Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Ważne informacje:
 • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII:
  • Kl.I - "Poznaję Boży świat" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.II - "Idziemy do Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.III - "Jezus jest z nami" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VI - "Tajemnice BOGAtego życia" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VII - "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
  • Kl.VIII - "Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

  • zeszyt w cienkie linie (najlepiej liniatura czerwono-niebieska);
  • 3 zeszyty w kratkę 16-sto kartkowe (matematyka, angielski i zeszyt informacji);
  • blok techniczny A4;
  • blok techniczny kolorowy A4;
  • kredki ołówkowe (12 kolorów);
  • teczka z gumką na prace;
  • farby plakatowe (najlepiej 12 kolorów) + pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki);
  • plastelina;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
  • klej w sztyfcie;
  • 2 ołówki HB + miękka gumka;
  • linijka 16 lub 20cm;
  • bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów);
  • buty zmienne + worek na buty;
  • strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • pastele olejne (min.16 kolorów) – nie będą potrzebne od razu, więc można dokupić w późniejszym terminie)
 • WYPRAWKA CZWARTOKLASISTY:
  Drodzy Rodzice, kompletując wyprawkę dla dziecka z pewnością przydadzą się:

  • Zeszyty przedmiotowe w kratkę oraz grube linie (j.polski) preferowanej grubości
  • Wyposażony piórnik (przybory do pisania, miękka gumka, linijka, ołówki, kredki, mazaki itp.)
  • Zmienne obuwie z jasną podeszwą;
  • Strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • Plastyka, technika: kolorowy blok techniczny A4 i A3, biały blok techniczny A4 i A3, kolorowe bibuły (gładkie i marszczone), papier ksero, klej magic, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki świecowe, pastele suche lub olejne, farby plakatowe, teczka z gumką na prace; Zeszyt do plastyki 16 kartkowy w kratkę; Zeszyt do techniki - duży A4 w kratkę (będzie służył przez 3 lata);
  • Muzyka: zeszyt w kratkę 32 kartkowy, flet szkolny prosty plastikowy (np. Hohner);
  • Dla uczniów uczęszczających na religię - podręcznik i ćwiczenia do kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ.

W dniach 12 - 16 grudnia 2016r. grupa 18 uczniów Gimnazjum nr 1 pod opieką p. Moniki Profaska oraz p. Agnieszki Muszer wzięła udział w obozie językowym EuroWeek.

W czasie obozu uczniowie uczestniczyli w wykładach i prezentacjach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z krajów takich jak Turcja, Filipiny, Meksyk, Ukraina, Włochy, Etiopia, Uganda oraz Indie. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ważnych osobistości wymienionych krajów, zwyczajów, lokalnych potraw, a także uczyli się tradycyjnych tańców. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez konwersacje z wolontariuszami, którzy towarzyszyli uczniom przez cały czas obozu. Odbyły się także warsztaty, w czasie których uczniowie rozwijali swoją kreatywność, umiejętność pracy w grupie i dobrej komunikacji oraz wypowiadania się publicznie. Ponadto uczniowie nagrywali krótkie filmy w języku angielskim, przedstawiali scenki, tworzyli plakaty i brali udział w zabawach integracyjnych. Nasi uczniowie wraz grupami z innych szkół zostali zakwaterowani w jednym ośrodku, dzięki czemu nawiązali nowe znajomości. Dodatkowo wszyscy uczniowie wraz z wolontariuszami wzięli udział w wycieczce do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka.

Opiekunowie p. Profaska oraz p. Muszer dziękują uczniom za bardzo dobre sprawowanie podczas obozu, aktywny udział w zajęciach i świetną zabawę.

dodał(a):  M. Profaska    wprowadził(a):  admin   dnia: 18.12.2016 

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki i prawie wszyscy uczniowie paradowali w tym dniu w uroczych biało-czerwonych czapeczkach i rogach renifera. Samorząd Uczniowski zorganizował również konkurs „5 czapek Św. Mikołaja”, który polegał na odnalezieniu ich na terenie szkoły. Na czapkach znajdowały się pytania dotyczące jego osoby, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczniowie zostali obdarowani słodkościami. Dwa dni później odbył się także szkolny konkurs „Mam talent”, którego zwycięzcami zostali:

 • I miejsce - Marcelina Piecha z klasy IIc
 • II miejsce - Łucja Walkowicz z klasy I b
 • III miejsce - Maciej Jackowicz-Korczyński z klasy Ic
Wszystkim uczestnikom konkursu Samorząd Uczniowski gratuluje odwagi i życzy dalszych sukcesów.
dodał(a):  M. Profaska    wprowadził(a):  admin   dnia: 13.12.2016 

7 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie odbył się „Europejski Dzień Umiejętności Zawodowych”. Udział w tym wydarzeniu wzięła grupa uczniów klas III naszego gimnazjum, zainteresowanych ponadgimnazjalnym kształceniem zawodowym. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pracownie i warsztaty szkolne, porozmawiać z nauczycielami zawodu oraz uczniami ZST, a także zapoznać się ze specyfiką pracy/nauki w danym zawodzie.

dodał(a):  Z. Teodorowska    wprowadził(a):  admin   dnia: 12.12.2016 
gazetka szkolna

Redakcja gazetki „Gim Nius” zachęca do czytania gazetki szkolnej, której kolejny numer niedawno pojawił się na stronie internetowej szkoły. Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że wobec małego zainteresowania wersją papierową wszystkie kolejne numery będą pojawiać się już tylko w wersji elektronicznej.

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby dołączyć do zespołu tworzącego naszą szkolną gazetkę na spotkania we wtorki o godznie 15.00 w sali informatycznej.

dodał(a):  admin    wprowadził(a):  admin   dnia: 8.12.2016 
7 grudnia odbyła się lekcja żywej historii, którą przeprowadziło Bractwo Rycerskie KERIN. Przekazują oni wiedzę z historii w ciekawy, humorystyczny sposób – uczniowie mogą wcielić się w różnorakie role. MIESZKO I WIKINGOWIE, tak brzmiał temat lekcji. Uczniowie przenieśli się w czasie do krainy dawnych Słowian, wysłuchali opowieści o wierzeniach i zwyczajach naszych przodków. Zostali zapoznani z podbojami Mieszka I, uzbrojeniem Słowian i Wikingów. Młodzież miała okazję utrwalić wiadomości z początku naszej państwowości.
dodał(a):  I. Brzyszczan-Prochownik    wprowadził(a):  admin   dnia: 7.12.2016 
wywiadówkaalt
W dniu 7 grudnia 2016r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00.
Wywiadówki z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
alt
kl. I a   - 82
kl. I b   - 66
kl. I c   - 72
kl. II a  - 86
kl. II b  - 75
kl. II c  - 83
kl. III a - 77
kl. III b - 60
kl. III c - 76
Tradycyjnie w tym dniu zapraszamy do zakupu ozdób i kartek świątecznych, wykonanych przez młodzież, na bożonarodzeniowym kiermaszu w holu szkoły.

Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 2.10.2016 
25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym świętem uczniowie naszego gimnazjum razem z p. Lidią Tomasik udali się do Przedszkola nr 7 w Łaziska Górnych, aby poczytać przedszkolakom bajki, których bohaterami były misie. Oprócz czytania bajek gimnazjaliści przygotowali dla dzieci misiowe medale, misiowe kolorowanki, drobne upominki – zakładki do książek. Uczniowie po przeczytaniu bajek mieli okazję wspólnie pobawić się z przedszkolakami i przypomnieć sobie swoje dzieciństwo. Wszyscy byli zadowoleni, zarówno małe dzieci jak i starsze oraz mile spędzili czas.
dodał(a):  L. Tomasik    wprowadził(a):  admin   dnia: 28.11.2016 
alt

To już tradycja :) Od kulkunastu lat niezmiennie pierwsze miejsce w miejskich zawodach piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Gratulacje i powodzenia na etapie powiatowym :)

dodał(a):  B. Jaszczyk    wprowadził(a):  admin   dnia: 22.11.2016 

21 listopada 2016 w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyło się spotkanie z panią dietetyk Moniką Przyłudzką. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z naszej szkoły. Została przedstawiona prezentacja o zdrowym trybie życia. Dowiedzieliśmy się, jak poprawnie czytać etykiety produktów żywnościowych oraz jak wybierać pełnowartościową żywność. Następnie degustowaliśmy przygotowane potrawy. Były pyszne i co ważne zdrowe! Otrzymaliśmy przepisy, aby móc przygotować samodzielnie dania. Dzięki temu spotkaniu wiele osób postanowiło zmienić swój dotychczasowy styl życia oraz nawyki żywieniowe.

