Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Ważne informacje:
 • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII:
  • Kl.I - "Poznaję Boży świat" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.II - "Idziemy do Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.III - "Jezus jest z nami" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VI - "Tajemnice BOGAtego życia" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VII - "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
  • Kl.VIII - "Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

  • zeszyt w cienkie linie (najlepiej liniatura czerwono-niebieska);
  • 3 zeszyty w kratkę 16-sto kartkowe (matematyka, angielski i zeszyt informacji);
  • blok techniczny A4;
  • blok techniczny kolorowy A4;
  • kredki ołówkowe (12 kolorów);
  • teczka z gumką na prace;
  • farby plakatowe (najlepiej 12 kolorów) + pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki);
  • plastelina;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
  • klej w sztyfcie;
  • 2 ołówki HB + miękka gumka;
  • linijka 16 lub 20cm;
  • bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów);
  • buty zmienne + worek na buty;
  • strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • pastele olejne (min.16 kolorów) – nie będą potrzebne od razu, więc można dokupić w późniejszym terminie)
 • WYPRAWKA CZWARTOKLASISTY:
  Drodzy Rodzice, kompletując wyprawkę dla dziecka z pewnością przydadzą się:

  • Zeszyty przedmiotowe w kratkę oraz grube linie (j.polski) preferowanej grubości
  • Wyposażony piórnik (przybory do pisania, miękka gumka, linijka, ołówki, kredki, mazaki itp.)
  • Zmienne obuwie z jasną podeszwą;
  • Strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • Plastyka, technika: kolorowy blok techniczny A4 i A3, biały blok techniczny A4 i A3, kolorowe bibuły (gładkie i marszczone), papier ksero, klej magic, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki świecowe, pastele suche lub olejne, farby plakatowe, teczka z gumką na prace; Zeszyt do plastyki 16 kartkowy w kratkę; Zeszyt do techniki - duży A4 w kratkę (będzie służył przez 3 lata);
  • Muzyka: zeszyt w kratkę 32 kartkowy, flet szkolny prosty plastikowy (np. Hohner);
  • Dla uczniów uczęszczających na religię - podręcznik i ćwiczenia do kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ.

Nareszcie wakacjealt

Dziś, 23 czerwca, podsumowaliśmy rok szkolny klas I, II i III. Zamknęliśmy nasze książki i uściskaliśmy wychowawców. Pożegnaliśmy naszych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat.

Żegnając się z Wami życzymy wszystkim udanych wakacji, dużo słońca, mało deszczu, mnóstwa atrakcji i zera zmartwień. Rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca. Odpoczywajcie i zbierajcie siły na nowy rok szkolny. Absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa.
Miłych wakacji życzy Dyrektor i Grono pedagogiczne.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 23.06.2017 
Puchar wraca do Gimnazjum nr 1alt

Sukces naszych uczennic na XXV Turnieju Nocy Świętojańskiej. 22 czerwca drużyna z naszego gimnazjum zdobyła I miejsce pokonując SP 1 Łaziska Górne (2:1) oraz I LO z Mikołowa (2:0). Brawa dla dziewczyn (w składzie: Julia Stobiecka, Jagoda Czerwik, Oliwia Janik, Magda Jopek, Ewelina Porębska, Julka Duc, Martyna Marek) oraz trenera Jerzego Rybija! Brawa należą się także dziewczynom z SP 1, które za rok będą uczennicami naszego gimnazjum.

dodał(a): J. Rybij  wprowadził(a): admin  dnia: 23.06.2017 
Podsumowanie rywalizacji sportowej gimnazjów z powiatu mikołowskiegoalt
Dnia 19 czerwca w Mikołowie odbyło się podsumowanie punktacji powiatowej z zawodów sportowych, w której brały udział wszystkie gimnazja z powiatu mikołowskiego. Do punktacji wchodziły wyniki z czterech gier zespołowych oraz wyniki z zawodów indywidualnych np: tenis stołowy, badminton, szachy. Nasze gimnazjum jak zawsze znalazło się w pierwszej trójce najlepszych szkół. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta w tej rywalizacji zajęli trzecie miejsce.

