Aktualności
archiwum 2022/23 1 2021/22 1
Zakończenie roku szkolnego 2015/16alt
Wybiła ta godzina, nadszedł ten czas – czas upragnionych wakacji. Dziś, 24 czerwca, podsumowaliśmy rok szkolny klas I, II i III. Zamknęliśmy nasze książki i uściskaliśmy wychowawców. Żegnaj szkoło, za kilka miesięcy spotkamy się tu znowu dojrzalsi, mądrzejsi, wypoczęci i gotowi do ciężkiej pracy. Pożegnaliśmy naszych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat.
dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 24.06.2016 

17 czerwca w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyła się uroczystość z okazji 10 – lecia programu GOLDEN FIVE (Złota Piątka) oraz wręczenie certyfikatów i dyplomów dla złotych nauczycieli.

Przypominamy, że nasze gimnazjum zdobyło certyfikat Złotej Szkoły w 2011 roku, natomiast w bieżącym roku szkolnym dyplomy Złotych Nauczycieli z rąk wicekuratora oświaty w Katowicach (pan Jacek Szczotka), krajowego koordynatora programu Golden Five (pani Dorota Macander z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie), dyrektora ROM-e METIS (pani Bożena Bucka), trenerów programu w województwie śląskim (pani Magdalena Wieczorek z ROM-e METIS w Katowicach i pani Jolanta Zwyrtek z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mikołowie) odebrały panie: Jolanta Matyja i Anna Skrzypczak. Obie panie realizowały program Golden Five w bieżącym roku szkolnym w okresie od stycznia do maja i tym samym dołączyły do grona złotych nauczycieli naszej szkoły. Koordynatorem programu na terenie szkoły była pani Monika Gracka (instruktor programu Golden Five w województwie śląskim).
Serdecznie gratulujemy złotym nauczycielom!!!

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką może zrobić nauczyciel to po lekcjach wysłać do domu ucznia, który lubi siebie odrobinę bardziej niż gdy rano przyszedł do szkoły.”
(Ernest Melby)

dodał(a):  M. Gracka   wprowadził(a):  admin  dnia: 21.06.2016 
Bardzo dobrze wypadli w tym roku nasi plażowi siatkarze. Chłopcy zajęli 2 miejsce w powiecie, ale aby dojść do meczu finałowego musieliśmy pokonać drużynę z Gardawic, G2 w Mikołowie, G2 w Orzeszu, Zawadzie i Gostyni. W finale kolejny raz spotkaliśmy się z siatkarzami z Zawady i musieliśmy uznać wyższość umiejętności kolegów klasy siatkarskiej. Dla nas srebrny medal to wielkie wyróżnienie, ponieważ przez kilka lat nie stanęliśmy w tej dyscyplinie na podium. Druga lokata dała nam awans do zawodów rejonowych organizowanych przez Mikołów i znowu uplasowaliśmy się na drugim miejscu.
Wielkie gratulacje.
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 15.06.2016 
10 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 młodzież naszego gimnazjum przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W akcji wzięło udział 81 gimnazjalistów - ustanawiając rekord w masowym, jednoczesnym czytaniu książek.
Uczniowie pokazali, że jednak chętnie czytają książki.
dodał(a):  Lidia Tomasik   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 14.06.2016 
alt
Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział z konkursie plastycznym „ZE SZTUKĄ NA TY”. Miło nam poiformować, że trzecie miejsce zajęła uczennica klasy 1a Patrycja Hajduga, a uczeń klasy 3c Jakub Gajda otrzymał kwalifikację do wystawy swojej pracy.
Gratulujemy!
dodał(a):  Ewa Kiecka   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 10.06.2016 
3 czerwca br. został zorganizowany Dzień Sportu w naszym gimnazjum. Można było zmierzyć się m. in. z takimi dyscyplinami, jak: bieg na 60 m, skok w dal, pchnięcie kulą, badminton, piłka plażowa, wyciskanie sztangi, wyścig na hulajnogach i wiele innych. Obok zawodów "czysto" sportowych, jak dyscypliny lekkoatletyczne, gry zespołowe, odbyły się zawody niecodzienne w planie wychowania fizycznego: wyścigi w workach, strzały do celu, strzały z łuku, itd. W tych dyscyplinach mogła się śmiało wykazać mniej usportowiona młodzież. A w przeciąganiu liny również wychowawcy klas.
Pogoda nam dopisała. Wszystkie poprzednie Dni Sportu odbywały się na wysokim poziomie organizacyjnym, a tegoroczna impreza, w ocenie uczniów, była najlepsza. Nie zabrakło oczywiście zdrowej przekąski w postaci owoców.
Każdy mógł brać udział w dowolnej ilości zawodów. Multimedalistą został Kamil Tużnik, a przeciąganie liny wygrała klasa 3 d z panem Krzysztofem Wołczko.
Dla zwycięzców zostały zakupione medale oraz nagrody. Święto sportu zakończono w super humorach, „tańcem makarena”.
dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 10.06.2016 
alt
10 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 biblioteki w całym kraju ustanowią rekord czytania książek w jednym momencie.
Młodzież naszego gimnazjum również weźmie udział w niespotykanej dotąd akcji ogólnopolskiego, masowego czytania, promującej czytelnictwo, biblioteki szkolne.
Celem tej akcji jest promocja czytania książek wśród młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.
dodał(a):  Lidia Tomasik   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 08.06.2016 
alt

