Aktualności
alt 2020/21 1 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18  alt

podwórko talentów

Informujemy, że Wpłaty na Radę Rodziców można dokonać poprzez skarbników klasowych lub bezpośrednio na konto:
Rada Rodziców
Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy o/Łaziska Górne
Nr konta:
08 8454 1066 2004 0021 6586 0001
W tytule przelewu należy wpisać:
Darowizna na Radę Rodziców – imię i nazwisko dziecka oraz klasa
np. „Darowizna na Radę Rodziców – Jan Kowalski, 1A”

Stawka ustalona przez Radę Rodziców wynosi 100zł

Rada Rodziców podkreśla, że pieniądze przekazane na konto Rady Rodziców zostaną w całości przeznaczone na rozwój i edukację wszystkich dzieci w naszej szkole. Zebrane środki pozwolą Radzie Rodziców na realizację tegorocznych planów, a więc m.in.: dofinansowanie uroczystości szkolnych, wycieczek, udziału dzieci w różnego rodzaju konkursach szkolnych i międzyszkolnych, zakupu nagród z okazji zakończenia roku szkolnego.


Zakończenie roku szkolnegoalt
zobacz galerię zdjęć
To już koniec... Żegnając się z Wami życzymy wszystkim udanych wakacji, dużo słońca, mało deszczu, mnóstwa atrakcji i zera zmartwień.
Rok szkolny 2012/2013 dobiegł końca.
Odpoczywajcie i zbierajcie siły na nowy rok szkolny. Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Wszystkich chcemy spotkać w szkole 1 września.
Miłych wakacji życzy Dyrektor i Grono pedagogiczne.
Dodano: 12.07.2013 przez: admin wprowadził: admin
Podsumowanie „Ligi klas”alt
zobacz galerię zdjęć
W tym roku „Liga klas” była emocjonująca i wyniki ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie, z niewielką przewagą, pierwsze miejsce zdobyła klasaIIIBi tym samym zdobyła główną nagrodę z przeznaczeniem na wspólny „wypad klasowy”. Gratulacje również dla wychowawczyni - p.Iwony Powązki.
Dodano: 12.07.2013 przez: admin wprowadził: admin
Wizyta w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie

W dniu 12 czerwca chętni uczniowie klas III naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w „Dniu techniki” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie. Organizatorzy przygotowali w tym dniu dla uczniów wiele atrakcji, m. in. pokaz robotów „Hexor”, pokaz grafiki 3D, montaż komputerów, robotów kroczących, rozgrywki Counter Stricke, pokaz systemów pneumatycznych oraz hydraulicznych. Mieliśmy również okazję zwiedzić warsztaty szkolne, na których przygotowano dla nas: pokaz pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie, programy symulacyjne wspomagające proces projektowania, prezentację pracowni elektrotechniki i elektroniki samochodowej, pokaz działających modeli silników samochodowych firmy „Ford”, prezentacje Stacji Kontroli Pojazdów, a także konkurs znajomości przepisów ruchu drogowego. Organizatorzy przygotowali również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale przede wszystkim zagwarantowali nam dobrą zabawę!
dodał(a): M.Gracka  wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 17.06.2013 
Konkurs ekologiczny

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych wraz z opiekunami Iwoną Powązką i Moniką Hajdugą oraz Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Łaziska Górne zorganizowali 4 czerwca 2013r. miejski konkurs pod hasłem „Rowerem po zdrowie i wiedzę”
W konkursie wzięły udział trzy szkoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum na 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 1. Konkurs odbył się w parku przy ulicy Radosnej. Każda szkoła reprezentowana była przez dwie dwuosobowe drużyny, w sumie udział w konkursie wzięło szesnastu uczestników.
Każda drużyna miała do wykonania piętnaście zadań ekologicznych i sportowych. Organizatorzy postarali się o to , aby konkurs przebiegał bez stresu i był ciekawą lekcją przyrody, a nie zaciętą rywalizacją. Zawodnicy chętnie i z ciekawością wykonywali zadania, z którymi nie mieli na ogół większych problemów. Zadania fizyczne, m.in. odbijanie piłką czy pokonanie trasy były dla zawodników przyjemnością, a pytania przyrodnicze takie jak rozpoznanie kierunków świata, gatunków roślin i zwierząt, czy obliczanie wieku drzewa nie sprawiły większej trudności.
Konkurs zakończył się o godzinie 15. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz ksiązki o tematyce przyrodniczej. Cały konkurs przebiegał w miłej atmosferze i na pewno długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję w nim uczestniczyć.
dodał(a): I.Powązka  wprowadził(a): M.Klenart  dnia: 17.06.2013 
Dzień sportu