Jesli chcecie wiedzieć więcej o tym jak przebiegała rywalizacja sportowa w roku szkolnym 2016/2017, to przeczytajcie sprawozdanie z zawodów za 2016/2017. Możecie tam również zobaczyć kilka zdjęć.

dodał(a): K. Piasecka  wprowadził(a): admin  dnia: 21.06.2017 
Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowymalt
Dnia 16 czerwca nasi zawodnicy w składzie : Krzysztof Pawłowski i Rafał Brząkalik, pojechali na Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowym aby walczyć z najlepszymi. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji nasi zawodnicy wywalczyli znakomite trzecie miejsce.
Gratulacje!
dodał(a): K. Piasecka  wprowadził(a): admin  dnia: 21.06.2017 
EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTUalt

1 czerwca był w naszej szkole dniem podwójnie wyjątkowym. Świętowaliśmy nie tylko Dzień Dziecka, ale również obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu, który został zorganizowany przez całą społeczność uczniowską i nauczycieli z ogromnym zaangażowaniem. Tamten dzień rozpoczęliśmy piękną akademią przedstawiającą krótką podróż po Europie, a następnie każda klasa prezentowała swój kraj. Prezentacja poszczególnych krajów polegała na przygotowaniu stanowiska z tradycyjnymi potrawami, plakatu oraz charakterystycznego stroju. Całość okazała się prawdziwą eksplozją smaków, kolorów i kreatywnych pomysłów. Pojawiły się boginie greckie, francuscy artyści, hiszpańskie seniority, Harry Potter a nawet londyńska budka telefoniczna, specjalnie przygotowana na tę okazję.

Po prezentacji krajów i degustacji przygotowanych potraw rozpoczęły się emocjonujące rozgrywki sportowe oraz gra terenowa. Uczniowie z pełną determinacją rozegrali mecze piłki nożnej i siatkówki plażowej, wzięli udział w konkurencjach takich jak rzut kulą, skok w dal, skok na skakance czy wyciskanie sztangi. Odbyły się też turnieje tenisa stołowego i badmintona. Po zakończeniu wszystkich konkurencji zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy gratulacyjne.

dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: 15.06.2017 
Zbiórka pieniędzy i nakrętekalt
alt

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania akcji zbierania nakrętek oraz zbiórki pieniędzy w naszej szkole.

Kwoty uzyskane ze zbiórki pieniędzy i nakrętek zasilają konto fundacji, dzięki której prowadzone są rehabilitacje wzroku.

Gosia Makosz z rodziną

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 13.06.2017 
Piłka plażowa chłopcówalt
26 maja w Zespole Szkół w Gostyni wzięliśmy udział w powiatowych zawodach w piłce plażowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Górnioczek (3a) i Tomasz Prawdziuk (1c). Po 4 meczach – dwóch zwycięskich i dwóch przegranych (spotkaliśmy się 2 razy z drużyną z G1 z Mikołowa) nasza szkoła uplasowała się na 4 miejscu.
dodał(a): B. Jaszczyk  wprowadził(a): admin  dnia: 08.06.2017 
Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”alt
Dzisiaj młodzież naszego Gimnazjum przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Podjęliśmy próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie. Pogoda nam dopisała więc wyszliśmy na boisko szkolne, aby w promieniach słońca czytać książki. Około 80 uczniów naszej szkoły czytało swoje książki na dworze. Część uczniów przyniosło swoje ulubione książki z domu, ale większość wypożyczyła je dzisiaj rano w bibliotece szkolnej. Akcja ta jest dowodem na to, że: MŁODZI JEDNAK CZYTAJĄ!
dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 31.05.2017 
Wyniki Turnieju Wiedzy o Łaziskachalt
Z przyjemnością informujemy , że uczeń klasy III c Michał Lupa zajął II miejsce w III Świętojańskim Turnieju Wiedzy o Łaziskach w kategorii Gimnazjów.
Gratulujemy Michałowi!
dodał(a): I. Brzyszczan-Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 25.05.2017 
Nastolatek w świecie, czyli całkiem dorosłe problemy młodych bohaterówalt

