Aktualności
alt 2020/21 1 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18  alt

podwórko talentów

Informujemy, że Wpłaty na Radę Rodziców można dokonać poprzez skarbników klasowych lub bezpośrednio na konto:
Rada Rodziców
Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy o/Łaziska Górne
Nr konta:
08 8454 1066 2004 0021 6586 0001
W tytule przelewu należy wpisać:
Darowizna na Radę Rodziców – imię i nazwisko dziecka oraz klasa
np. „Darowizna na Radę Rodziców – Jan Kowalski, 1A”

Stawka ustalona przez Radę Rodziców wynosi 100zł

Rada Rodziców podkreśla, że pieniądze przekazane na konto Rady Rodziców zostaną w całości przeznaczone na rozwój i edukację wszystkich dzieci w naszej szkole. Zebrane środki pozwolą Radzie Rodziców na realizację tegorocznych planów, a więc m.in.: dofinansowanie uroczystości szkolnych, wycieczek, udziału dzieci w różnego rodzaju konkursach szkolnych i międzyszkolnych, zakupu nagród z okazji zakończenia roku szkolnego.SMAK ŻYCIA, CZYLI DEBATA O DOPALACZACHalt

12 grudnia uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez panią Anitę Stachowiak ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii. Warsztaty realizowane były na podstawie programu profilaktyki uniwersalnej „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Celem warsztatów było dostarczenie młodzieży podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających i ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

W tym samym dniu odbyła się również prelekcja dla rodziców poruszająca tematykę „dopalaczy”.

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 31.12.2018 
Życzeniaalt
alt

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg rodzi się w człowieku”
(Emilia Waśniowska)

Zdrowych i spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie, radości, pokoju, wytchnienia od codzienności a w Nowym Roku dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności życzą Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie SP3

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 24.12.2018 
Wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 12 grudnia b.r. (środa) odbędą się wywiadówki połączone z konsultacjami (17.00 - 18.30).
Klasy 1a i 2a rozpoczynają w salach. Rodziców klas VII, VIII i III zapraszamy na salę gimnastyczną.

alt
kl. I a     – s.1
kl. II a   –  s.2
kl. VII a  – s.24
kl. VII b  – s.kinowa
kl. VIII a   – s.11
kl. VIII b   – s.22
kl. VIII c   – s.23
kl. VIII d   – s.12
kl. III a   – s.25
kl. III b   – s.21
kl. III c   – s.15
Wywiadówce towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny. Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 06.12.2018 
zbiórka pluszowych misiówalt

Szanowni Rodzice!
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce pluszowych misiów,artykułów plastycznych oraz innych pluszaków i zabawek. Zebrane rzeczy zostały przekazane Fundacji Mam Marzenie i w Dniu Pluszowego Misia zostały dostarczone dzieciom przebywającym w szpitalach.

W imieniu klasy 2a, która organizowała akcję oraz w imieniu małych pacjentów bardzo, bardzo dziękujemy!!!

dodał(a): E. Hadzik  wprowadził(a): admin  dnia: 06.12.2018 
OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIAalt
Zobacz galerię zdjęć

Miś to najpopularniejsza zabawka na świecie. Maskotka ta lubiana jest przez wszystkie dzieci. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 r. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania tej maskotki i rozpoczęcia jej produkcji. W szkołach, przedszkolach na całym świecie świętowany jest tradycyjnie 25 listopada. Ponieważ w tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, świętowano w piątek i w poniedziałek.

W piątek uczennice naszej szkoły udały się do Przedszkola nr 7 w Łaziskach Górnych, a w poniedziałek spotkały się z uczniami najmłodszych klas naszej szkoły, czyli z klasą 1a i 2a. Z tej okazji dzieci zobaczyły prezentację multimedialną przybliżającą historię powstania tego święta oraz najsłynniejsze misie jakie znamy z bajek książkowych i filmowych. Starsze koleżanki przeczytały dzieciom Bajkę o misiu i mówiącym kamieniu oraz różne ciekawostki o niedźwiedziach.

dodał(a): L. Tomasik  wprowadził(a): admin  dnia: 01.12.2018 
Miejski Konkurs Historyczny „100 Lat Niepodległości Polski – bitwa na daty”alt

Marta Larysz i Zuzanna Czempa z 8a oraz Dawid Witala z klasy 8b uczestniczyli w Miejskim Konkursie Historycznym „100 Lat Niepodległości Polski – bitwa na daty”. Dawid Witala zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 01.12.2018 
Góra Grosza alt
Samorząd prowadzi Akcję „Góra Grosza”. Jest to akcja charytatywna, pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel. Zbiórka bęzie trwać do 2 stycznia 2019 roku. Prosimy o przynoszenie drobnych monet.
dodał(a):  K. Telega   wprowadził(a):  admin  dnia: 29.11.2018 
Bo najważniejszy jest niebieski…alt

W dniach 7 i 8 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów”. Program realizowali „przewodnicy”: p. Agnieszka Łaś, p. Paulina Krawczyk oraz p. Mirosław Strumiński. W trakcie dwudniowych warsztatów młodzież miała okazję poznać sposoby radzenia sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka.