29 maja uczciliśmy Święto Szkoły w połączeniu z Dniem Sportu. Uroczystości rozpoczęły się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy 1d przygotowali krótki program artystyczny o patronie naszej szkoły – Mikołaju Koperniku. Nad przebiegiem programu czuwała pani Kinga Pelińska oraz pan Jacek Cembrzyński. Po części oficjalnej rozpoczęły się w hali MOSIR-u zawody sportowe w których każdy mógł się wykazać w różnych dyscyplinach sportowych. Kulminacyjnym punktem programu był jednak mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami naszej szkoły oraz uczennicami klasy 2a – klasy sportowej o profilu siatkarskim. Przed meczem wydawało się, że nauczyciele nie mają szans, jednak mecz był bardzo zacięty. Gimnazjalistki wprawdzie zwyciężyły 2 : 0 w setach, ale ten wynik nie odzwierciedla w pełni wyrównanej walki stoczonej w obu setach tego meczu.
Równie zacięte zmagania toczyli gimnazjaliści. A oto wyniki poszczególnych konkurencji:
Tenis stołowy (chłopcy)
 1. Wiktor Smolarczyk 1d
 2. Dawid Woźniak 3c
 3. Mateusz Tęcza 3d

Klasowe przeciąganie liny
 1. 1a
 2. 3a
 3. 2a

Piłka nożna
 1. 2a
 2. 1a

Żonglowanie piłką (chłopcy)
 1. Dawid Otrzonsek 3b
 2. Michał Miciak 3c
 3. Kamil Marek 1d

Żonglowanie piłką (dziewczęta)
 1. Dominika Loda 3a
 2. Agata Szombara 3d
 3. Agnieszka Krząkała 3d

Pchnięcie kulą (chłopcy)
 1. Tomasz Krawczyk 1d
 2. Łukasz Gerzok 2d
 3. Kamil Tyrna 2b

Pchnięcie kulą (dziewczęta)
 1. Patrycja Markiel 3a
 2. Aleksandra Duda 3b
 3. Dominika Loda 3a

Skok w dal (chłopcy)
 1. Dawid Fuchs 1a
 2. Martin Mlaskawa 3d
 3. Michał Augustynowicz 3c

Skok w dal (dziewczęta)
 1. Agata Szombara 3d
 2. Roksana Wójcik 1a
 3. Agnieszka Krząkała 3d
dodał(a): J.Cembrzyński  wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 17.06.2013 
Wycieczka
22 maja 2013r. klasa Ic z p.Moniką Profasą i p.Jolantą Chrost wyjechała na 3-dniową wycieczkę do Marianówki. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić Kopalnię Złota w Złotym Stoku, zobaczyć piękne Międzygórze, Ogród Bajek i wodospad Wilczki, a także posiedzieć i pośpiewać przy wspólnym ognisku. W kolejnych dniach wędrowaliśmy po Błędnych Skałach, zobaczyliśmy Ruchomą Szopkę i Kaplicę Czaszek w Wambierzycach. Zwiedziliśmy również podziemia Twierdzy Kłodzkiej, gdzie czarny humor przewodnika uczynił wyprawę jeszcze bardziej emocjonującą. Ponadto, mieliśmy też czas na spacer i napicia się wód zdrojowych w Kudowie i Polanicy. Uwieńczeniem całej przygody było słońce, które nie opuszczało nas przez trzy dni.
dodał(a): M.Profaska  wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 12.06.2013 
Podręczniki Szkolne
Od 17 czerwca do biblioteki szkolnej można przynosić podreczniki szkolne, które chcecie sprzedać młodszym kolegom na kiermaszu, który bedzię trwał od 1 do 5 lipca. Podręczniki powinny być podpisane ołowkiem wraz z propozycją ceny.
dodał(a): L.Tomasik  wprowadził(a): R.Zając  dnia: 05.06.2013 
wywiadówka
W dniu 22 maja 2013r. (środa) odbędzie się – ostatnia w tym roku szkolnym – wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17.00 na salę gimnastyczną, na spotkanie z terapeutą uzależnień mgr M.Kurdziejem i prezentację p.t.: „Jak pomóc dziecku nie pić/nie brać?”.
Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w następujących salach:
kl.I a - 67
kl.I b - 84
kl.I c - 86
kl.I d - 75
kl.II a - 77
kl.II b - 68
kl.II c - 60
kl.II d - 76
kl.III a - 82
kl.III b - 72
kl.III c - 66
kl.III d - 83
Po wywiadówkach odbędą się konsultacje z nauczycielami – do godziny 18.30. (W związku z tym konsultacje w dniu 29 V b.r. nie odbędą się).
WAŻNE INFORMACJE - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

