Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Ważne informacje:
 • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII:
  • Kl.I - "Poznaję Boży świat" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.II - "Idziemy do Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.III - "Jezus jest z nami" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VI - "Tajemnice BOGAtego życia" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VII - "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
  • Kl.VIII - "Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

  • zeszyt w cienkie linie (najlepiej liniatura czerwono-niebieska);
  • 3 zeszyty w kratkę 16-sto kartkowe (matematyka, angielski i zeszyt informacji);
  • blok techniczny A4;
  • blok techniczny kolorowy A4;
  • kredki ołówkowe (12 kolorów);
  • teczka z gumką na prace;
  • farby plakatowe (najlepiej 12 kolorów) + pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki);
  • plastelina;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
  • klej w sztyfcie;
  • 2 ołówki HB + miękka gumka;
  • linijka 16 lub 20cm;
  • bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów);
  • buty zmienne + worek na buty;
  • strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • pastele olejne (min.16 kolorów) – nie będą potrzebne od razu, więc można dokupić w późniejszym terminie)
 • WYPRAWKA CZWARTOKLASISTY:
  Drodzy Rodzice, kompletując wyprawkę dla dziecka z pewnością przydadzą się:

  • Zeszyty przedmiotowe w kratkę oraz grube linie (j.polski) preferowanej grubości
  • Wyposażony piórnik (przybory do pisania, miękka gumka, linijka, ołówki, kredki, mazaki itp.)
  • Zmienne obuwie z jasną podeszwą;
  • Strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • Plastyka, technika: kolorowy blok techniczny A4 i A3, biały blok techniczny A4 i A3, kolorowe bibuły (gładkie i marszczone), papier ksero, klej magic, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki świecowe, pastele suche lub olejne, farby plakatowe, teczka z gumką na prace; Zeszyt do plastyki 16 kartkowy w kratkę; Zeszyt do techniki - duży A4 w kratkę (będzie służył przez 3 lata);
  • Muzyka: zeszyt w kratkę 32 kartkowy, flet szkolny prosty plastikowy (np. Hohner);
  • Dla uczniów uczęszczających na religię - podręcznik i ćwiczenia do kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ.
KONKURS RECYTATORSKIalt
alt

Dnia 6 listopada 2015 roku w Zespole Szkół im. Poległych na Paternioku w Orzeszu odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Rozliczeń z Wojną. Jury oceniało uczniów w dwóch kategoriach: recytacja oraz wywiedzione ze słowa. Reprezentantkami naszego gimnazjum były dwie uczennice:

Celestyna Olsza - zajęła III miejsce w kategorii wywiedzione ze słowa.
Karolina Przebindowska - otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacja.

Dziewczynom należą się serdecznie gratulacje!

dodał(a):  Jolanta Matyja   wprowadził(a):  Koksu Dima  dnia: 13.11.2015 
LEKCJA PATRIOTYZMUalt
alt
10 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona Świętu Niepodległości. Pokazano trudną drogę Ojczyzny od III rozbioru do odzyskania wolności w 1918 r.
Była to ciekawa lekcja historii na żywo.
dodał(a):  I. Brzyszczan-Prochownik   wprowadził(a):  Koksu Dima  dnia: 13.11.2015 
Obóz językowy „Euroweek” alt

Grupa 20 uczniów naszego gimnazjum kolejny raz wzięła udział w obozie językowym EuroWeek, który odbył się w Międzygórzu w dniach 2-6 listopada 2015r. W tym roku uczniowie wyjechali z p. Moniką Profaska i p. Agnieszką Muszer, a nowością był fakt, iż nasi uczniowie wyjechali wspólnie z uczniami z Gimnazjum nr 2 w Mikołowie. Już po jednym dniu uczniowie bardzo się polubili i planują kolejny wyjazd razem.