Uczniowie podczas warsztatów otrzymali cenne wskazówki, jak mogą sobie radzić, m.in. ze złością i gniewem, zakochaniem oraz jak mogą trenować siłę własnego charakteru. Ważnym elementem warsztatów był trening asertywności, w którym uczniowie mieli okazję ćwiczyć umiejętność przeciwstawienia się negatywnej presji rówieśników.

W trakcie programu poruszano także takie tematy jak: randki, pasje, marzenia, uzależnienia i ich skutki. Ciekawym elementem spotkań były wywiady, doświadczenia sławnych osób. Uczniowie chętnie brali udział w scenkach i zadaniach „Archipelagu Skarbów”. Otrzymywali w zamian prezenty ze skrzyń.

Drugiego dnia odbył się Festiwal Twórczości Archipelagu Skarbów. Chętni uczniowie przygotowali: prezentację multimedialną, plakat, wiersz związane z tematyką warsztatów. W drugim dniu realizacji programu obyła się także prelekcja dla rodziców prowadzona przez „przewodników” Archipelagu Skarbów.

dodał(a): M. Gracka  wprowadził(a): admin  dnia: 24.11.2018 
Nowy adres www strony internetowej szkołyalt

Pragniemy poinformować, iż z dniem dzisiejszym przenieśliśmy stronę internetową Szkoły Podstawowej nr 3 w Łaziskach Górnych na inny serwer. Nowa domena to:

alt

Zmienił się także adres mailowy szkoły. Obecny adres e-mail do kontaktu ze szkołą to: sekretariat@sp3.laziska.pl.

Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć parę informacji związanych z szybszym ładowaniem się strony.

Czasami przy długim ładowaniu się strony pomaga wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki internetowej. Dla najbardziej popularnych przeglądarek w systemach Windows robi się to skrótem CTRL+F5.

W związku ze zmianą adresu WWW, jeżeli mamy dodaną stronę szkoły w jakiś zakładkach w przeglądarce, to należy zmienić adres URL (prawy klawisz myszy i pozycja: Edytuj w przeglądarce Google Chrome, Właściwości w przeglądarce Mozilla Firefox lub Edytuj adres URL w przeglądarce Microsoft Edge). Stary adres automatycznie przekieruje nas na właściwą stronę tylko do końca grudnia br. Potem pojawi się komunikat: Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony.

Mamy nadzieję, że znacznie krótszy adres domenowy ułatwi wpisywanie adresu naszej strony w pasku adresu przeglądarki internetowej.

z poważaniem,
administrator

dodał(a): administrator  wprowadził(a): admin  dnia: 17.11.2018 
„Święta miłości kochanej ojczyzny…”alt

To motto przyświecało podczas obchodów Setnych urodzin Naszej Niepodległej Ojczyzny. W związku z tym w SP 3 im. Mikołaja Kopernika odbyła się uroczysta akademia, którą swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście:

– pan Jan Ratka – zastępca Burmistrza naszego miasta,
– pan Tadeusz Król – przewodniczący Rady Miasta,
– pani Jolanta Palenta – naczelnik wydziału edukacji i sportu urzędu miasta,
– ksiądz doktor – Jacek Wojciech
oraz członkowie Stowarzyszenia MISJA – Pojednanie Środowisk Patriotycznych w kraju i za granicą: kapitan Zbigniew Pawłowski i podpułkownik Leon Kołoczek.

Bez przeszłości nie byłoby Naszej Niepodległej, dlatego w ten wyjątkowy jesienny dzień zaproszono wszystkich w podróż, podczas której przypomniano losy naszej Ojczyzny. Dziadek Józef Piłsudski opowiadał wnuczce o historii Polski, a chór uświetnił akademię pięknymi pieśniami patriotycznymi. Ukoronowaniem występów było odtańczenie przez uczniów poloneza.

Uroczystość została upamiętniona poprzez dwa symbole: siły – dąb i wolności – biało–czerwone balony. Przed budynkiem szkoły zasadzono dąb – znak siły, jaka tkwi w naszej ziemi, naszej historii, przeszłości i tradycji. Wierzymy, że jako symbol długowieczności, będzie nam przypominał o Polsce i jej drodze do niepodległości. Na zakończenie wzruszającej akademii wypuszczono w niebo białe i czerwone balony – jako symbol wolności.

Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu!