dodał(a): Z.Teodorowska  wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 10.05.2013 
Rozpoczęcie działalności drużyny harcerskiej.
W ubiegłym miesiącu w naszej szkole rozpoczęła swoją działalność drużyna starszoharcerska. Do drużyny mogą należeć uczniowie wszystkich klas z łaziskich gimnazjów. Bardzo serdecznie zapraszamy na zbiórki w każdy czwartek o godzinie 17.30 w świetlicy szkolnej.

Misją ZHP jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. W ramach działalności drużyna będzie czynnie uczestniczyć w życiu miasta zarówno kulturalnym jak i patriotycznym, nie zabraknie oczywiście wielkiej przygody przeżytej podczas zbiórek oraz biwaków, rajdów i obozów.

Link do strony: http://www.dsh-laziska.zhp.net.pl/
dodał(a): M.Hajduga  wprowadził(a): M.Klenart  dnia: 17.04.2013 
Wywiadówka dla rodziców klas III
W dniu 17 kwietnia 2013r. odbędzie się wywiadówka dla rodziców klas III.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz uczniów klas III na godzinę 17.00 na salę gimnastyczną. Po prezentacji dotyczącej organizacji egzaminu gimnazjalnego oraz zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazialnych swoja ofertę edukacyjną przedstawią szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego.

Następnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami w następujących klasach:
 • III a – s.82
 • III b – s.72
 • III c – s.66
 • III d – s.83