W czasie obozu uczniowie uczestniczyli w wykładach i prezentacjach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy/ szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży z krajów takich jak Filipiny, Azerbejdżan, Meksyk, Turcja, Włochy, San Marino, Dania, Łotwa, Rumunia, Chiny, Indonezja oraz Kenia. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ważnych osobistości wymienionych krajów, tradycji, lokalnych potraw, a także uczyli się tańca belgijskiego i salsy. Odbyły się również warsztaty, podczas których uczniowie odkryli swoje role w zespole rozwiązując test Belbina. Ponadto uczniowie nagrywali krótkie filmy w języku angielskim, przedstawiali scenki, tworzyli plakaty i brali udział w zabawach integracyjnych. Dodatkowo w przerwach między zajęciami uczniowie mieli możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim z wolontariuszami, którzy byli do dyspozycji uczniów przez cały czas pobytu. Wszyscy uczniowie wzięli również udział w wycieczce do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka, gdzie zwiedzili muzeum filumenistyczne.

dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: wtorek, 12.11.2015 
NUDNA MATEMATYKAalt
alt
W październiku br. odbył się prestiżowy, 3-etapowy, wojewódzki konkurs „Nudna matematyka”, organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Wzięłi w nim udział także uczniowie naszego gimnazjum.
Do półfinału wojewódzkiego awansowali:
Paweł Lamża - klasa 1b
Łukasz Kiecka- klasa 1b
Piotr Soroka - klasa 3b

Do ścisłego finału awansował Paweł Lamża i ostatecznie został laureatem III miejsca.
Wszystkim trzem uczniom GRATULUJEMY!
dodał(a):  Jacek Cembrzyński   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 09.11.2015 
„BYĆ EUROPEJCZYKIEM, TO BRZMI DUMNIE”alt
6 października 2015 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Europie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej i państwach Europy, ich kulturze, obyczajach oraz rozwijanie tożsamości europejskiej.
Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania w formie pisemnego testu, dotyczące UE i Europy, rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali Ojców integracji europejskiej.

alt
Laureaci konkursu wyjadą na wycieczkę do Strasburga w listopadzie br., a są nimi:

Piotr Piwoński - I miejsce, klasa 3a
Arkadiusz Witek - II miejsce, klasa 3a
Kamil Tużnik - III miejsce, klasa 3d
Paweł Gasz - IV miejsce, klasa 3c
Łukasz Walny - V miejsce, klasa 3c
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
dodał(a):  Iwona Brzyszczan-Prochownik   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 30.10.2015 
BIEGI PRZEŁAJOWE – PIERWSZE STARCIE I AWANS WOJEWÓDZKIalt

Za nami pierwsza rywalizacja sportowa. Jak co roku na terenie łaziskiej „żabki” odbyły się powiatowe zawody w drużynowych biegach sztafetowych chłopców i dziewcząt. Każda sztafeta liczy 6 osób, dziewczęta biegną na dystansie 800 m a chłopcy pokonują dystans 1000 m. Pomimo fatalnej pogody zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsce czym zapewnili sobie start w kolejnym etapie. Zawody rejonowe odbyły się zaledwie 3 dni później – 23 października. Rywalizacja z najlepszymi drużynami w rejonie była nie lada wyczynem. Nasze dziewczęta bardzo dzielnie walczyły i ostatecznie uplasowały się na 3 miejscu – niestety lepsze okazały się biegaczki z G9 w Tychach i G1 w Mikołowie. Nasi chłopcy przez całą sztafetę na kolejnych zmianach utrzymywali się na drugim i trzecim miejscu będąc kilka kroków za liderem. Dopiero ostatnia zmiana i końcowa mordercza walka pozwoliła odnieść sukces zdobywając 1 miejsce. Reprezentacja chłopców zapewniła sobie start w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 listopada w Rudzie Śląskiej – Halembie.
Gratulujemy awansu i życzymy jak najlepszego wyniku!

Reprezentacja dziewcząt: Rychlica Dominika, Stankiewicz Oliwia, Gralik Klaudia, Włoch Aleksandra, Porębska Ewelina, Poppe Kamila i Powyszyńska Wiktoria.

