Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Warsztaty psychologiczne
zobacz galerię zdjęć
W dniach: 1 grudnia oraz 4 stycznia w klasach trzecich zostały przeprowadzone warsztaty pt.: „Nim zaczniesz się odchudzać, czyli co wiesz o bulimii i anoreksji?”
Zajęcia z uczniami poprowadziła pani Danuta Hawrylewicz - pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mikołowie.
Dodano: 11.01.2011 przez: Z. Teodorowska
PODSUMOWANIE WOŚP
Sztab "Kopernik" Gimnazjum nr 1 z Łazisk Górnych ul. Ogrodowa 48 informuje, że w dniu 9.I.2011 w XIX finale WOŚP zebrał sumę:

26886,84 zł


Sztab Kopernik serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz:
 • SP 1, SP6, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3
 • Urzędowi Miasta Łaziska Górne,
 • Miejskiemu Domem Kultury,
 • Hali Widowiskowo - sportowej Miasta Łaziska Górne,
 • Polskiemu Związkowi Ratownictwa Drogowego,
 • Piekarni Ewa ul. Orzeska,
 • Piekarni ul. Dworcowa,
 • Sklepowi Auchan,
 • Mediom: Gazeta Łaziska, Dziennik Zachodni, Echo,


Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum nr 1, wszystkim nauczycielom, którzy pomagali przy organizacji WOŚP.

Szef Sztabu: Anna Paździorek
Szef imprez: Monika Profaska,
Opiekun wolontariuszy: Zofia Kozyra
Dodano: 11.01.2011 przez: J. Loska
Zajęcia integracyjne
Już 9 stycznia (niedziela) Wielki XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku gramy na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Nasze gimnazjum gra już po raz dziewiąty. Wolontariusze kwestują już od godziny 700 do godziny 2000. O godzinie 1100 odbędzie się festyn rodzinny, na którym będzie można zjeść bigos, grochówkę. O godzinie 1500 rozpocznie się wielki koncert finałowy w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Wystąpią m. in:
 • dziecięca grupa rytmiki
 • zespół dziecięcy "Radość"
 • Capoeira
 • Paradiso
 • soliści zespołu "Szok"
 • zespół wokalny "Voccata"
O godzinie 17:00 na scenie pojawią się zespoły młodzieżowe takie jak:
 • Hell Rider
 • Surmen
 • The Cold
 • Pomoc Drogowa
 • Formax
 • Latre
 • Rahim & Bzzzt Sound System

Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 05.01.2011 przez: D. Otrzonsek; K. Brzyski
Wywiadówka klas I II III
Wywiadówka dla rodziców podsumuwująca wyniki nauczania i zachowania w roku szkolnym 2010/2011 odbędzie się 12.01.2011r. o godzinie 17:00. Obecność obowiązkowa.

Przydział sal na wywiadówkę:
Klasa 1a - sala 82
Klasa 1b - sala 72
Klasa 1c - sala 84
Klasa 1d - sala 83
Klasa 2a - sala 60
Klasa 2b - sala 67
Klasa 2c - sala 66
Klasa 2d - sala 76
Klasa 3a - sala 77
Klasa 3b - sala 68
Klasa 3c - sala 86
Klasa 3d - sala 75
Dodano: 04.01.2011 przez: J. Loska
Apel Śląskiego Kuratora Oświaty do rodziców uczniów
Szanowni Rodzice,
organizując swoim dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na trudne, zmieniające się warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów zimowych, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych. Powinny to być miejsca i obiekty profesjonalnie przygotowane, na których coraz częściej można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej. Przypominam także, że zgodnie z art. 57 i 53 d ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie ustawy o kulturze fizycznej, osoba uprawiająca narciarstwo lub snowboard, do ukończenia przez nią 15. roku życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasku ochronnego. Jest to obowiązek egzekwowany od osób pełniących opiekę nad dziećmi i młodzieżą pod karą grzywny lub nagany. Jednocześnie należy pamiętać, aby sprzęt sportowy, z którego korzystają dzieci i młodzież był sprawny, sprawdzany przed każdym użyciem, a przede wszystkim dostosowany do umiejętności i wieku dziecka. Bezwzględnie należy unikać jazdy na łyżwach na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz jazdy na sankach po drogach publicznych, a także w miejscach bezpośrednio przy nich położonych. Szanowani Państwo! Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest naszą wspólną troską, proszę zatem o skuteczne i przemyślane działania w tym zakresie.