WAŻNE INFORMACJE-OBECNOŚĆ OBOWIAZKOWA.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): A. Pilarska  dnia: wtorek, 16.04.2013 
Warsztaty dla klas III w Młodzieżowym Centrum Kariery w Mikołowie
W dniach 5,9,10 i 12 kwietnia uczniowie klas III odwiedzili Młodzieżowe Centrum Kariery w Mikołowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach dotyczących planowania swojej kariery edukacyjnej/zawodowej. Prowadząca spotkanie - pani Joanna Burc-Wsuł (doradca zawodowy MCK Mikołów), przybliżyła młodzieży typy szkół ponadgimnazjalnych oraz specyfikę danego typu kształcenia.
Podczas warsztatów dużym zainteresowaniem cieszyły się szkoły techniczne; młodzież z uwagą przyjmowała informacje dotyczące kursów kwalifikacyjnych oraz zasad zdawania egzaminów kwalifikacyjnych oraz odbywania praktyk zawodowych.
Spotkanie było swoistym podsumowaniem zajęć z orientacji zawodowej w gimnazjum i usystematyzowaniem wiedzy uczniów z zakresu planowania własnej ścieżki edukacyjnej/zawodowej.
Pani J.Burc-Wsuł zaprosiła młodzież do udziału w projekcie ,,OHP jako realizator usług rynku pracy". Spora część młodzieży zgłosiła chęć udziału w projekcie, chcąc podnosić swoją wiedzę odnośnie lokalnego rynku pracy.
dodał(a): M.Gracka  wprowadził(a): R.Zając  dnia: 12.04.2013 
Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł
Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł", której w tym roku towarzyszy hasło — UNIKAM ZAGROŻEŃ – DZIELĘ SIE PIĘKNEM.
Istotnym punktem kampanii są konkursy profilaktyczno — edukacyjne, do których już dziś gorąco Was zachęcamy, a oto one:
 1. Konkurs plastyczno — literacki "Dzielę się pięknem”. Uczestniczy muszą się zastanowić nad pięknem wokół siebie i spróbować podzielić się z jurorami niezwykłym czarem swojej okolicy.
 2. Konkurs - „EKSPLORATOR”. Organizatorzy kampanii stawiają przed uczniami 5 pytań o różne zakątki naszego wspaniałego kraju. Ci, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi, wezmą udział w losowaniu nagród.
  Termin nadsyłania prac indywidualnych mija 30 czerwca 2013r.
 3. Konkurs dla klas - „U nas jest najpiękniej”. Organizatorzy kampanii czekają na krótkie filmy opowiadające o miejscu, w którym mieszkają lub chodzą do szkoły gimnazjaliści. Chcieliby z trzyminutowego filmu dowiedzieć się, dlaczego właśnie to u nich jest najpiękniej.
 4. Konkurs - „Szukamy młodych mistrzów – lokalni liderzy”. Od kilku lat poszukiwani są najzdolniejsi gimnazjaliści. W 2013 roku organizatorzy kampanii chcą poznać lokalnych liderów, czyli osób działających na rzecz innych i swojego środowiska.
Termin nadsyłania zdjęć i filmów w konkursach zespołowych upływa 30 listopada 2013r.
Szczegóły dotyczące kampanii znajdują się na tablicy w holu szkoły. Informacje oraz ulotki dotyczące konkursów możecie również uzyskać w gabinecie psychologiczno — pedagogicznym.
Pamiętajcie, że uczestniczycie w przedsięwzięciu, w którym biorą udział setki tysięcy Waszych kolegów i koleżanek z całego kraju. Zachęcamy Was do współzawodnictwa oraz twórczego i kreatywnego myślenia. Czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy!
dodał(a): M.Gracka  wprowadził(a): R.Zając  dnia: 12.04.2013 
Apel Profilaktyczny
27.03.2013r. w naszej szkole odbył się Apel Profilaktyczny. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu dotyczącym wartości i antywartości w życiu młodego człowieka przygotowanym przez panią Monikę Gracka oraz uczennice klas II i III.
dodał(a): M.Gracka  wprowadził(a): R.Zając  dnia: 10.04.2013 
Dzień Krawatowy
27.03.2013, odbył się w naszej szkole Dzień Krawatowy. Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum uczniowie przyszli na zajęcia z krawatem na szyi na znak solidarności z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych środków psychostymulujących. Była to również okazja do zdobycia dodatkowych punktów do szkolnego konkursu Liga Klas.
dodał(a): M.Gracka  wprowadził(a): R.Zając  dnia: 10.04.2013 
DRODZY SZÓSTOKALSIŚCI alt

Informujemy, że uczniowie klas I, którzy rozpoczną naukę w naszym gimnazjum we wrześniu 2013r. będą mieli możliwość uczęszczania na 2 dodatkowe lekcje języka angielskiego w tygodniu (w sumie 5 godzin j.ang/tyg.). Prosimy o zadeklarowanie chęci nauki języka angielskiego w rozszerzonym wymiarze na podaniu do gimnazjum -wskazując: KLASA JĘZYKOWA.

Uczniów, którzy chcą rozwijać swoje pasje sportowe prosimy o wskazanie na podaniu: KLASA SPORTOWA.

Oczekujemy na Wasze podania. Serdecznie zapraszamy! Z przyczyn organizacyjnych prosimy o jak najszybsze składanie podań.
/Zgodnie z decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty podania do klas I gimnazjum należy złożyć w wybranej szkole do 23 maja 2013r./

dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin; dnia: 26.03.2013 
Spotkanie z rodzicami
27 marca 2013r. (środa) odbędzie się wywiadówka. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy na godz. 17.00.
Wywiadówka – sale:

Klasa 1a - sala67
Klasa 1b - sala84
Klasa 1c - sala86
Klasa 1d - sala75
Klasa 2a - sala77
Klasa 2b - sala68

Klasa 2c - sala73
Klasa 2d - sala76
Klasa 3a - sala82
Klasa 3b - sala72
Klasa 3c - sala66
Klasa 3d - sala83
dodał(a): T. Komenda-Kózka  wprowadził(a) admin  dnia: 26.03.2013 
Szkolna sala kinowo-konferencyjna pierwsza i jedyna w powiecie alt

W zeszłym tygodniu w naszej szkole po raz pierwszy została zaprezentowana uczniom i nauczycielom nowa sala kinowo-konferencyjna zaadoptowana ze starej „harcówki szkolnej”.
Pomieszczenie to ostatnio było praktycznie nieużywane. Kto miał tu lekcje, ten wie, że praca w tym pomieszczeniu nie była komfortowa. Mała ilość światła naturalnego oraz złe warunki akustyczne powodowały, że zajęcia w tej sali odbywały się tylko w sytuacji, gdy wszystkie inne pomieszczenia w szkole były zajęte.