Reprezentacja chłopców: Roczniak Daniel, Witek Arkadiusz, Brożyna Przemysław, Piwoński Piotr, Polak Nikodem, Pacha Szymon, Wolny OskarFranki Mateusz.

dodał(a): Barbara Jaszczyk   wprowadził(a): admin  dnia: czwartek, 29.10.2015 
Turniej siatkarski dziewcząt w mikołowskiej „Miarce”alt
zobacz galerię zdjęć
27.10.15 reprezentacja siatkarek szkoły uczestniczyła w turnieju organizowanym przez 1 LO w Mikołowie z okazji Dnia Patrona, zajmując 2 miejsce. Szkołę reprezentowały: Oliwia Jezierska, Paulina Kamińska, Ewelina Porębska (kapitan), Zuzanna Tworek, Wiktoria Wójcik oraz broniące barw naszej szkoły uczennice Szkoły Podstawowej nr 5: Julia Stobiecka i Oliwia Janik.
dodał(a): Jerzy Rybij   wprowadził(a): admin  dnia: czwartek, 29.10.2015 
Pięćdziesiąt lat minęłoalt

W życiu każdego z nas są takie chwile i miejsca, których się nie zapomina. Takim miejscem z pewnością jest szkoła znajdująca się przy ulicy Ogrodowej w Łaziskach Górnych obchodząca w tym roku Jubileusz 50-lecia. W dawnym budynku szkoły podstawowej od kilkunastu lat znajduje się Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 22 października o godz. 10.00 mszą świętą w kościele Matki Bożej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych, którą celebrowali księża – obecny proboszcz ks. Prałat Jacek Wojciech i jego poprzednik – ks. Janusz Lasok oraz ks. Andrzej Kubat. Oprawę mszy świętej uświetnił występ scholi pod przewodnictwem pani Anety Baron.

Następnie wszyscy udali się do gmachu gimnazjum na uroczystą akademię. Wicedyrektor Zofia Teodorowska, przywitała wszystkich Gości, wśród których znaleźli się m.in.: przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, a także księża, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy łaziskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych, radni powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, zaprzyjaźnionych instytucji, firm i organizacji, nasi sponsorzy, przedstawiciele mediów oraz cała społeczność szkolna: nauczyciele, pracownicy i uczniowie Gimnazjum nr 1.

alt

Wszyscy zaproszeni na uroczystość, wysłuchali przemówienia pani Dyrektor Grażyny Mendeckiej, która z dumą mówiła o dorobku szkoły, wypracowanych tradycjach, jej renomie, klimacie wzajemnej życzliwości oraz ludziach zaangażowanych w swoją pracę, pełnych twórczego zapału, otwartych i wrażliwych na potrzeby młodzieży. Wyraziła uznanie dla poprzednich dyrektorów, nauczycieli. Wspomniała, że „szkoła nigdy nie była jedynie instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce”. Okazję do przemówień, życzeń, gratulacji mieli także przybyli goście. Niezwykle osobistymi wspomnieniami podzielił się pan Jan Ratka – były pracownik naszej szkoły i jej dyrektor w latach 1991-1998, oraz pan Tadeusz Król – przedstawiciel pierwszego rocznika, który rozpoczął naukę w szkole przy Ogrodowej.

alt

Dalszą część uroczystości wypełnił program artystyczny. Uczniowie dzięki wehikułowi czasu przenieśli nas w przeszłość, abyśmy mogli powspominać dawne czasy. Sięgnęliśmy pamięcią wstecz do najważniejszych wydarzeń XX wieku, mających miejsce w Polsce i na świecie. Z sentymentem patrzyliśmy, jakie były początki nauki w szkole, która rozpoczęła działalność w 1965 roku, przypomnieliśmy, jak zmieniały się zwyczaje, ludzie, szkolna moda i sam budynek. Słowa uznania należą się pani Teresie Komendzie-Kózce, wieloletniej nauczycielce języka polskiego, uczącej w naszej szkole, która wystąpiła na scenie i zaśpiewała znaną nam piosenkę „50 lat minęło…”. Akademia była niezwykle udana, o czym świadczyły gromkie brawa oraz gratulacje.