Wicekurator mgr Dariusz Wilczak
Dodano: 21.12.2010 przez: admin
Mikołaj w naszej szkole!
Dnia 6 grudnia odbyła się druga już szkolna edycja konkursu "Mam Talent". Symbolicznym biletem wstępu były środki przeznaczone na dobroczynne cele. Podczas imprezy odkryliśmy wiele nowych talentów: muzycznych, tanecznych, a nawet magicznych! Publiczność wytypowała trzech zwycięzców:
 1. Jimmy & Depcik (zespól muzyczny);
 2. Karolina Szydło (taniec);
 3. Maciej Szczęsny (sztuczki magiczne).
Dodano: 07.12.2010 przez: P.Szostek D. Marcinkowska
olimpiady
Od 8 do 23 listopada przeprowadzono w naszej szkole etapy szkolne Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. W konkursach uczestniczyli uczniowie klas II i III. Do etapu, powiatowego zakwalifikowali się:
z matematykiKonrad Merchut kl IIb,
z historiiPaweł Maciąg kl IIc, Mateusz Luciński kl IIId,
z WOSu, geografii, chemiiMateusz Luciński kl IIId
Dodano: 01.12.2010 przez: A. Ogierman J. Loska
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZIALY
Egzamin próbny dla klas 3
 • 15.12.10 (środa) – część humanistyczna
 • 16.12.10 (czwartek) – część matematyczno-przyrodnicza
 • 17.12.10 (piątek) – część językowa

Uczniowie klas 3 przychodzą na godz. 745. Klasy 1 i 2 rozpoczynają zajęcia o godz 940

Dodano: 30.11.2010 przez: P. Szostek
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
W naszym gimnazjum 9 stycznia 2010r po raz ósmy będzie mieścił się jedyny sztab WOŚP Sztab Kopernik. W tym roku zbieramy pieniądzena zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Nauczycielami odpowiedzialnymi za organizację sztabu są pani Monika Profaska, panie: Anna Paździorek i Aleksandra Hołdyk. Pomagają uczniowie: Agnieszka Bytom z 3 a oraz Daria Marcinkowska z 3 c. Chętnych do pracy na rzecz WOŚP prosimy zgłoszenie się do organizatorów
Dodano: 26.11.2010 przez: P. Szostek
WYJAZD DO PORONINA
 • Wyjazd na "Białą szkołę" - 27.02 - 5.03.2011 Poronin
 • Całkowity koszt wyjazdu - 750 złotych
 • Dofinansowanie z UM - 130 złotych
 • Wpłaty rodziców - 620 złotych
 • Można starać się o dofinansowanie z zakładu pracy.
 • 1 rata - do 14.01.2011.
 • Wychowawcy sporządzą listy chętnych
 • Cenę wyjazdu obejmuje , przejazd , 3 posiłki dziennie ,karnet narciarski (tygodniowy) , wyjście na tereny w Bukowinie Tatrzańskiej
Dodano: 26.11.2010 przez: D. Otrzonsek
Fabryka Bombek

9 października młodzież należąca do szkolnego kółka geograficzno - turystycznego odwiedziła Fabrykę Bombek w Krakowie. Wycieczka miała na celu zapoznanie się z tworzeniem i dekorowaniem świątecznych ozdób choinkowych. Na początku zwiedzania obejrzeliśmy film przedstawiający kolejne etapy powstawania bombek w hucie szkła oraz sposoby nadawania im różnorodnych kształtów. Zwiedziliśmy zakład i zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami dekorowania i pakowania bombek. Jednak największą atrakcją wycieczki było własnoręcznie pomalowanie bombki. Pracownicy fabryki przygotowali dla nas bombki w różnych kształtach i kolorach oraz specjalne farby i brokaty. Bombki wyglądały przepięknie, każdy z nas miał przeróżne pomysły na pomalowanie swoich bombek, na pewno będą wspaniałą ozdoba tegorocznej choinki.
Dodano: 24.11.2010 przez: P. Szostek
MIKOŁAJKOWY "MAM TALENT"
Samorząd uczniowski ogłasza, że 6 grudnia (w poniedziałek) odbędzie się Szkolny Konkurs "Mam Talent". Każda klasa zobowiązana jest do przygotowania jednego występu. Propozycje należy składać do piątku (26 listopada) do P. Pelińskiej. Zadanie będzie punktowane do ligii Klas.
Dodano: 10.11.2010 przez: D. Otrzonsek
Konkurs "Jedz smacznie i zdrowo" zakończony! alt
zobacz galerię zdjęć
Dobiegł końca konkurs "Jedz smacznie i zdrowo". Przypominamy, że jesienią nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego organizowanego przez Federację Polskich Banków Żywności i markę WINIARY pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Misją Jedz smacznie i zdrowo było przypomnienie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, a także uwrażliwienie na tak ważne problemy społeczne, jak marnowanie żywności i niedożywienie. Wszystkie klasy wzięły udział w projekcie edukacyjnym, zaś do konkursu przystąpiło 10 klas. Prace konkursowe zostały wysłane do organizatora. Tymczasem zarówno udział w konkursie jak i Wasze prace zostaną ocenione przez szkolne jury i zapunktowane do Ligi Klas. Wszystkie wysłane na konkurs plakaty możecie obejrzeć w galerii.
Dodano: 5.11.2010 przez: M. Adamczyk
CIEKAWOSTKI DOKTORKA MEMORKA