W ostatni weekend maja (21-22.05.2016) we Wrocławiu odbył się dwudniowy krajowy finał XXX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych (poprzedzony dwuetapowymi eliminacjami).

Paweł Lamża (uczeń klasy 1B) osiągnął znakomity wynik zajmując II miejsce w Polsce. Paweł zdobył maksymalną ilość punktów, o tym że nie zajął pierwszego miejsca zadecydował dłuższy czas rozwiązywania zadań. W swojej kategorii rywalizował także z uczniami klas II i III gimnazjum dlatego jego wynik jest tym bardziej imponujący. Należy tutaj dodać, że konkurs ten jest bardzo prestiżowy. Patronat nad nim objęli m.in. Prezydent RP, Sejm RP, Minister Edukacji, Politechnika Wrocławska, a także Ambasada Francji w Polsce. Oprócz dyplomów, pucharów oraz cennych nagród rzeczowych najlepsi uczestnicy (czyli także Paweł) uzyskali prawo reprezentowania Polski w finale światowym w Paryżu.

GRATULUJEMY ZNAKOMITEGO WYNIKU !!!

dodał(a):  Jacek Cembrzyński   wprowadził(a):  admin  dnia: 08.06.2016 
alt
„Cicho potok gada - gwarzy pośród skał. Świerki zapatrzone w horyzontu kres, głowy pragną wysoko - jak najwyżej wznieść.” W promieniach słońca, ze wspaniałymi humorami i muzyką na ustach, dnia 21 maja 2016 roku wyruszyliśmy na pierwszy organizowany przez naszą szkołę rajd rodzinny. Uczniowie w towarzystwie rodziców, dziadków, koleżanek i kolegów wybrali się na kolejną górską wyprawę. Wyruszyliśmy z Łazisk Górnych o godzinie 8.00, gdzie wszyscy uczestnicy zjawili się na czas. Busem dojechaliśmy do Skoczni Adama Małysza, a tam wspólnie z przewodnikiem polecieliśmy śladami największych wiślańskich skoczków narciarskich. Następnie dojechaliśmy na szlak górski, gdzie weszliśmy na Cieńków i grzbietem góry dotarliśmy do Rancza "Cieńków". W dalszej wędrówce zeszliśmy do Doliny Czarnej Wisełki, gdzie czekały na nas zaprzęgi konne, które zawiozły nas do koliby Pani Marioli. Tam czekało na nas ognisko z przepysznymi kiełbaskami i herbatą z ziół.
Po zasłużonym posiłku i góralskiej muzyce, udaliśmy się do Wisły na lody.
Do Łazisk wróciliśmy zadowoleni i spragnieni kolejnej wyprawy.
dodał(a):  Monika Hajduga   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 03.06.2016 
Realizacja edukacji zdrowotnej alt

1A i 2B w Tatrach!

Informujemy, iż klasy 1A oraz 2B podjęły się trudnego wyzwania zdobywania Tatr w Zakopanem. Oby dwie klasy wyjechały jedna po drugiej na 3-dniowe wycieczki, jednak plan przemierzania dolin i zdobywania szczytów był bardzo podobny. Niesamowity był fakt, jak w przeciągu zaledwie jednego tygodnia pogoda zmieniła się od prawie zimowej (dla klasy 1a) do w pełni letniej (dla klasy 2b). Jednakże, ani śliskie i oblodzone głazy, ani żar z nieba nie przeszkodziły klasom w wędrówkach górskich.