dodał(a):  Emilia Powązka    wprowadził(a):  admin   dnia: 22.11.2016 

Dnia 14 listopada Policjanci z Zespołu ds Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie przeprowadzili prelekcję dla dla uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania podkom. Marcin Biniek oraz st. sierż. Artur Ceran rozmawiali z uczniami na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich, postępowania policji i sądu w przypadkach popełniania czynów zabronionych przez młodzież oraz na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa na drogach.

Uczniowie zostali zapoznani m.in. z takimi pojęciami jak: nieletni, czyn karalny czy demoralizacja. Była to również okazja, by gimnazjaliści wymienili się spostrzeżeniami na temat problemów nastolatków w szkole i środowisku rówieśniczym.

dodał(a):  M. Gracka    wprowadził(a):  admin   dnia: 22.11.2016 
Drodzy Rodzice i Uczniowie
W dniach od 26 – 28 kwietnia 2017 roku odbędzie się trzydniowa wycieczka do Berlina i Poczdamu. Zwiedzać będziemy najważniejsze zabytki Berlina takie jak: Brama Brandenburska, Wieża Telewizyjna, Wyspa Muzealna, Poczdam itp. Noclegi będą po stronie polskiej.
Koszt wycieczki wynosi 500zł.
Powyższą kwotę należy wpłacać na następujące konto do dnia 01.03.2017r.
Bank Spółdzielczy 08 8454 1066 2004 0021 6586 0001
(z dopiskiem: imię i nazwisko dziecka klasa – Berlin)

Należy również zapewnić dziecku kieszonkowe.
Proszę podpisać zgody na wycieczkę.
Każdy uczeń posiada dowód osobisty lub paszport.
Wycieczka organizowana jest razem z biurem podróży "Indeks".
Realizujemy w ten sposób projekt "Reisen machen klug- podróże kształcą"
Informacji na temat wycieczki udziela nauczyciel języka niemieckiego Zofia Kozyra.

dodał(a):  Z. Kozyra    wprowadził(a):  admin   dnia: 14.11.2016 

Biblioteka naszego gimnazjum otrzymała środki na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki tym środkom kupujemy dla uczniów nowe książki. Większość zakupionych książek są propozycjami gimnazjalistów. Uczniowie mieli okazję(oraz mają nadal) wyrazić swoje czytelnicze potrzeby w ankiecie „Chciałbym/chciałabym, aby w naszej bibliotece znalazły się książki…”, która biblioteka prowadzi od września 2016 roku.

alt

Te książki oraz wiele innych nowości wydawniczych mamy już w naszej bibliotece. W dalszym ciągu kupowane są nowe książki z różnych gatunków, tak aby każdy uczeń znalazł coś ciekawego dla siebie. ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. NIE ZWLEKAJ! PRZYJDŹ I ZNAJDŹ SWOJĄ KSIĄŻKĘ DO CZYTANIA!

dodał(a):  L. Tomasik    wprowadził(a):  admin   dnia: 14.11.2016 
alt

Sztab KOPERNIK ruszył z organizacją Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!! 25 finał to jeszcze więcej atrakcji, które dla mieszkańców Łazisk przygotowujemy. W tym roku gramy „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Harmonogram imprezy i atrakcji poznacie na początku grudnia !!!

alt
dodał(a):  B. Jaszczyk    wprowadził(a):  admin   dnia: 10.11.2016 
28 października 2016 roku młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książek. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różne wydawnictwa książkowe, spotkać autorów książek np. Wojciecha Cejrowskiego, Joannę Jagiełło („Zielone Martensy”), Ewę Nowak („Błahostka i kamyk”) lub Beatę Andrzejczuk („Pamiętnik nastolatki”). Była to również doskonała okazja aby otrzymać od pisarza autograf, zrobić z nim wspólne zdjęcie lub kupić książkę po okazyjnej cenie. Uczniowie byli zaskoczeni ilością stoisk wydawniczych, książek oraz tłumem ludzi zainteresowanych targami.
dodał(a):  L. Tomasik    wprowadził(a):  admin   dnia: 28.10.2016 
W czwartek 27 października 2016 roku biblioteka szkolna przeprowadziła akcję „Słodkie wypożyczanie”. W tym dniu każdy uczeń, który wypożyczył książkę mógł liczyć na słodki poczęstunek. Bibliotekę odwiedziło dużo czytelników, którzy wypożyczali lektury jak również książki, które wśród młodzieży cieszą się dużą popularnością.
dodał(a):  L. Tomasik    wprowadził(a):  admin   dnia: 27.10.2016 