Na świecie mamy do czynienia z niezwykłym paradoksem.
Z jednej strony 1/3 żywności przydatnej do spożycia marnuje się, z drugiej ogromna grupa ludzi cierpi z powodu głodu i niedożywienia. Na świecie co 7 osoba cierpi głód.
Głód, niedożywienie i ubóstwo to także problemy krajów uznawanych za bogate. W Europie ubóstwem dotkniętych jest prawie 80 milionów osób, czyli 16 % unijnej populacji.
UBÓSTWO, to stan człowieka, który charakteryzuje się brakiem podstawowych potrzeb w tym ŻYWNOŚCI, WODY bezpiecznej do spożycia, warunków sanitarnych, opieki zdrowotnej, dostępu do informacji i edukacji.
Ubóstwo jest najczęstszą przyczyną niedożywienia, a grupą, którą najbardziej dotyka problem niedożywienia są dzieci w wieku szkolnym.
Dodano: 04.11.2010 przez: P. Szostek J. Loska
Wizyta w sanepidzie

W związku z obchodami Dnia Zdrowia Publicznego Stacja Sanepidu w Tychach zorganizowała w dniu 27.10.2010r. Dzień Otwarty. Uczniowie należący do szkolnego kółka geograficzno - turystycznego mieli okazję zobaczyć pracownię badania wody fizyczno - chemicznej i bakteriologicznej a także pracownię mikrobiologii. Zobaczyliśmy również prezentację dotyczącą pracy stacji Epidemiologiczno Sanitarnej oraz wzięliśmy udział w prelekcji dotyczącej szkodliwości palenia.
Dodano: 03.11.2010 przez: M. Adamczyk
HALLOWEN alt
zobacz galerię zdjęć
Po szkolnych korytarzach krążyły wiedźmy, potwory i inne straszydła, a w salach królowały dynie. Na ścianach pojawiły się pająki, nietoperze i inne stwory. Był to odzew na ogłoszenie konkursu na najlepiej przystrojoną klasę oraz na najbardziej pomysłowe przebranie z okazji Halloween.
Dodano: 29.10.2010 przez: P. Szostek
OTWÓRZ SERCE
Jak co roku kólko dziennikarskie ogłasza szkolną akcje „Otwórz serce - pomóż innym”. Akcja polega na zebraniu ubrań, które podarujemy dzieciom ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Łaziskach Górnych.
Akcja trwa do 9.11.2010r. Prosimy o przynoszenie ubrań do sali 68.
Dodano: 21.10.2010 przez: J. Loska
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI

15. października w ramach Światowego Dnia Żywności została otwarta strona internetowa wyklikajzywnosc.pl Zachęcamy was do włączenia się do akcji, której celem jest pozyskanie jak największej ilości produktów, z których będą przygotowywane posiłki dla osób, które żyją w biedzie i wykluczeniu społecznym.
Co zrobić żeby pomóc? Wejdź i kliknij! Wejdź na stronę www.wyklikajzywnosc.pl. Kliknij w prezentowany produkt. Po uzbieraniu ustalonej liczby kliknięć dla danej partii żywności, zostanie ona przekazana Bankom Żywności, które rozdysponują ją na rzecz organizacji, zajmujących się pomocą najuboższym. W miejsce już wyklikanego produktu pojawi się następny, potem kolejny i kolejny, w które także należy kliknąć raz dziennie. W ten sposób wszystkie wyklikane produkty dotrą do najbiedniejszych. A więc do dzieła - klikajmy! to nic nie kosztuje!
Źródło: http://www.niemarnuje.pl/, http://www.WyklikajŻywnosc.pl
Dodano: 15.10.2010 przez: P. Szostek J. Loska
DZIEŃ NAUCZYCIELA
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły składamy najlepsze żeczenia - sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Dodano: 14.10.2010 przez: J. Loska
WYJAZD DO TEATRU
13 października kółko teatralne oraz chętni uczniowie udali się do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na spektakl pt. „Chory z urojenia” z doskonałą rolą Andrzeja Grabowskiego
Dodano: 13.10.2010 przez: J. Loska
SPRZĄTANIE ŚWIATA
zobacz galerię zdjęć
Dnia 9 października odpracowywaliśmy wolny dzien. Jak co roku odbyło sie „Sprzątanie Świata”. Klasy sprzątały niemal całe miasto, a klasie 3d przypadło sprzątnie okolic naszej szkoły.
Dodano: 09.10.2010 przez: J. Loska
KURS "JEDZ SMACZNIE I ZDROWO"