Na zakończenie, pani Dyrektor zaprosiła wszystkich obecnych na jubileuszowy tort. Następnie Goście zwiedzali gmach szkolny, oglądali wystawę starych zdjęć, kroniki szkolne, zaglądali do sal, gdzie zostawili część życia oraz mieli okazję wpisać się do księgi pamiątkowej.

alt

Drugiego dnia obchodów, 23 października byliśmy świadkami pasjonującego meczu pokoleń, który odbył się w hali łaziskiego MOSiR-u: absolwenci kontra uczniowie. Zmagania wygrali absolwenci. Po meczu, już w budynku gimnazjum, spotkanie z absolwentami rozpoczęto od przemówienia pani Dyrektor, a później występu artystycznego, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły. Następnie wszyscy zebrani mogli spotkać się ze swoimi dawnymi kolegami i nauczycielami. Nie obyło się bez refleksji, wzruszeń, ale i uśmiechu na widok starych fotografii. Goście dzielili się opowieściami, żartowali, opowiadali, jak potoczyły się ich losy, wspominali tych, których już nie ma… Cieszymy się, że tego dnia tak wiele osób odwiedziło naszą szkołę, aby z nami świętować ten piękny czas.

Chcieliśmy wyrazić wdzięczność wszystkim emerytowanym dyrektorom, nauczycielom i pracownikom byłej Szkoły Podstawowej nr 3 i obecnego Gimnazjum nr 1 za ich nieoceniony wkład w tworzenie historii szkoły, a także wszystkim jej Absolwentom, którzy są naszą chlubą. Ich liczne przybycie na nasz jubileusz świadczy o tym, że szkoła stanowi ważny etap ich życia, rodzi ciepłe uczucia i wiąże się z miłymi wspomnieniami. Atmosfera obchodów Jubileuszu na długo pozostanie w pamięci osób związanych ze szkołą. To tu nawiązuje się przyjaźnie na całe życie, przeżywa pierwsze sukcesy i porażki, młodzieńcze miłości. Dla obecnych gimnazjalistów uroczystości związane z 50-leciem były świetną lekcją historii, dla pozostałych Gości okazją do zatrzymania wspomnień, przeniesienia się w beztroskie lata. Aż żal, że święto szkoły już za nami.

Szanownej Jubilatce wypada życzyć kolejnych, co najmniej pięćdziesięciu, lat. Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!

Przygotowanie Jubileuszu to ogromny wysiłek organizacyjny. Dyrekcja, Pracownicy szkoły oraz uczniowie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy materialnie, rzeczowo lub organizacyjnie wsparli nasze przedsięwzięcie:

 • Urząd Miasta Łaziska Górne
 • Fundacja pracownicza PRO EKO w Łaziskach Górnych
 • KURPAS Usługi Remontowo-Budowlane w Mikołowie
 • Klinika Teodorowscy Sp.J. w Mikołowie
 • Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego ROLNIK Sp.z o.o. w Bujakowie
 • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe VIRMAN w Łaziskach Górnych
 • Przedsiębiorstwo Ubezpieczeniowe Marek Grzegorczyk w Łaziskach Górnych
 • Firma Produkcyjno-Handlowa PROGMET w Mikołowie
 • Firma Handlowa SEBIMAL w Mikołowie
 • Piekarnia Ewa w Łaziskach Górnych
 • Lek.stom. Adam Gawlik PROVIDENT PLUS NZOZ w Wyrach
 • SUBOPOL Sp. z o.o. w Łaziskach Górnych
 • Kwiaciarnia ESZEWERIA w Łaziskach Górnych
 • KiK Sp. z o.o. w Łaziskach Górnych
 • Firma handlowa Lering Supryn Lechosław z Rudy Śląskiej
 • Sklep mięso-wędliny Janusz Piecha w Łaziskach Górnych
 • Pan Wojciech Śpiewak
 • zaprzyjaźnione szkoły i instytucje

To było niezwykłe wydarzenie w życiu Szkoły, niczym podróż sentymentalna po historii, która pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach na zawsze…

dodał(a): Agnieszka Grzondziel, Jolanta Matyja  wprowadził(a): admin dnia: środa, 28.10.2015
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJalt
alt
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu uczniów życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły zdrowia, cierpliwości, wytrwałości oraz satysfakcji z pracy. Jednocześnie chcemy podziękować za trud wkładany w naszą edukację, dobre słowo, uśmiech na twarzy oraz wyrozumiałość.
Samorząd Uczniowski
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 14.10.2015 
Zaproszenie na Jubileusz 50-leciaalt