Pierwszego dnia wycieczki obie klasy miały możliwość podziwiać piękno Doliny Kościeliskiej wraz z Jaskinią Mroźną i Wąwozem Kraków. Tutaj klasa 2B okazała się bardziej wytrwała i przeszła przez dwie trudniejsze jaskinie - Jaskinię Mylną oraz Smoczą Jamę.

Jednakże drugiego dnia, klasa 1A zdobyła Sarnią Skałę i skończyła swoją wycieczkę wędrując ścieżką pod Reglami, a klasa 2B zdobyła Halę Gąsienicową i Czarny Staw. Trzeciego dnia natomiast, każda klasa relaksowała się w Aquaparku w Zakopanem i na zakupach na słynnych Krupówkach.

Oby dwie klasy zakwaterowały się na Toporowej Cyrhli, gdzie zaprzyjaźnione ze szkołą Państwo Majerczyków dbało o pyszne posiłki oraz prowiant na wyjścia w góry. Na terenie ośrodka uczniowie rozegrali mecze siatkówki i tenisa stołowego, a późnym wieczorem integrowali się przy ognisku. Jak mówią uczniowie, wszyscy przyjechali zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Opiekunki p. Monika Profaska oraz p. Agnieszka Muszer dziękują uczniom za wspólnie spędzony czas, zdyscyplinowanie podczas wędrówek oraz podziwiają za wytrwałość w przemierzaniu szlaków!

Wycieczki organizowane w naszej szkole (wędrówki w Zakopanem, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Rodzinne Rajdy, a także poranne ćwiczenia rozgrzewające ciało i umysł w czasie EuroWeeków) są częścią edukacji zdrowotnej w naszym gimnazjum. Wszystkie wyjazdy to przemyślany, nowoczesny sposób na kształtowanie w uczniach nawyku uprawiania aktywności fizycznej. Od dłuższego czasu nasza szkoła bierze udział w programie "WF z klasą" i organizując wycieczki, zawsze stara się promować zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie oraz zespołowość.

dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: 2.06.2016 

We wtorek 17 maja odbyła się wycieczka do Wrocławia. W wyjeździe wzięły udział klasy 1c, 2a oraz kilkoro uczniów z klas 3. Pogoda nie była zbyt przyjazna, ale to nie przeszkodziło nam w dobrej zabawie.

Zwiedzaliśmy Afrykarium, w którym znajdowały się m.in. piękne ryby, rekiny, pingwiny, groźne krokodyle oraz ogromne hipopotamy. Wrażenia były niezapomniane. Po opuszczeniu tego miejsca imitującego Afrykę, udaliśmy się na dalsze zwiedzanie - zoo. Widzieliśmy wspaniałe zebry, zabawne misie, groźne wilki i tygrysa, ale naszą uwagę najbardziej przykuły skoczne małpki.

Po zoo przyszedł czas na zwiedzanie Wrocławia, który jest pięknym miastem. Nasz przewodnik pokazał nam Ostrów Tumski oraz Stare Miasto. Na słynnym Moście Tumskim zakochani wieszają kłódki, a klucze wrzucają do Odry. Ma to symbolizować ich prawdziwą miłość.

Wycieczka była bardzo udana, a klasy zadowolone.

dodał(a):  Karolina Przebindowska, Basia Szyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 30.05.2016 
zobacz galerię zdjęć

24 maja klasy II i III Gimnazjum nr. 1 pojechały na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na sztukę pt. "Ziemia Obiecana" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Piękny budynek teatru i jego wnętrze zbudowany w stylu neobarokowym zrobił na młodzieży duże wrażenie.