Prace adaptacyjne ruszyły ponad dwa miesiące temu i trwały do końca ferii, ale końcowy efekt jest naprawdę imponujący.
Powstała SALA KINOWO-KONFERENCYJNA z prawdziwego zdarzenia na 56 osób, z prawdziwym ekranem o przekątnej 150 cali, systemem kina domowego i przede wszystkim z super wygodnymi fotelami kinowymi. Szkolna sala kinowa w naszym gimnazjum to pierwsza taka i zarazem jedyna w powiecie mikołowskim.
Sala zaprojektowana została w tonacji szaro-zielonej.

Otwarcie kina było połączone z konferencją dla nauczycieli Edukacja filmowa w szkole. Pierwsza niespodzianka czekała na nauczycieli w szkolnym korytarzu przyziemia szkoły. Korytarz zmienił się nie do poznania. Pani plastyk mgr Ewa Kieckawraz z byłym uczniem naszej szkoły dokonali cudu, ozdabiając „grafitti” korytarz oraz tylną ścianę sali kinowej.

W zbiorach audiowizualnych szkoły znajdują się filmowe adaptacje lektur szkolnych, filmy o tematyce profilaktycznej oraz takie, które można wykorzystać na lekcjach różnych przedmiotów. Nawet najlepszy film, największa produkcja filmowa prezentowana "z telewizora z szafy", kiedy w samo południe słońce zagląda do okien nie przemawiała do uczniów. Teraz to się diametralnie zmieni. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak film może pomóc w procesie edukacji i wychowania.
Przed naszymi uczniami otwierają się możliwości uczestniczenia na przykład w projektach Filmoteka Szkolna czy też Wirtualna Pracownia Edukacji Filmowej.

Równocześnie z sala kinową wyposażylismy sąsiednią klasę w kolejną już tablicę interaktywną wraz z projektorem. Sala ta stała się salą języka angielskiego.

Dzisiaj wszystkie klaso-pracownie w szkole (za wyjątkiem sal języka polskiego) wyposażone są w komputer wraz z zamontowanym na stałe pod sufitem projektorem multimedialnym.

Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy wyposażenia zostały zakupione ze środków własnych naszej szkoły oraz Komitetu Rodzicielskiego.

dodał(a): K. Suchoń; wprowadził(a): admin; dnia: 26.03.2013 
POWIATOWY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEMalt
zobacz galerię zdjęć
14 marca 2013r. w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie odbył się powiatowy konkurs czytania ze zrozumieniem "Czytam, rozumiem świat". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Wiśniewski (kl.IIIb), Tomasz Lamża (kl.Id) oraz Bartosz Woch (kl. Id), którzy drużynowo zajęli II miejsce. Indywidualnie: Mateusz Wiśniewski zajął I miejsce (zdobył maksymalną ilość punktów) Bartosz Woch ,zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
dodał(a): L.Tomasik  wprowadził(a): K.Wieczorek  dnia: 22.03.20013 
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe alt
Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursów przedmiotowych i są zwolnieni z jednej części egzaminu gimnazjalnego.

alt
język polski

Kamila Śmietana (III b)

nauczyciel przygotowujący
mgr Kinga Pelińska
alt
fizyka

Miłosz Kasprowski (III c)

nauczyciel przygotowujący
mgr Krzysztof Wołczko
alt
matematyka

Mateusz Wiśniewski (III b)

nauczyciel przygotowujący
mgr Iwona Słomiany
Tu będzie zdjęcie Dawida Gawęckiego i pani Ireny Herbskiej
chemia

Dawid Gawęcki (III c)

nauczyciel przygotowujący
mgr Irena Herbska
dodał(a): P.Pelińska  wprowadził(a): K.Wieczorek  dnia: 13.03.2013 
SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM
11 marca 2013r. przeprowadzono szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem, który przygotowała pani Lidia Tomasik. Uczestniczyło w nim 13 uczniów z klas I-III. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotychących różnych tekstów. Najlepiej odpowiadali następujący uczniowie:

I miejsce Mateusz Wiśniewski kl. IIIb 62 pkt

II miejsce Tomasz Lamża kl. Id 57 pkt

III miejsce Bartosz Woch kl. Id 55 ptk

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w powiatowym konkursie czytania ze zrozumieniem, który odbędzie się 14 marca 2013r. w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie.
dodał(a): L.Tomasik; wprowadził(a): M.Klenart; dnia: 13.03.2013 
Szkoła Partnerska Wassenberg
Drodzy Uczniowie i Rodzice. Pragniemy zaprosić Was do udziału w Projekcie Szkoła Partnerska Wassenberg – Łaziska Górne. 7 września 2013 roku przyjedzie do naszej szkoły dziesięcioro uczniów i dwóch nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec z miejscowości Wassenberg.