We wtorek 18 października 2016 roku nasza klasa wraz z wychowawczynią pani Jolantą Matyją oraz panią Zofią Kozyrą, wzięła udział w wycieczce na Jurę Krakowsko- Częstochowską.

Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Podlesicach. Na starcie pani przewodnik sprawdziła naszą wiedzę z zakresu posługiwania się mapą. Podczas spaceru na Górę Zborów, dla naszego bezpieczeństwa, zwracała ona uwagę, aby wszyscy mieli dobrze zawiązane buty, dlatego dość często musieliśmy się zatrzymywać. Po wędrówce przyszła kolej na zwiedzanie jaskini w Kroczycach, do której musieliśmy się wczołgać głową w dół. Niesamowitą atrakcją był bieg INO, zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe zespoły, dostaliśmy mapy z zaznaczonymi miejscami w lesie, do których mieliśmy dotrzeć. Wycieczkę zakończyliśmy rozpaleniem ogniska, pieczeniem kiełbasek, wspólnym, pamiątkowym zdjęciem oraz nagrodzeniem najlepszego zespołu w biegu na orientację.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. Uważam, że ten dzień był bardzo udany.

dodał(a):  B. Szyja    wprowadził(a):  admin   dnia: 25.10.2016 
wywiadówkaalt
W dniu 26 poździernika 2016r. (środa) odbędzie się wywiadówka dla rodziców połączona z konsultacjami. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00.
Wywiadówki z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
alt
kl. I a   - 82
kl. I b   - 66
kl. I c   - 72
kl. II a  - 86
kl. II b  - 75
kl. II c  - 83
kl. III a - 77
kl. III b - 60
kl. III c - 76
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 21.10.2016 
Cenzuraalt
zobacz galerię zdjęć

6 października 2016 r. uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z doktorem Bogusławem Traczem – pracownikiem katowickiego IPN-u. Spotkanie było zorganizowane przy współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Łaziskach Górnych. Tematem prelekcji była „Cenzura”.

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 21.10.2016 
„„„„„''”””””
„O, Kapitanie, mój Kapitanie!” Dzień Nauczyciela w Kopernikualt

W całej sztuce żeglowania ważne jest utrzymać ster niekiedy przy wzburzonym morzu, by bezpiecznie dotrzeć do przystani. Morska terminologia nie jest przypadkowa w dniu 14 października. Bo przecież nauczyciel to Kapitan, Przewodnik rejsu w szkolnym życiu. Tym bardziej, że ocean, po którym płyniemy z pewnością nie jest spokojny. Przychodzą burze, sztormy, czasami wydaje się, że do brzegu nie dopłyniemy, bo zagubiliśmy się w żywiole młodzieńczej brawury, bo porywają nas fale emocji, bo syreny podpowiadają drogę na skróty, która okazała się pułapką…

W tym roku postanowiliśmy przygotować felieton pt. „O, Kapitanie, mój Kapitanie!”, którego bohaterami są nasi nauczyciele. No , ale załoga uczniów bywa często niesforna i wyraźnie utrudnia dotarcie do celu, dlatego humorystycznie wykorzystaliśmy konwencję starego kina, by ukazać trudne przypadki, z jakimi muszą zmagać się wychowawcy. Tytuł felietonu to oczywiście nawiązanie do słynnego cytatu jednego z bohaterów książki oraz kultowego filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. Szkolny, filmowy obraz stworzyli: Kinga Śliż, Kuba Świątecki oraz Michał Lupa – uczniowie klasy III c. Michał wcielił się w rolę dziennikarza. Jako dociekliwy reporter przeprowadził wywiady z przedszkolakami, a także z Panem Burmistrzem Aleksandrem Wyrą, aby odpowiedzieć na pytania związane z pracą nauczyciela.