19 maja 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Nastolatek w świecie, czyli całkiem dorosłe problemy młodych bohaterów”. Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Julia Niedzielska, Kinga Śliż i Patrycja Toman – uczennice z klasy IIIC zdobyły III miejsce. Dziewczyny musiały wykazać się dokładną znajomością treści książek i rozwiązać wiele różnorodnych zadań( m.in. rozwiązanie krzyżówki, testu i wykreślanki, rozpoznanie bohaterów oraz przyporządkowanie rekwizytów charakterystycznych do danej postaci literackiej). Oprócz tego drużyna wykonała oryginalny plakat zachęcający do przeczytania jednej z konkursowych książek. Poziom był jak zawsze bardzo wysoki ale nasze uczennice doskonale poradziły sobie z zadaniami.
Gratulujemy!

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 25.05.2017 
Wycieczka do Berlinaalt

Berlin miasto inne niż wszystkie – wycieczka szkolna z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika.

Podróże kształcą „Reisen machen klug” – oto hasło przewodnie kolejnej, zagranicznej wycieczki zorganizowanej przez panią Zofię Kozyrę, nauczycielkę języka niemieckiego w Gimnazjum nr 1. W zeszłym roku był Wiedeń, a w tym roku w dniach 26-28 kwietnia wybraliśmy się do stolicy Niemiec.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Alexanderplatz ( plac Aleksandra), którego nazwa pochodzi od imienia cara Rosji – Aleksandra I. Ciekawostką jest to, że przez plac codziennie przewija się 300 000 osób, a po jego zachodniej stronie znajduje się dworzec kolejowy, który skupia ważny węzeł komunikacyjny. Bardzo duże wrażenie zrobiła na nas Wieża Telewizyjna (jej wysokość sięga 368 metrów), skąd podziwialiśmy panoramę Berlina. Do dziś w całych Niemczech nie ma większej budowli. Będąc w tym niezwykłym mieście, nie można zapomnieć o Katedrze w Berlinie zbudowanej na polecenie cesarza Wilhelma II. Wieczorem udaliśmy się na spoczynek do Torzymia, aby następnego dnia rozpocząć dalsze zwiedzanie.

Kolejny dzień zapowiadał się jeszcze ciekawiej, rozpoczęliśmy go od wycieczki statkiem po rzece Sprewa, wzdłuż której podziwialiśmy budynki Parlamentu położone nad jej brzegiem. Dalej udaliśmy się do Niemieckiego Muzeum Techniki, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się wystawie dawnych i najnowszych wynalazków, począwszy od zwykłych urządzeń po statki, samoloty, lokomotywy czy samochody. Prawdziwą lekcją historii był dla nas pobyt pod Bramą Brandenburską symbolizującą upadek muru berlińskiego, a od roku 1990 będącą symbolem pokoju i wolności. Obok Bramy Brandenburskiej znajduje się Muzeum Holokaustu – miejsce głębokiej zadumy nad, martyrologią narodu Żydowskiego. Uwieńczeniem dnia był pobyt w jednym z urokliwych miejsc – Poczdamie, jego główną atrakcją jest kompleks pałacowy Sanssouci, zbudowany przez Fryderyka Wielkiego. Nie można pominąć faktu, że tu miała miejsce Konferencja Poczdamska.

Ostatni dzień był inny niż pozostałe. Spędziliśmy go na Wyspie Tropikalnej, cieszącej się w ostatnim czasie niezwykłą popularnością. W tym monumentalnym centrum rozrywki czekało na nas wiele niespodzianek, np. las tropikalny, laguna, plaża z piaskiem, rwąca rzeka w Amazonii, kompleks basenów. Pełni wrażeń, radości i pogody ducha wróciliśmy do deszczowych Łazisk. Po tak udanej wycieczce. aż chce się przywołać cytat z przemówienia Johna F. Kennedy'ego, który podczas swojego pobytu w Berlinie 23 czerwca 1963 roku powiedział „jestem berlińczykiem”.

dodał(a): Z. Kozyra  wprowadził(a): admin  dnia: 24.05.2017 
Młodzi Kopernicy 2017 alt

Jak co roku w naszej szkole odbył się interdyscyplinarny konkurs Młodzi Kopernicy. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich łaziskich szkół podstawowych i obejmował 3 kategorie: język angielski, matematyka oraz historię, a każdy uczestnik mógł wziąć udział tylko w jednej kategorii. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 17 uczniów.