Kiedy po latach odnajdziesz siebie na szkolnym zdjęciu
I spojrzysz w swoje oczy
Zrozumiesz, że wciąż jesteś ważny
I mówić masz o czym.
Wspomnienia i tęsknota, nadzieja i radość
zaplotą się znowu w przyjaźni warkocz
Łzy radości i smutku popłyną obficie
Bo wspomnienia i młodość ze szkoły
To… życie

Jubileusz 50-lecia szkoły

W tym roku Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika, które znajduje się w budynku byłej Szkoły Podstawowej nr 3 na ulicy Ogrodowej 48 w Łaziskach Górnych, świętuje swój Jubileusz 50-lecia. Chcąc pielęgnować pamięć o ludziach, którzy tworzyli historię szkoły, tradycje i dorobek wielu pokoleń Dyrekcja oraz Pracownicy szkoły zapraszają absolwentów, uczniów oraz sympatyków szkoły do wspólnego świętowania, które będzie miało miejsce w dniach 22-23 października 2015 roku.

Pierwszego dnia o godzinie 10.00 obchody Jubileuszu rozpocznie Msza święta w kościele Matki Bożej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. Następnie w Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych odbędzie się uroczysta akademia. Po części oficjalnej i artystycznej zaproszeni goście będą mieli możliwość zwiedzania szkoły.

Drugiego dnia o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie Absolwentów, które rozpocznie się meczem pokoleń absolwenci kontra uczniowie na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych. Dalsza część spotkania będzie miała miejsce w gmachu szkoły o godzinie 18.00, gdzie absolwenci spotkają się w dawnym gronie nauczycieli, kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy oraz powrócą do wspomnień z lat spędzonych w murach naszej szkoły.

Dyrekcja Szkoły

dodał(a): Jolanta Matyja   wprowadził(a): admin  dnia: pniedziałek, 12.10.2015 
RUCH TO ZDROWIEalt
zobacz galerię zdjęć
Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych przyzwyczaili się do złotych trampek, czyli odznaki za pomyślne ukończenie II edycji programu „Wf z klasą”, organizowanego przez Centrum Edukacji Europejskiej. Z tego powodu w sobotę 26 września, nie zważając na pogodę, wraz z paniami: Barbarą Jaszczyk, Moniką Hajdugą oraz Aleksandrą Hołdyk grupa chętnych gimnazjalistów wyruszyła na beskidzki szlak, zdobywając Trzy Kopce. Nagrodą za wytrwałość była satysfakcja z pokonania własnych słabości oraz świadomość aktywności ruchowej w życiu każdego człowieka. Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy rajd uczniów naszej szkoły, a ponieważ chodzenie po górach spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, to pewnie niebawem znów spotkamy się na górskim szlaku.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 5.10.2015 
OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCHalt
zobacz galerię zdjęć
„Chrzest”, „otrzęsiny” dla każdego pierwszaka brzmi zagadkowo i tajemniczo. „Co będziemy musieli zrobić: wypić miksturę?, obierać jabłko?, nawlekać nitkę na igłę?” W tym roku Samorząd Uczniowski postawił na zabawę zespołową, w związku z czym wiele konkurencji odbyło się w gronie całej klasy.
24 września nasze „kociaki” wraz z wychowawcami musiały stawić czoła m.in. takim wyzwaniom jak: ułożenie rzeźby z ciał, test wiedzy o szkole i swoim wychowawcy czy odgadnięcie tytułów piosenek.
Wychowawcy również mieli pole do popisu i zabawy i podczas „Testu Robin Hood'a” mogli zaprezentować swe umiejętności, strzelając z łuku do tarczy.
Po wszystkich konkurencjach nastąpiło uroczyste ślubowanie pierwszaków. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie klas pierwszych świetnie się bawili i na długo zapamiętają moment „otrzęsin” w Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 25.09.2015 
Łańcuch czystych sercalt

W dniu 15 września odbywał się w powiecie mikołowskim 12. już edycja Łańcucha Czystych Serc, pod hasłem: „Narkomanii, alkoholizmowi, przemocy interpersonalnej, HIV/AIDS, nietolerancji, wszelkiemu złu – Nie. Dobru – Tak”.