Po projekcji filmowego obrazu nadszedł czas na brawurowy taniec – belgijkę. Uczniowie poprzez pozytywną energię tańca podziękowali nauczycielom za to, że cierpliwie uczą trudnej sztuki żeglowania. Wszystkim Nauczycielom życzymy twórczych i satysfakcjonujących rejsów, pełnych poczucia spełnienia i samorealizacji w trudnej sztuce bycia Nauczycielem – Kapitanem. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystej akademii kierujemy do: Pani Iwony Brzyszczan Prochownik, Pani Moniki Grackiej, Pani Ewy Lis oraz Pani Kariny Piaseckiej.

Dodajmy jeszcze, że dziewczyny wytańczyły belgijkę w cudnych warkoczach, dodających charakteru tanecznemu występowi. Wspaniałe fryzury przygotowała Mama Pani Ilona Chwolka, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim koleżankom i kolegom z klas pierwszych, drugich oraz trzecich, którzy w pełni zaangażowali się w nakręcenie felietonu oraz przygotowanie akademii.

PS. Pragniemy dodać, że w naszym zamierzeniu miał powstać felieton, ale z powodu ilości zebranego materiału stworzyliśmy bardziej reportaż.

Klasa IIIc z wychowawczynią

dodał(a): M. Rybok  wprowadził(a): admin  dnia: 19.10.2016 
alt
Drodzy Nauczyciele,
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najcieplejsze życzenia.
Życzymy dużo zdrowia, energii, niewyczerpanych sił, a także wytrwałości i uśmiechu. Niech los sprzyja w tej niełatwej pracy i przynosi jak najwięcej zadowolenia oraz radości duszy. A jeśli chmury, to tylko na chwilę. Słońce niech szybko wraca, obdarza dobrym humorem, optymizmem, a także wiarą w pogodną przyszłość, bo najważniejsze są dni, których jeszcze nie znamy. Bardzo za wszystko dziękujemy.
dodał(a):  A. Muszer   wprowadził(a):  admin  dnia: 14.10.2016 
Piątek 14 października 2016 r. – Dzień Edukacji Narodowejalt

Wczyscy uczniowie obowiązkowo przychodzą do szkoły na godzinę 9:30. O tej godzinie rozpoczyna się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po akademii dla wszystkich chętnych uczniów szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo wychowawcze w godz. 10.00 -13.00. Chęć uczestnictwa w tych zajęciach należy zgłosić wychowawcy.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 12.10.2016 
30 września – dzień chłopakaalt
zobacz galerię zdjęć

Dla Was dziś mężczyźni mali i duzi mamy życzenia i uśmiechy z okazji dzisiejszego Dnia Chłopaka:

Kochani Panowie Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie.

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
Aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
Kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie.


dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: 30.09.2016 
Otrzęsiny klas I alt
Jak co roku we wrześniu w naszej szkole odbywa się chrzest klas I. Zwykle jest to duże przeżycie dla pierwszoklasistów, ponieważ na oczach całej społeczności uczniowskiej muszą wziąć udział w przeróżnych konkurencjach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Pierwsze poważne zadanie dotyczyło organizacji klasy z wychowawcą - uczniowie mieli za zadanie przygotować transparent, hasło oraz krótki układ taneczny. Klasa Ia zaprezentowała się w rytm śląskich szlagierów, klasa I b w rytm muzyki reggae, natomiast klasa Ic przedstawiła układ baletowy w rytm muzyki klasycznej. Pozostałe zadania polegały m. in. na stworzeniu reklamy wylosowanego przedmiotu, dmuchaniu balonów czy układaniu budowli z kart. Wszyscy uczniowie walczyli zacięcie, jednakże w całej rywalizacji najlepsza okazała się klasa Ia.
dodał(a): M. Profaska  wprowadził(a): admin  dnia: 30.09.2016 
„Wznieś serce nad zło…” alt
alt

13 września br. już po raz trzynasty odbywała się kampania profilaktyczna Łańcuch Czystych Serc pod hasłem: „Narkomanii, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy interpersonalnej, HIV/AIDS, nietolerancji – nie, dobru – tak”.