Mamy zaszczyt poinformować, że zwycięzcami konkursu zostali:

Język angielski:

 1. miejsce: Daniel Marcinkowski, SP 1
 2. miejsce: Bartosz Krusinski, SP 6
 3. miejsce: Marcin Golek, SP 6

Matematyka:

 1. miejsce: Maciej Śliwka, SP 1
 2. miejsce: Małgorzata Syryjczyk, SP 1
 3. miejsce: Marta Larysz, SP 1

Historia:

 1. miejsce: Marta Jendrysko, SP 1
 2. miejsce: Natalia Wójcik, SP 6
 3. miejsce: Mateusz Krepkowski, SP 5
dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: 20.05.2017 
ŚWIĘTOJAŃSKI TURNIEJ WIEDZY O ŁAZISKACHalt
alt

Uczniowie naszej szkoły Patrycja Toman, Julia Niedzielska, Julia Wawrzyniak, Aleksandra Pieczonka oraz Michał Lupa wzięli udział w III Świętojańskim Turnieju Wiedzy o Łaziskach – „Historia i dzień dzisiejszy Łazisk Górnych”.

Konkurs odbył się 9.05.2017r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Łazisk i Urząd Miasta.
Czekamy na wyniki !

dodał(a): I. Brzyszczan-Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 11.05.2017 
wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 17 maja 2017 roku (środa) o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców.

Udział Państwa w tym spotkaniu jest bardzo ważny, gdyż otrzymają Państwo kody dostępu do Dziennika Elektronicznego (odbiór wyłącznie osobisty).

alt
kl. I a   - 82
kl. I b   - 83
kl. I c   - 72
kl. II a  - 86
kl. II b  - 84
kl. II c  - 75
kl. III a - 77
kl. III b - 60
kl. III c - 76
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 9.05.2017 
Rekrutacja do szkół ponadgimanzjalnychalt
alt

Drodzy uczniowie klas III oraz rodzice uczniów klas III,
W związku z ukazaniem się Rozporządzenia MEN z dnia 14 III 2017r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018-2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum (Dz.U. poz.586) oraz Postanowienia Śląskiego Kuratora Oświaty nr OP-OR.110.2.19.2017 z dnia 13 kwietnia 2017r zamieszczamy zaktualizowaną prezentację dotyczącą rekrutacji do szkół ponadgimanzjalnych.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 19.04.2017 
Podziękowania dla sztabu od Fundacji WOŚPalt

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękuje sztabowi Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych za niezwykłą przyjaźń, którą od was otrzymaliśmy w czasie finałów. Nasze styczniowe granie wspiera polską medycynę i ratuje zdrowie i życie najmniejszych pacjentów i seniorów. Dziękujemy za wsparcie, dzięki któremu możemy, w zgodzie z najwyższymi standardami realizować ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne. Dziękujemy drodzy przyjaciele! Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

alt
dodał(a): B. Jaszczyk  wprowadził(a): admin  dnia: 17.04.2017 
Życzeniaalt

Z wiosną rozkwita piękno natury, Wielkanoc pokój z nadzieją przynosi, radość się rodzi…
Wesołych Świąt!

alt
dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 16.04.2017 
„Żyjemy dłużej, ale mniej dokładnie i krótszymi zdaniami.”alt
alt

Ostatni czas należał do poezji, a więc do refleksji… do chwil zatrzymanych w biegu kolejnych zdarzeń codzienności. Patrycja Hajduga z klasy II a oraz Emilia Powązka z klasy II b stały się uczestniczkami świata, „w którym widok na inne wzgórza rozlega się w ciszy”. Wzięły udział w III Powiatowym Konkursie „Poezja – śpiew duszy” na temat życia i twórczości Wisławy Szymborskiej, wykazując się wrażliwością oraz wyczuciem słowa poetyckiego.

alt

Z kolei Michał Lupa z klasy III c zaprezentował się w Turnieju Recytatorskim oraz w Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2017” w Katowicach. Wspaniały, młody człowiek , kochający teatr, jak zwykle brawurowy na scenie zaśpiewał piosenkę pt. „Już taki jestem zimny drań”. Dopełnił jej wykonanie utworem „Teatr uczy nas żyć”, świetnie ilustrującym pasję Michała. Jako deklamator zaproponował teksty Ludwika Jerzego Kerna oraz Macieja Pieprzycy.