Nasz szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej "Jedz smacznie i zdrowo". Głównym celem programu jest edukacja oraz utrwalanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Partnerem społecznym akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności, a patronat honorowy objął MEN oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.


Zapraszamy na stronę www.jedzsmacznieizdrowo.pl - znajdziecie tam szczegóły dotyczące akcji.
Dodano: 04.10.2010 przez: P. Szostek
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM MLM
29 września oraz 1 października klasy 3a i 3b wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy Multi Level Marketing oraz prezentacji pt."Trzy drogi do kariery".
Dodano: 01.10.2010 przez: P. Szostek
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach 21 i 23 września odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II dotyczące problematyki środków uzależniających (alkohol, narkotyki, dopalacze). Przeprowadził je specjalista do spraw uzależnień, pedagog - pan Michał Kurdziej.
Podczas zajęć młodzież miała okazje zweryfikować swoje poglądy i przekonania na temat środków uzależniających. Zajęcia miały także na celu dostarczenie wiedzy na temat mechanizmów powstawania uzależnienia, etapów uzależnienia, a przede wszystkim zmianę stereotypowych, nieprawdziwych sądów o działaniu alkoholu, narkotyków oraz na uświadomieniu uczniom zgubnego wpływu używek na organizm i psychikę człowieka.
Dodano: 04.11.2010 przez: P. Szostek
CHRZEST KLAS PIERWSZYCH
zobacz galerię zdjęć
22 września Samorząd Uczniowski przygotował chrzest klas pierwszych.
Aby oficjalnie stać się uczniami naszej szkoły, pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, które czie należały do łątwych, np. zjedzenie ogromnego ptysia bez użycia rąk czy wykonianie dziewczynom makijażu przez chłopców. Zwyciężcą okazali się uczniowie klasy Ic.
Dodano: 22.09.2010 przez: J. Loska
Zajęcia integracyjne
W dniach od 6.09. do 9.09.2010r. odbywały się w naszej szkole zajęcia integracyjne we wszystkich klasach pierwszych. Zajęcia prowadziły panie pedagog - Monika Gracka oraz psycholog - Zofia Teodorowska. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać swoje mocne i słabe strony, dowiedzieć się o zainteresowaniach swoich kolegów i koleżanek, a także przekonać się, jaki jest ich styl uczenia się. Nie zabrakło także czasu na pracę w grupach oraz zabawy z chustą Klanzy. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale. Życzymy powodzenia na dalsze lata nauki w naszej szkole.
Dodano: 17.09.2010 przez: M. Adamczyk
Wywiadówka klas I II III
Spotkanie z rodzicami 08.09.2010 o godzinie 17:00.
Obecność obowiązkowa.
Przydział sal na wywiadówkę:
Klasa 1a - sala 82
Klasa 1b - sala 72
Klasa 1c - sala 84
Klasa 1d - sala 83
Klasa 2a - sala 60
Klasa 2b - sala 67
Klasa 2c - sala 66
Klasa 2d - sala 76
Klasa 3a - sala 77
Klasa 3b - sala 68
Klasa 3c - sala 86
Klasa 3d - sala 75
Dodano: 6.09.2010 przez: admin
ŁAŃCUCH CZYSTYCH SERC
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Łańcuch Czystych Serc”. To akcja przeciw przemocy, nienawiści i nietolerancji.
Dodano: 03.09.2010 przez: J. Loska
Witaj szkoło!

1 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2010/2011. Na szkolnej sali gimnastycznej pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie zobaczyliśmy krótką akademię, która zakończyła się symbolicznym przecięciem wstęgi oznaczającej oficjalny początek roku szkolnego. Serdecznie witamy w naszym gronie pierwszoklasistów.

Oto przydziały wychowawców:
1a - mgr Krzysztof Wołczko
1b - mgr Iwona Powązka
1c - mgr Jacek Cembrzyński
1d - mgr Iwona Słomiany
Życzymy wszystkim powodzenia w tym roku szkolnym.
Dodano: 1.09.2010 przez: K. Kuś M. Adamczyk

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.