Spektakl był pięknym widowiskiem teatralno-muzycznym, w którym obecne były sceny zbiorowego tańca oraz partii solowego śpiewu o charakterze narracyjnym. Wydźwięk spektaklu odbiegał od konwencji miusicalowej. Niósł ze sobą potęgowany dramat ludzi więzionych od wieków przez znane mechanizmy - chęć władzy, sławy i pieniędzy. Ukorowaniem wycieczki był wieczorny spacer po Krakowie. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

dodał(a):  T. Komenda   wprowadził(a):  admin  dnia: 30.05.2016 
zobacz galerię zdjęć

W poniedziałek o godzinie 8:00 rozpoczęła się wycieczka, której celem była Kotlina Kłodzka. Klasy IIc, IIIa i IIId załadowały się do autokaru i wyjechały w długą podróż, która ostateczny koniec miała wieczorem w ośrodku "Pod Szczelińcem" w Karłowie. Po drodze zatrzymaliśmy się w kopalni złota w Złotym Stoku. Zwiedziliśmy podziemia, dowiedzieliśmy się jak powstają sztabki lub talary i przejechaliśmy się podziemną kolejką. Następnie zwiedziliśmy bazylikę w Wambierzycach z naszym przewodnikiem i wybraliśmy się zobaczyć ruchomą szopkę, również w Wambierzycach. Później się rozpadało, więc pojechaliśmy prosto do Karłowa.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Kłodzka, zwiedzić twierdzę kłodzką. Weszliśmy do podziemnych korytarzy, których wysokość bez przerwy się zmieniała, zobaczyliśmy armatę i Wielkiego Kleszcza, a także czołg T-34/85, czyli słynnego Rudego z Czterech Pancernych i Psa. Na koniec znowu wrócilismy do Wambierzyc, a dokładnie do kaplicy czaszek.

Trzeciego dnia wybraliśmy się na podbój Szczelińca Wielkiego.

Wycieczkę można uznać za udaną – w końcu dużo zwiedziliśmy i pochodziliśmy po górach, a taki był jej cel. Nie wydaje mi się, żeby ktoś żałował wyjazdu na tę wycieczkę, bo każdy znalazł na niej coś dla siebie.

dodał(a):  Natalia Skrzypczyk   wprowadził(a):  admin  dnia: 30.05.2016 
alt

31 maja - obchodzony jest „Światowy Dzień bez Tytoniu”. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę na nową inicjatywę mającą na celu zmniejszenie rynkowej atrakcyjności papierosów oraz popytu na wyroby tytoniowe poprzez wprowadzenie obowiązku wprowadzenia nowych, ujednoliconych opakowań. Jednolite opakowania, nie będą mogły zawierać logo, kolorów, firmowych obrazków lub informacji reklamujących i promujących dany wyrób tytoniowy.

Mimo istniejącego zakazu palenia w miejscach publicznych (który obowiązuje w Polsce od 15 listopada 2010 roku), ciągle bardzo dużo osób go ignoruje. Łamanie tego zakazu szczególnie obserwuje się w miejscach takich jak przystanki autobusowe, czy place zabaw dla dzieci. Ludzie często palą papierosy również na klatkach schodowych w blokach mieszkalnych, na plażach i w parkach co nie jest uregulowane prawnie, ale może przeszkadzać osobom niepalącym. Zauważalny jest również problem palenia w obecności niepalących domowników, np. dzieci lub kobiet w ciąży.

Warto przypomnieć, że inhalacja dymu tytoniowego jest równie niebezpieczna jak samo palenie papierosów. Wykazano, iż boczny strumień dymu tytoniowego zawiera od 5 do 15 razy więcej tlenku węgla i od 2 do 20 razy więcej nikotyny niż dym wdychany przez palaczy. Taki dym zawiera również wiele substancji alergizujących, powodujących np. łzawienie oczu, podrażnienie błony śluzowej nosa, kaszel, nawracające zakażenia układu oddechowego i w konsekwencji astmę. Wdychanie dymu wydychanego przez palaczy, zwiększa u osób niepalących ryzyko wystąpienia raka płuc i chorób serca. Ponadto osłabia ich zdolność do pracy, zmniejsza wydajność, demobilizuje i pogarsza samopoczucie.