Piękne jest to, że młodzi ludzie udowadniają swą wrażliwością, że dołączają do festiwalu zdziwień, zadziwień oraz zdumień, dzięki czemu malują życie zdaniami ciekawymi i wcale nie tak krótkimi. Po prostu… Chce się żyć!

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 10.04.2017 
Projekt „Nowoczesny nauczyciel to lepsza przyszłość ucznia”alt

Od 2016 roku nasza szkoła realizuje projekt europejski „Nowoczesny nauczyciel to lepsza przyszłość ucznia”. Szkoła otrzymała dofinansowanie z programu PO WER „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” i jego realizacja odbywa się na zasadach programu Erasmus Plus. Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie potencjału intelektualnego naszych uczniów i zapewnienie im warunków do rozwoju swoich pasji oraz zainteresowań. Unowocześnienie procesu kształcenia poprzez zastosowanie technik cyfrowych, nowoczesnych form i metod pracy znacząco wpłynie na motywację naszych uczniów do nauki oraz wyniki egzaminów zewnętrznych.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu czterech naszych nauczycieli (języka angielskiego – Agnieszka Muszer, Monika Profaska oraz matematyki – Jacek Cembrzyński, Aleksandra Hołdyk) wzięło udział w szkoleniach w Hiszpanii.

W ramach w przygotowań do wyjazdu nauczyciele matematyki przez kilka miesięcy uczestniczyli w kursie języka angielskiego, a tuż przed wyjazdem wszyscy uczestnicy odbyli intensywny kurs hiszpańskiego, podczas, którego zostali zapoznani z kulturą, zwyczajami i geografią Hiszpanii.

W marcu tego roku nauczycieli wyruszyli na szkolenia do uroczego miasta Alcala de Henares w pobliżu Madrytu. Podczas zajęć poznali nowoczesne i innowacyjne metody nauczania, które mamy nadzieję zmienią oblicze szkoły i uatrakcyjnią procesu nauczania. Pobyt w Hiszpanii umożliwił wymianę doświadczeń z nauczycielami z wielu państw europejskich, a także zaowocował nawiązaniem współpracy z różnymi szkołami.

Poza nauką był też czas na zwiedzanie Alcali de Henares oraz Madrytu. Była to okazja żeby lepiej poznać historię Hiszpanii oraz spróbować wspaniałych tapas dostępnych w każdej restauracji. Udział w zagranicznym projekcie i czas spędzony w międzynarodowym towarzystwie to niezwykłe doświadczenie i niezapomniana przygoda.

alt
Projekt „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
dodał(a): A. Muszer  wprowadził(a): admin  dnia: 5.04.2017 
Przedstawienie oferty szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatualt

W minioną środę odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas III i ich rodziców poświęcone strukturze szkolnictwa ponadgimnazjalnego, rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych a także organizacji egzaminów. Następnie swoją ofertę edukacyjną przedstawiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego – filmy promocyjne, ulotki, broszury, a nade wszystko bezpośrednia rozmowa z uczniami i nauczycielami tych szkół cieszyły się dużym zainteresowaniem zebranych.
Dziękujemy rodzicom i uczniom za liczne przybycie!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 30.03.2017 
wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 29 marca 2017 roku (środa) o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców.

Rodziców uczniów klas III oraz uczniów klas III zapraszamy na salę gimnastyczną na część informacyjną poświęconą: organizacji egzaminów gimnazjalnych oraz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Swoją ofertę edukacyjną przedstawią szkoły ponadgimnazjalne powiatu mikołowskiego. Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi - WAŻNE!

