowych „Młodzi Kopernicy”.
Wyniki:
- JĘZYK ANGIELSKI:
 • I miejsce - Kamila Śmietana SP1
 • II miejsce - Rafał Wawrzyniak SP6
 • III miejsce - Sylwia Ogórek SP1

- JĘZYK NIEMIECKI:
 • I miejsce - Aneta Pawlik SP1
 • II miejsce - Magdalena Mroczek SP6
 • III miejsce - Martyna Drabińska SP1

- HISTORIA:
 • I miejsce - Mateusz Chochołek SP1
 • II miejsce - Mateusz Prochownik SP1
 • III miejsce - Mikołaj Ryguła SP5

- MATEMATYKA:
 • I miejsce - Piotr Siekiera SP6
 • II miejsce - Karol Sidełko SP1
 • III miejsce - Mateusz Wiśniewski SP1

- DRUŻYNOWE:
 • I miejsce - Mateusz Chochołek, Mateusz Wiśniewski, Kamila Śmietana - SP1
 • II miejsce - Mateusz Prochownik, Sylwia Ogórek, Alex Duży - SP1
 • III miejsce - Janusz Godziek, Agnieszka Gwiżdż, Bartek Krasoń - SP6

Dodano: 07.04.2010 przez: A. RygulskaArchiwum wiadomości 2009/2010

   IX 2009 - XI 2009 | XII 2009 - III 2010  | IV 2010 - VI 2010  | 

Archiwum wiadomości 2008/2009

    IX 2008 - XI 2008 | XII 2008 - III 2009 | IV 2009 - VI 2009
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.