W 2011 roku około 600 tys. osób niepalących zmarło z powodu narażenia na bierne palenie.

alt
alt
dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 25.05.2016 
alt
Dzień 2 maja to Święto Flagi. I choć był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, dla wielu uczniów naszego gimnazjum była to okazja do wspólnych obchodów tego święta, przygotowanych przez łaziskich harcerzy. Wyróżniła się zwłaszcza klasa 1b, której frekwencja wyniosła niemal 100%. Fakt, że nie wszyscy uczniowie dotarli przed Miejski Dom Kultury na czas i nie wszyscy dotrwali do pamiątkowego zdjęcia. Ale ważne jest, że swoją liczną obecnością potwierdzili, iż młodzi ludzie też są patriotami. Warto dodać, że tak wysoka frekwencja pozwoliła naszemu gimnazjum na zdobycie nagrody w postaci piłek sportowych.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 04.05.2016 
alt
Szanowni Państwo, jak co roku, przypominam, iż w miesiącu czerwcu nie będą dokonywane zwroty za odpisy obiadów z dnia na dzień. Przewidywaną nieobecność ucznia na obiedzie w miesiącu czerwcu, należy zgłosić w świetlicy, najpóźniej do dnia 3 czerwca.

Aleksandra Hołdyk

dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 19.05.2016 
wywiadówka
W dniu 18 maja 2016r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00.
Wyjątkowo wywiadówka dla klas: 1a i 2b odbędzie się dzień wczesniej, tj. 17 maja 2016r.
Spotkania odbędą się w następujących salach:
kl. I a   - 86
kl. I b   - 84
kl. I c   - 75
kl. II a  - 77
kl. II b  - 60
kl. II c  - 83
kl. III a - 66
kl. III b - 72
kl. III c - 67
kl. III d - 82
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

Jednoczesnie chcielismy przypomnieć, ze 25.05.2016r. odbedą się ostatnie w tym roku szkolnym konsultacje.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 12.05.2016 
alt
29 kwietnia br. nasza męska reprezentacja zdobyła 1 miejsce w drużynowych zawodach lekkoatletycznych w rywalizacji powiatowej awansując do rejonów, które odbędą się pod koniec maja. Gratulacje panowie!
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 12.05.2016 
Wycieczka do Wiedniaalt

Są dni, których łatwo się nie zapomina.

O tym, że podróże kształcą, przekonaliśmy się na własne oczy. W dniach 4–6.05.2016 roku, grupa 49 uczniów Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę do Wiednia. Plan wycieczki był bardzo napięty i żaden z uczestników nie mógł narzekać na nudę, wręcz przeciwnie, każdy z zaplanowanych dni na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia.

Pierwszego dnia ważnym punktem programu były Czechy i znana Przepaść Macochy, zwiedzaliśmy jaskinię Punkevni, płynęliśmy łodziami po podziemnej rzece Punkvy, w otoczeniu skalnego bogactwa stalagmitów i stalaktytów, które odwiedzającym zapewniają niezapomniane chwile.

Drugiego dnia byliśmy w jednym z najważniejszych pomników kultury w Austrii – Pałacu Schönbrunn dawnej, letniej rezydencji rodziny cesarskiej. Podziwialiśmy pałac z wypełnionymi komnatami, wsłuchując się w muzykę Straussa. Spacerowaliśmy po parku alejkami z żywopłotów, zachwycił nas zapach kwitnących kwiatów. Wspaniałe opowieści naszego przewodnika Kamila, pozwoliły poczuć nam klimat życia cesarza Franciszka Józefa oraz jego żony Sisi. Na terenie Parku Schönbrunn niespodzianką było dla nas zoo, widzieliśmy zabawnego misia koalę, pandę, pingwiny, słonia, żyrafę i mnóstwo różnych zwierząt, a także podziwialiśmy oceanarium.
Tego samego dnia pojechaliśmy jeszcze na wzgórze Kahlenberga, z którego roztacza się panorama Wiednia. Ze wzgórzem kojarzona jest słynna Odsiecz Wiedeńska 1683 roku. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy wiedeński pałac władców Austrii – Zamek Hofburg oraz wywierającą ogromne wrażenie Katedrę św. Stefana, obok natrafiliśmy na odpust parafialny, a w każdej uliczce mijaliśmy wielu turystów. I wreszcie przyszedł też czas na zabawę w parku rozrywki Prater. Wycieczka była także okazją do sprawdzenia znajomości języka niemieckiego przez młodzież naszego gimnazjum.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Łazisk, aby uporządkować wspomnienia, emocje, no i oczywiście nasze zdjęcia. W przyszłym roku następna wycieczka – ale dokąd? to jeszcze pomyślimy, mamy na to cały rok.