Rodziców uczniów klas I i II zapraszamy od razu na spotkanie z wychowawcami do sal.

alt
kl. I a   - 82
kl. I b   - 83
kl. I c   - 72
kl. II a  - 86
kl. II b  - 84
kl. II c  - 75
kl. III a - 77
kl. III b - 60
kl. III c - 76
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 27.03.2017 
Niezapomniany wieczóralt
alt

W starożytnej Grecji Wielkie Dionizje odbywały się na przełomie marca i kwietnia. My, to znaczy: uczniowie, nauczyciele, rodzice , przeżyliśmy święto teatru i poczuliśmy siłę katharsis na przełomie lutego i marca 2017 roku – i to podwójnie. Cel sztuki scenicznej z pewnością został osiągnięty, tak jak życzył sobie tego Arystoteles. A stało się to dzięki przedstawieniu pt. „Wujek.81. Czarna ballada”, na które wybraliśmy się do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego.

Zobaczyliśmy wspaniałe widowisko, prawdziwą syntezę sztuk. Pięknie połączyły się słowo, muzyka, taniec, śpiew. I co bardzo ważne, po raz pierwszy poczuliśmy, że o tym, co ważne, o tym, co dotyczy historii i tragicznych wydarzeń PRL-u można opowiedzieć bez powtarzającej się zwykle patetycznej martyrologii. Co nie oznacza, że w przedstawieniu zabrakło potrzebnej refleksji. Jest jej wiele, zostaje jeszcze długo po przedstawieniu, a dotyczy przemijania, cierpienia, poświęcenia, buntu, miłości, radości życia wbrew przeciwnościom losu i historii.

alt

Przeżyliśmy żywą, ciekawą i potrzebną lekcję historii, w której znalazły się obrazy peerelowskiej codzienności , ukazane niczym zatrzymane kadry. A wszystko to w konwencji musicalu, w którym niezwykłe, przejmujące teksty wyśpiewał śląski raper. Miłosz Borycki stał się łącznikiem pomiędzy minionymi a współczesnymi czasami. Zaprosił młodszą część widowni do tego, by nie być obojętnym wobec poznawanych obrazów śląskiej historii.

alt

Dodajmy, że wieczór był niezapomniany, ponieważ na scenie podziwialiśmy Michała Lupę, który wcielił się w rolę Grzegorza- jednego z czwórki chłopców. Z ich perspektywy poznajemy wydarzenia z tamtych lat. Michał zagrał wyśmienicie. Jego talent i osobowość z pewnością zapowiadają kolejne wielkie role. Dziękujemy Michałowi za tak niezapomniane chwile.

dodał: M. Rybok  wprowadził: admin  dnia: 13 marca 2017 
Klasa II A w Jump Worldalt
alt
W ostatnim czasie popularną formą aktywności fizycznej i rozrywki stały się parki trampolin. Stąd również klasa II A postanowiła tego spróbować. Jump World w Katowicach okazał się strzałem w dziesiątkę. Pod nadzorem trenera młodzież skakała na trampolinach, robiła salta i przeróżne fikołki, grała w siatkówkę i koszykówkę oraz turlała się w nadmuchanych kulach. Taki wyjazd to nie tylko dobra okazja by się poruszać, ale również świetnie integruje zespół klasowy.
dodał: M. Profaska  wprowadził: admin  dnia: 20 luty 2017 
SUKCESY MATEMATYCZNEalt
alt

Paweł Lamża, uczeń klasy 2b w ostatnim czasie osiągał znaczne sukcesy w konkursach matematycznych:

 • Awansował do finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki (Olimpiady Matematycznej)
 • W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik zajął 2 miejsce w województwie w kategorii klas pierwszych PONADGIMNAZJALNYCH
 • W Śląskim Konkursie Matematycznym przeznaczonym dla uczniów klas I i II Liceum Paweł ze znakomitym wynikiem punktowym (25/30pkt) przeszedł eliminacje i awansował do FINAŁU – trzymamy kciuki za dobry start w finale.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
dodał: J. Cembrzyński  wprowadził: admin  dnia: 6 luty 2017 
Pomagamyalt
alt
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły po raz kolejny przekazali zebrane produkty (środki czystości, prześcieradła, zabawki) dla dzieci Hospicjum „Cordis” w Katowicach.
dodał: B. Jaszczyk  wprowadził: admin  dnia: 6 luty 2017 
Sprawozdanie z organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocyalt
alt