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszej akcji nazwanej Łańcuchem Czystych Serc w 1985 roku był nieżyjący od 14 lat Marek Kotański. "

Nasze gimnazjum już po raz kolejny włączyło się do tej kampanii. Na znak solidarności z osobami żyjącymi w trzeźwości, organizatorami, a także uczestnikami kampanii odbyła się krótka audycja przez radiowęzeł.
TWÓRZMY ŁAŃCUCH DOBROCI W NASZYM CODZIENNYM ŻYCIU!

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 22.09.2016 
Zajęcia integracyjne alt
W dniach 5 – 7 września odbywały się w naszej szkole zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych. Podczas zajęć wychowawcy klas oraz uczniowie mieli okazję poznać się bliżej, dowiedzieć się o zainteresowaniach, talentach, pasjach swojego wychowawcy, kolegów i koleżanek. Zajęcia przygotowały i poprowadziły panie: Monika Gracka – pedagog szkolny oraz Zofia Teodorowska – psycholog szkolny. Podczas zajęć uczniowie aktywnie i chętnie brali w nich udział, pracowali w grupach oraz uczestniczyli w zabawach z chustą Klanzy. Zajęcia były doskonałą okazją do nawiązania bliższych znajomości, przyjaźni.
Pamiętajcie, że dobre kontakty wśród uczniów klasy sprzyjają szybszej adaptacji do nowej szkoły i nowych warunków. Życzymy powodzenia!
dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 22.09.2016 
wywiadówkaalt
W dniu 14 września 2016r. (środa) odbędzie się – pierwsza w tym roku szkolnym – wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00.
Wywiadówki z wychowawcami odbędą się w następujących salach:
alt
kl. I a   - 83
kl. I b   - 66
kl. I c   - 72
kl. II a  - 86
kl. II b  - 75
kl. II c  - 83
kl. III a - 77
kl. III b - 60
kl. III c - 76
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

Z terminami następnych spotkań można się zapoznać w zakładce SPOTKANIA Z RODZICAMI dostępnej w lewym panelu nawigacyjnym lub poprzez odnośnik RODZICE na górze strony.
Zachęcamy również do korzystania z KALENDARZA (również na górze strony), w którym pojawiać się będą daty różnych wydarzeń z życia szkoły.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 01.09.2016 
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016alt
alt

W nowym roku szkolnym przed uczniami 10 miesięcy nauki szkolnej. Serdecznie witamy w naszym gronie pierwszoklasistów.
Przydziały wychowawstw klas pierwszych:

1a - mgr inż.Anna Skrzypczak
1b - mgr Ewa Wolska
1c - mgr Iwona Powązka

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim Uczniom, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów w kolejnych etapach edukacji, rok szkolny był czasem rozwijania własnych uzdolnień i zainteresowań, a szkoła miejscem wielu radości i przyjaźni.

Galeria zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego jest już dostępna.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 01.09.2016 
alt
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 w Gimnazjum nr 1 dla klas I-III odbędzie się we czwartek 1 września o godz. 9:30.
Mamy nadzieję, że pierwszemu dniu w szkole towarzyszyć będzie piękna, jeszcze wakacyjna pogoda i uroczysta akademia odbędzie się na placu szkolnym. Serdecznie witamy w naszym gronie wszystkich pierwszoklasistów.
dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 30.08.2016 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Informujemy, że od roku szkolnego 2016/17 ulega zmianie rozkład godzinowy lekcji i przerw:

lekcja 0 7:10 7:55
przerwa 5 min.
lekcja 1 8:00 8:45
przerwa 5 min.
lekcja 2 8:50 9:35
przerwa śniadaniowa 10 min.
lekcja 3 9:45 10:30
przerwa 5 min.
lekcja 4 10:35 11:20
przerwa obiadowa 15 min.
lekcja 5 11:35 12:20
przerwa obiadowa 15 min.
lekcja 6 12:35 13:20
przerwa 5 min.
lekcja 7 13:25 14:10
przerwa 5 min.
lekcja 8 14:15 15:00
przerwa 5 min.
lekcja 9 15:05 15:50
przerwa 5 min.
lekcja 10 15:55 16:40
dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  Admin  dnia: 24.08.2016 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.