dodał(a): J. Matyja  wprowadził(a): admin  dnia: 12.05.2016 
Zawody odbyły się 29 kwietnia br. na stadionie lekkoatletycznym w Mikołowie. Nie był to dobry termin w przededniu majowego weekendu, gdyż dodatkowo w tym samym dniu odbywał się II etap piłkarskich zawodów Coca - Coli. Nasze czołowe zawodniczki startowały w zawodach piłkarskich. Drużynę lekkoatletyczną musieliśmy więc uzupełnić dziesięcioma innymi uczennicami.
Drużynowe zawody lekkoatletyczne to konkurencje: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4x100m. W każdej dyscyplinie startują 3 zawodniczki.
Ze względu na konieczną zmianę składu zajęliśmy dopiero V miejsce.
Indywidualnie srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła Sylwia Popławska.
Gratulujemy!
dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 04.05.2016 
alt

14 kwietnia 2016 r. w II LO w Mikołowie odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny - gra terenowa "Tajemnice średniowiecza". Nasza drużyna w składzie: Piotr Piwoński, Kamil Tużnik, Kacper Kozdraś zdobyła II miejsce.

Uczestnicy wykonywali zadania na przygotowanych stanowiskach, które dotyczyły między innymi historii Arabów, Mongołów, Franków, Słowian. Liczył się czas wykonania wszystkich zadań. Uczniowie wykazali się wiedzą, sprytem i szybkością.
Gratulujemy!

dodał(a):  I. Brzyszczan-Prochownik   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 21.04.2016 
zobacz galerię zdjęć

Zakończył się egzamin gimnazjalny 2016 z matematyki organizowany przez CKE. 360 tys. uczniów z całej polski przystąpiło do testu gimnazjalnego. Test z matematyki rozpoczął się o godzinie 11.00 i trwał 90 minut. Wcześniej, o godz. 9.00 uczniowie przystąpili do egzaminu z biologii, chemii, fizyki i geografii. Na jego rozwiązanie gimnazjaliści mieli 60 minut.

Wczoraj trzecioklasiści pisali testy z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie.

Na salę podczas egzaminu gimnazjalnego uczniowie mogą wnieść długopis lub pióro, piszące na czarno, oraz linijkę. Prace uczniów są zakodowane. Sprawdzają je egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 17 czerwca.

Jutro egzamin z języka obcego. Przeprowadzany on będzie na dwóch poziomach: podstawowym - obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym - dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego brane są pod uwagę przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę także wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oceny z języka polskiego i matematyki oraz z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły, świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem, szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie, aktywność społeczna.
W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klas wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji brane są pod uwagę wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych.

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.04.2016 
zobacz galerię zdjęć

W minioną sobotę w naszej szkole odbył się „Maraton języka angielskiego” dla uczniów klas III. Zajęcia prowadzone były przez p. Monikę Profaska i trwały 4 godziny lekcyjne. Zajęcia miały na celu ostateczne podsumowanie wiedzy zdobytej w 3-letnim cyklu nauki oraz doszlifowanie umiejętności rozwiązywania zadań na poziomie rozszerzonym. Pomysł wyraźnie spodobał się uczniom, ponieważ sala lekcyjna była pełna. Nasi uczniowie pokazali, iż zależy im na uzyskaniu wysokich wyników podczas egzaminów gimnazjalnych oraz to, że lubią uczyć się języka angielskiego w naszym gimnazjum.

dodał(a):  M. Profaska   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.04.2016 
zobacz galerię zdjęć

11 kwietnia br. na wydziale Prawa i Administracji w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. 2 uczniów naszej szkoły: Urszula Wodarz (j.ang) oraz Paweł Lamża (matematyka) odebrało zaświadczenia o uzyskaniu tytułu Laureata wraz z nagrodami książkowymi z rąk pani Kurator Urszuli Bauer. Pani Kurator złożyła serdeczne gratulacje nagrodzonym uczniom, a także ich opiekunom i rodzicom.


zobacz galerię zdjęć

Natomiast w czwartek 14 kwietnia nasi laureaci (Urszula Wodarz - język angielski, Paweł Lamża - matematyka) i finaliści (Urszula Wodarz - j.polski, Paweł Gasz - matematyka, Piotr Soroka - fizyka) wojewódzkich konkursów przedmiotowych przyjęli gratulacje i nagrody rzeczowe z rąk dyrektora szkoły oraz wiceburmistrza miasta p. Jana Ratki i przewodniczącego Rady Miasta p. T.Króla. Gratulacje przyjęli również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów: p. Monika Profaska, p. Jacek Cembrzyński, p. Jolanta Matyja oraz p. Krzysztof Wołczko. Gratulujemy!