25 Finał WOŚP odbył się 15 stycznia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych. Od wczesnych godzin porannych, bo już od 7.30 na ulicach kwestowali wolontariusze. W tym roku kwestowało 42 wolontariuszy – byli to głównie uczniowie Gimnazjum nr 1 a także Harcerze, uczniowie Zespołu Szkół Piastów Śląskich i SP1. Z roku na rok udaje się nam zebrać coraz wyższe kwoty i tak było w tym roku, ponieważ pobiliśmy ubiegłoroczny rekord aż o 12,000 zł a cała kwota zebrana podczas finału wynosi 37461,10 zł.

Największą kwotę zebrała Klaudia Salamon 1541 zł, drugie miejsce Julia Duc 1517 zł a trzecie Patrycja Hajduga 1499,85 zł.

Dla mieszkańców Łazisk przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji niż w ubiegłym roku, dlatego też przygotowania do Finału trwają kilka miesięcy. Od godzin rannych dla dzieci odbył się bal przebierańców; zajęcia z kreatywności, gdzie były przeprowadzane ciekawe doświadczenia; zajęcia z dogoterapii; zajęcia z psiakiem ze schroniska z Rudy Śląskiej; teatr Lalek: turniej Darta: robotyka Lego. Przed MDK pokaz pierwszej pomocy OSP wszystkich jednostek z Łazisk. Pierwszy raz w Łaziskach stanęły FOOD Trucki z burgerami, zapiekankami i frytkami. Hammersi przeprowadzili pokazowy trening futbolu amerykańskiego a motocykliści Draco FC Dąbrowa Górnicza zaprezentowali swoje motocykle. Na dużej scenie odbywały się występy artystyczne grup dziecięcych i młodzieżowych a także koncert zespołu The Horse i The Wet Band. O godzinie 20.00 rozbłysło przepiękne „Światełko do nieba”. Przez cały dzień trwały liczne licytacje z których zebraliśmy 4525 zł. W organizacji Finału wsparło nas bardzo wielu ludzi, dlatego też należą się podziękowania:

 • wolontariuszom, harcerzom i wszystkim uczniom, którzy od rana pomagali w kawiarence razem z paniami : Katarzyną Korus i Kamilą Kiełbowską ;
 • rodzicom za przepyszne wypieki;
 • strażakom OSP wszystkich jednostek Łazisk;
 • panu Łukaszowi Mroczek za skuteczne prowadzenie licytacji i niezwykłe poczucie humoru
 • pani Joli Kudla za zaangażowanie w prowadzenie balu przebierańców, licytacji razem z panem Łukaszem,przekazywaniem na bieżąco informacji na scenie i przed MDK, za ciepłe słowa i wytrwałość do końca ;
 • Policjantom za czuwanie nad Naszym bezpieczeństwem;
 • Mikołowskiemu Bankowi Spółdzielczemu;
 • firmie Widlatex;
 • biurowi rachunkowemu Sufler z Mikołowa;
 • panu Romualdowi Czempik;
 • firmie PPUH "Wesoły";
 • sklepowi Sebimal z Mikołowa;
 • Restauracjom „u Kusia”, „Mocca D'oro” i „Pod Białym Orłem”;
 • mikołowsko-tyskiej lidze Darta i panu Piotrowi Jaszczyk;
 • klubowi Draco FC Dąbrowa Górnicza;
 • panu Łukaszowi Leszczyńskiemu;
 • salonom fryzjerskim z Łazisk;
 • solarium z ul. Ogrodowej;
 • pani Marzenie Dorozińskiej;
 • panu Marianowi Olszówce i Czesławowi Frydrych;
 • Mosirowi Łaziska Górne;
 • Mavi Area;
 • Miejskiemu Domowi Kultury i panu Tadeuszowi Wita;
 • hurtowni Szczyrba z Mikołowa;
 • sklepowi Mandaryn;
 • Bankowi SKOK;
 • firmie "Chmura" z Łazisk;
 • hipermaketowi Auchan;
 • państwu Walentynie i Rafałowi Kozioł z wypożyczalni strojów „Bajka” z Mikołowa;
 • stacji benzynowej Orlen;
 • fundacji pracowniczej Pro Eko z Łazisk:
 • nauczycielom Naszego Gimnazjum za pomoc w liczeniu zebranych pieniędzy,
 • 1 Szczepowi Łaziska wraz z kadrą za pomoc w organizacji i wytrwanie z nami do końca.