Pomysłodawcą takiej imprezy w naszym powiecie jest pan Tadeusz Rosa, prezes stowarzyszenia Powrót, pomagającego od wielu lat ludziom uzależnionym, ale też kształtującego i zachęcającego młodych ludzi do zdrowego i godnego życia bez używek. Przy stowarzyszeniu działa Szkoła Liderów i Powiatowy Klub Młodzieżowy. Łańcuch jest właśnie jednym z tych przedsięwzięć.

Ruch Czystych Serc zainicjował w 1985r. Marek Kotański ogólnopolskim Łańcuchem Czystych Serc, w którym stanęły tysiące ludzi od morza do Tatr na znak solidarności z osobami chorymi, uzależnionymi i zagubionymi.

Nasze gimnazjum już po raz kolejny przyłączyło się do tej kampanii – na znak solidarności z organizatorami, uczestnikami kampanii oraz z osobami uzależnionymi.

Twórzmy łańcuch dobroci w naszym codziennym życiu!!!

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): P. Gasz  dnia: wtorek, 16.09.2015 
Zajęcia integracyjnealt
zobacz galerię zdjęć

W dniach 02. – 04. 09. br. w naszej szkole odbywały się zajęcia integracyjne w klasach pierwszych. Zajęcia przygotowały i poprowadziły panie: Monika Gracka – pedagog szkolny i Zofia Teodorowska – psycholog szkolny.

Podczas zajęć uczniowie poznawali zainteresowania, hobby, zdolności swoich kolegów i koleżanek z klasy. Uczniowie mieli także okazję wykazać się talentem plastycznym, umiejętnością współpracy w grupie.

Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i aktywnie włączali się w wykonywanie ćwiczeń i zadań.

Mamy nadzieję, że zajęcia były doskonałą podstawą do nawiązania bliższych znajomości, przyjaźni. Pamiętajcie, że dobre kontakty wśród uczniów klasy sprzyjają szybszej adaptacji do nowej szkoły i nowych warunków.

Dziękujemy uczniom klas pierwszych i ich wychowawcom za wyśmienitą zabawę, „dobrą energię” i dużą kreatywność podczas zajęć. Życzymy powodzenia!

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): D. Teplov  dnia: środa, 2015-09-16 
wywiadówka
W dniu 9 września 2014r. (środa) odbędzie się – pierwsza w tym roku szkolnym – wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00. Rodzice uczniów klas pierwszych rozpoczynają spotkanie w sali gimnastycznej.
Wywiadówki z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
kl. I a   - 86
kl. I b   - 84
kl. I c   - 75
kl. II a  - 77
kl. II b  - 60
kl. II c  - 83
kl. III a - 66
kl. III b - 72
kl. III c - 67
kl. III d - 82
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

Z terminami następnych spotkań można się zapoznać w zakładce SPOTKANIA Z RODZICAMI dostępnej w lewym panelu nawigacyjnym lub poprzez odnośnik RODZICE na górze strony.
Zachęcamy również do korzystania z KALENDARZA (również na górze strony), w którym pojawiać się będą daty różnych wydarzeń z życia szkoły.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 01.09.2015 
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016alt
alt

W nowym roku szkolnym przed uczniami 10 miesięcy nauki szkolnej. Serdecznie witamy w naszym gronie pierwszoklasistów.
Przydziały wychowawstw klas pierwszych:
1a - mgr Monika Profaska
1b - mgr Monika Hajduga
1c - mgr Jolanta Matyja

Zmianie uległy również wychowawstwa w klasach:
2a - mgr Iwona Brzyszczan-Prochownik
2c - mgr Iwona Słomiany

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim Uczniom, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów w kolejnych etapach edukacji, rok szkolny był czasem rozwijania własnych uzdolnień i zainteresowań, a szkoła miejscem wielu radości i przyjaźni.

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego wkrótce będzie dostępna.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 01.09.2015 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16alt
alt
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 w Gimnazjum nr 1 dla klas I-III odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 9:30.
Mamy nadzieję, że pierwszemu dniu w szkole towarzyszyć będzie piękna, jeszcze wakacyjna pogoda i uroczysta akademia odbędzie się na placu szkolnym. Serdecznie witamy w naszym gronie wszystkich pierwszoklasistów.
dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: wtorek, 25.08.2015 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.