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.04.2016 
zobacz galerię zdjęć

Dzień 14 kwietnia był w naszej szkole dniem krawatowym. Zgodnie z tradycją naszej szkoły wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przyszli dzisiaj z krawatem na szyi – na znak solidarności z osobami żyjącymi w trzeźwości.

Z tej okazji odbył się również apel profilaktyczny przygotowany przez uczniów pod opieką pani Monika Gracka i pani Zofii Teodorowskiej. Uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny pt. „SEKRET”, poruszający problemy z jakimi borykają się często młodzi ludzie.

Występ poprzedziła prezentacja pt.: „Dopalacze – śmiercionośna pułapka”, którą przygotowali uczniowie w ramach projektu edukacyjnego. Mamy nadzieję, że poruszone na apelu problemy skłonią młodzież do refleksji – jak ważne jest życie wolne od nałogów.
Bądźcie sobą! Każdy z Was ma swój skarb – to Wasze serca! Wasza wolność!

dodał(a):  M. Gracka   wprowadził(a):  admin  dnia: 14.04.2016 
zobacz galerię zdjęć

W minioną środę odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas III i ich rodziców poświęcone strukturze szkolnictwa ponadgimnazjalnego, rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych a także organizacji egzaminów gimnazjalnych. Następnie swoją ofertę edukacyjną przedstawiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego.

Trzecioklasiści stoją przed dwoma ważnymi zadaniami: pierwszym są egzaminy gimnazjalne, a drugim wybór ścieżki kariery edukacyjnej/zawodowej. Spotkanie było podsumowaniem wszystkich działań, które podjęliśmy ,aby ich wysiłki zostały uwieńczone sukcesem. Dziękujemy rodzicom i uczniom za liczne przybycie.
Prezentacja ze spotkania.

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admink  dnia: 14.04.2016 
zobacz galerię zdjęć

Bardzo ważnym wydarzeniem kulturalnym w życiu naszego gimnazjum była lekcja teatralna pt. „Na deskach teatru”.
7 kwietnia 2016r. uczniowie z klasy Ib pod kierunkiem pani Teresy Komendy – Kózki przedstawili dla całej szkoły historię teatru od czasów starożytnych do współczesności w formie prezentacji multimedialnej wzbogaconej fragmentami scenek z pantomimy pt. „Album babuni”, scenki balkonowej na wesoło z tragedii Szekspira pt. „Romeo i Julia”, ballady Mickiewicza "Powrót taty" i tragedii J. Słowackiego „Balladyna”.

Projekt był przygotowany z myślą o przybliżeniu gimnazjalistom nie tylko historii teatru, ale znajomosci znaków teatru. Występ uczniów bardzo się podobał i był nagrodzony gromkimi brawami.

dodał(a):  T. Komenda   wprowadził(a):  admin  dnia: 13.04.2016 

Szanowni Rodzice!
W dniu 13 kwietnia 2016 roku (środa) o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców.

Rodziców uczniów klas III oraz uczniów klas III zapraszamy na salę gimnastyczną na część informacyjną poświęconą: organizacji egzaminów gimnazjalnych oraz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Swoją ofertę edukacyjną przedstawią szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego. Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi - WAŻNE!

Rodziców uczniów klas I i II zapraszamy od razu na spotkanie z wychowawcami do sal.
Serdecznie zapraszamy!