Dziękujemy Wszystkim za Wielkie Serce i jesteśmy ogromnie wdzięczni mieszkańcom Łazisk za obecność i wsparcie. W tym dniu wszyscy mieliśmy jeden cel – bez względu na poglądy polityczne i wyznaniowe – graliśmy dla najbardziej potrzebujących i to jest najwazniejsze i to napędza nas do tego aby razem z Jurkiem Owsiakiem grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Sztab Kopernik 3407
Barbara Jaszczyk
Monika Hajduga
Anna Skrzypczak
dodał: B. Jaszczyk  wprowadził: admin  dnia: 6 luty 2017 
Nowy plan lecjialt
alt
Mimo, ze ferie jeszcze trwają, a zima dokazuje my już o nauce :(
Przypominamy, że od II półrocza następuje w naszej szkole zmiana planu lekcji.
Nowy plan znajduje się w zakładce Uczniowie.
dodała: admin  wprowadził: admin  dnia: 24 stycznia 2017 
Wycieczka narciarskaalt
alt

W terminie od 28 lutego do 3 marca 2017r. grupa miłośników sportów zimowych wyjeżdża na wycieczkę narciarską do Poronina.

Koszt wycieczki to 640


O czym musi pamiętać wyjeżdżający?

 1. Zabieram sprawdzony sprzęt narciarski oraz obowiązkowo kask!!!
 2. Jeżeli nie mam sprzętu - możliwość wypożyczenia go na miejscu wg cennika
 3. Kurtka i spodnie narciarskie!!!
 4. Ciepła czapka, szalik, rękawiczki, okulary, skarpety
 5. Ciepłe i wygodne buty
 6. Obuwie zmienne do chodzenia w ośrodku
 7. Strój kąpielowy, klapki, czepek na basen
 8. Legitymacja szkolna
 9. Karta ubezpieczenia zdrowotnego!!!
 10. Kaucja za karnet narciarski 10 złotych (do zwrotu po oddaniu karnetu)
 11. Podręczne lekarstwa (na kaszel, gorączkę, ból głowy)
 12. Przybory do użytku codziennego
 13. OSTATECZNY TERMIN WPŁATY to 21 lutego, natomiast zaliczkę należy wpłacić do 25 stycznia na konto:
  Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych
  Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy o/Łaziska Górne
  Nr konta: 08 8454 1066 2004 0021 6586 0001
  W tytule przelewu należy wpisać: Narty lub Poronin, imię i nazwisko dziecka, klasę np. „Narty, Jan Kowalski, 1A”

Zakwaterowanie w ośrodku "Limba" w Poroninie. Uczestnicy w kwocie 640 zł zapewnione mają:
 • ubezpieczenie
 • autokar do dyspozycji
 • 4 noclegi
 • 3 posiłki dziennie
 • wyjazd do kina, na baseny termalne
 • możliwość codziennego korzystania z basenu w ośrodku
 • zapewnione karnety narciarskie.
Istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu przez zakłady pracy. Niezbędne zaświadczenie można odebrać w sekretariacie.
dodała: admin  wprowadził: admin  dnia: 11 stycznia 2017 
wywiadówkaalt
W dniu 11 stycznia 2017r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00.
Wywiadówka rozpocznie się na sali gimnastycznej.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
alt
kl. I a   - 82
kl. I b   - 66
kl. I c   - 72
kl. II a  - 86
kl. II b  - 75
kl. II c  - 83
kl. III a - 77
kl. III b - 60
kl. III c - 76
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 9.01.2017 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.