Zwracamy się z prośba do rodziców i uczniów pragnących przyjąć i gościć u siebie niemieckie dziecko o zgłoszenie tego faktu nauczycielowi języka niemieckiego lub angielskiego. Młodzież niemiecka będzie w Polsce od 7 do 14 września 2013r. Dzieci z rodzin polskich, które będą uczestniczyć w projekcie, wyjadą w maju 2014 roku do Wassenberg. Młodzież będzie mieszkać w niemieckich rodzinach i uczestniczyć w projekcie, zwiedzając między innymi Katedrę w Kolonii i Aachen. Projekt jest wspierany finansowo przez Fundację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Nauczyciele prowadzący projekt
Zofia Kozyra i Monika Profaska
tel. 0322241269 kom. 607431522
sala lekcyjna 67 (parter)
Odpowiemy na każde pytanie.

Charakterystyka szkoły partnerskiej
więcej o projekcie…
dodał(a): Z.Kozyra; wprowadził(a): E.Gasz; dnia: 13.03.2013 
ALFIK MATEMATYCZNYalt
zobacz galerię zdjęć
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "ALFIK MATEMATYCZNY" w kategorii klas pierwszych zwyciężył uczeń klasy Id - Tomasz Lamża. Jest to kolejny jego wielki sukces - przypominamy, że całkiem niedawno Tomek zwyciężył także w wojewódzkim konkursie "NUDNA MATEMATYKA". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
dodał(a): J.Cembrzyński; wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 08.02.2013 
Dzień Bezpiecznego Internetu
zobacz galerię zdjęć

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2005 r.

W tym roku tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu były prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania były realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Organizatorzy Dnia Bezpiecznego Internetu chceli zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy, jednak ponosi on odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

Nasza społeczność szkolna już po raz kolejny przyłączyła się do akcji obchodów DBI. Z tej okazji nasi uczniowi mieli okazję wysłuchania audycji przez radiowęzeł, a uczniowie wszystkich klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach multimedialnych, pt. STOP CYBERPRZEMOCY prowadzonych przez panie: Monikę Gracka i Zofię Teodorowską.

dodał(a): M.Gracka; wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 08.02.2013 
Konkurs plastyczny
Choć święta Bożego Narodzenia już za nami, to uczniowie Gimnazjum nr 1 mogą pochwalić się osiągnięciami w konkursie plastycznym na ozdobę i stroik świąteczny, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie. Gratulujemy nagrodzonym uczniom: Angeli Szuster, Marie Pawłowskiej, Marcelowi Kaczmarskiemu, Patrycji Siodmok i Martynie Küttner.
dodał(a): E.Kiecka  wprowadził(a): M.Klenart  dnia:  25.01.2013 
150 rocznica wybuchu powstania styczniowego
22 stycznia 2013r. w Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych odbyła się uroczysta akademia z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Apel przygotowała klasa 2b w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem p.Teresy Komendy-Kózki. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną o histori Powstania Styczniowego.
Wstęp składał się z pięknej recytacji wierszy, pieśni "Rota" Marii Konopnickiej. Uczniowie byli przebrani w stroje powstańców. Młodzież w nastroju powagi wysłuchała histori Polski z lat 1863-1864.
dodał(a): T.Komenda-Kózka  wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 25.01.2013 
festiwal
17.01.2013r. w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbył się XV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Swoje umiejętności muzyczne w zakresie poszukiwania oryginalnej interpretacji utworów wokalno-instrumentalnych wykazały uczennice kl.2c Patrycja Wróbel i Kaja Labocha. Zdobyły wyróżnienie.
dodał(a): T.Mazurkiewicz  wprowadził(a): E.Gasz  dnia: 23.01.2013 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

 
Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.