alt
1a   - s.86
1b   - s.84
1c   - s.75
2a  - s.77
2b  - s.60
2c  - s.83
3a - s.86
3b - s.72
3c - s.75
3d - s.82
dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admink  dnia: 08.04.2016 
alt
Po raz drugi nauczyciele Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika wspólnie z 13 Drużyną Starszoharcerską "Szalona Trzynastka" zorganizowali nocne zajęcia na terenie szkoły dla 60 uczniów oraz harcerzy. Wszystko było owiane wielką tajemnicą, a uczestnikom znany był jedynie tytuł zajęć. Nie przeszkodziło to jednak zamknąć listę zapisów w dwa dni.
11 marca o godzinie 19.00 rozpoczęliśmy naszą wspólną zabawę od zajęć integracyjnych prowadzonych przez harcerzy. Następnie na terenie szkoły rozpoczęła się wielka gra fabularna pt. "Wyprawa do wnętrza ziemi". Gra rozpoczęła się na najwyższym piętrze szkoły, które tym samym stało się powierzchnią naszej planety. Uczestnicy podzieleni na grupy musieli wykonać na tym piętrze szereg zadań, za które otrzymywali złote monety, dzięki którym, gromadząc ich odpowiednią ilość, mogli zejść w głąb ziemi (czyli piętro niżej) przekazując opłatę czekającemu na nich Charonowi. Celem gry było dotarcie do tajemniczej jaskini (najniższy poziom szkoły) i odnalezienie skrzyni z bezcennym artefaktem (nagrodą dla zwycięskiej grupy).
Każde piętro szkoły to kilka zadań, które każda z grup musiała wykonać. Ponieważ punkty były bardzo zróżnicowane pod względem trudności oraz formy, wszyscy dobrze się bawili. Było więc strzelanie z łuku, nadawanie morsem na duże odległości, tor przeszkód do pokonania z zamkniętymi oczyma, zagadki logiczne do rozwiązania oraz ciekawe zajęcia organizowane przez nauczycieli. Ponad dwie godziny zajęło najlepszemu patrolowi dotarcie do skrzyni z artefaktem i złamanie kodu otwierającego.
Kolejnym etapem zajęć był Bajkowy Teatr. Każda z grup otrzymała temat bajki, którą miała przedstawić w przygotowanym przez siebie przedstawieniu. Aby zadanie nie było zbyt łatwe, bajka rozpoczynała się wprawdzie jak znane nam opowiadania, lecz zakończenie było całkowicie inne, a ponadto grupy musiały jeszcze wyjaśnić kilka wątków związanych ze znanymi postaciami z bajek.
Na zakończenie nocki, gdy część uczestników była już bardzo zmęczona i niektórym powieki już same się zamykały, cała grupa zasiadła w sali kinowej G1, aby obejrzeć film. Niech zostanie naszą tajemnicą, kto dotrwał do końca i nie zasnął. Noc w Koperniku zakończyła się wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Aby dołączyć do drużyny starszoharcerskiej działającej w Łaziskach Górnych musisz spełnić dwa warunki: być uczniem gimnazjum oraz przyjść na zbiórkę. Zapraszamy w każdy wtorek o 17.30 do Harcówki Szczepu - MDK Łaziska Górne.
Strona drużyny:    www.dsh-laziska.zhp.net.pl
dodał(a):  Monika Hajduga   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 08.04.2016 
W Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez I LO w Mikołowie: Paweł Gasz zajął I miejsce, Piotr Soroka - III miejsce.

W ogólnopolskim konkursie matematycznym MAKS MATEMATYCZNY Paweł Lamża został laureatem i zajął II miejsce w Polsce !!!

Wszystkim uczniom jeszcze raz GRATULUJEMY !!!
dodał(a):  Jacek Cembrzyński   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 01.04.2016 

23 marca br. na hali MOSiR w Mikołeiwe odbyły się powiatowe zawody z siatkówki dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyli:

  1. G1 Mikołów - siatkarska klasa sportowa,
  2. G2 Orzesze - siatkarska klasa sportowa,
  3. G2 Mikołów - ogólna klasa sportowa,
  4. G1 Łaziska Górne.

Trudno się walczy z takimi potęgami siatkarskimi. I pewnie dlatego zajęłyśmy dopiero czwarte miejsce.
Przez 8 lat byłyśmy niepokonane. Ale jesteśmy dobrej myśli i od przyszłego roku, po pewnych zmianach organizacyjnych z pewnością wrócimy na o wiele lepsze miejsce!

dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 04.04.2016 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekt „Szkoła Patriotów”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Szkoła Patriotów,
którego głównym celem jest kształtowanie
u dzieci i młodzieży szacunku dla
przeszłości i tradycji, dziedzictwa narodowego
i kulturowego poprzez systematyczną
opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami
na terenie województwa śląskiego,
stanowiącymi materialne świadectwo
wydarzeń z historii Polski.


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.