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 17.11.2018 
wywiadówkaalt
alt

Szanowni Państwo, w środę 7 listopada b.r. o godz. 17.00 odbędą się spotkania z wychowawcami.
Wywiadówka dla rodziców uczniów klas VII-VIII rozpocznie się na sali gimnastycznej.
Rodziców uczniów klas młodszych zapraszamy do sali nr 1, a rodziców uczniów klas III gimnazjalnych zapraszamy do sal na II piętrze.
Serdecznie zapraszamy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 6.11.2018 
XXII Międzynarodowe Targi Książki alt
alt

25 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, gdzie odbywały się XXII Międzynarodowe Targi Książki. W tym roku hasłem przewodnim były słowa Artura Péreza-Reverte z powieści Królowa Południa „Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę”. Na zwiedzających czekała oferta 615 wystawców z 20 krajów, 781 autorów oraz ponad 1000 godzin programu towarzyszącego tej imprezie. Gościem honorowym w tym roku była Szwecja. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą wydawnictw, zdobyć plakaty, zakładki, gadżety oraz kupić książki po atrakcyjnej cenie. Wyjazd na Targi Książki dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

dodał(a):  L. Tomasik   wprowadził(a):  admin  dnia: 30.10.2018 
Wieczorek patriotyczny alt

W związku z obchodami 100 rocznicy Niepodległości Polski zorganizowany został wieczorek z historią, podczas którego śpiewano pieśni patriotyczne, można było zagrać w gry planszowe dotyczące wydarzeń z naszej przeszłości oraz rozwiązywać quizy historyczne.

dodał(a):  I. Prochownik   wprowadził(a):  admin  dnia: 28.10.2018 
Nasza Ziemia, naszą Przyszłością alt

alt

Pod takim tytułem rozpoczął się projekt ekologiczny Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 3 w Łaziskach Górnych. Szkoła otrzymała środki finansowe z Komisji Europejskiej na realizację tego przedsięwzięcia.

Ekologia to bardzo obszerny temat, dlatego w projekcie bierze udział aż sześć krajów: Niemcy, Belgia, Rumunia, Włochy, Holandia i Polska. Projekt zaplanowano na dwa lata i obejmuje trzy podróże naszej młodzieży: do Niemiec, Rumunii i Belgii oraz jedną wizytę w Polsce. Pierwsze spotkanie z młodzieżą z Rumunii i z Belgii odbyło się w Łaziskach Górnych. W dniach od 15 do 18 października gościliśmy w naszej szkole uczniów z Belgii i z Rumunii. Uczniowie zamieszkali w polskich rodzinach, które przyjęły ich bardzo serdecznie i rodzinnie.

Od razu przystąpiliśmy do realizacji naszego projektu i tematu wizyty. Temat był nieprzypadkowy, bo dotyczył „Produkcji węgla kamiennego i brunatnego w Polsce oraz zmian klimatycznych” W poniedziałek przystąpiliśmy do działania. Spotkanie w szkole rozpoczęło się prezentacją multimedialną na temat przemysłu górniczego w Polsce i wpływu wydobycia węgla na nasz region. Następnie udaliśmy się na wycieczkę do kopalni Luiza w Zabrzu, gdzie zostaliśmy przywitani górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”. Młodzież z Rumunii i Belgii miała okazję zobaczyć naocznie, jak 300 metrów pod ziemią odbywa się wydobycie węgla w Polsce. Młodzi z Rumunii zadawali wiele pytań, bo w Balrii, skąd przyjechali, nie ma przemysłu węglowego. Natomiast młodzież z Belgii zna z historii, że na terenie ich państwa rozwijał się przemysł węglowy, ale obecnie został zastąpiony innymi alternatywnymi źródłami energii. Nasi uczniowie chętnie opowiadali o tradycji związanej z górnictwem i jak jest ona pielęgnowana na Górnym Śląsku i w ich rodzinach.

Ekologia i zmiany klimatyczne mają wielki wpływ na nasze życie i otoczenie. O tym można mówić również w Krakowie. Zwiedzanie zabytków połączyliśmy z tematami ekologicznymi, co było bardzo ciekawym odkryciem dla młodzieży. Miasto Kraków boryka się w okresie jesienno-zimowym ze smogiem, który spowodowany jest m. in. systemem ocieplania większości budynków węglem. Młodzież była zachwycona pobytem w Krakowie i bogatą historią tego miasta.

W trzecim dniu wizyty zajmowaliśmy się zmianami klimatycznymi. Jest to bardzo obszerny temat, bo obejmuje zagadnienia dotyczące całej naszej planety. Młodzież miała okazję współpracować w grupach międzynarodowych, rozmawiać ze sobą w różnych językach. Komunikowaliśmy się nie tylko w języku angielskim i niemieckim, ale stworzyliśmy również słownik wyrazów belgijskich i rumuńskich. Projekt podsumowaliśmy wizytą w Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie jak w soczewce odbiły się tematy ekologii, produkcji węgla i plany na przyszłość dla Polski i naszego regionu.

Drodzy rodzice, bardzo serdecznie dziękujemy, że stworzyliście wspaniałe warunki dla naszych gości z Belgii i Rumunii. Byli zachwyceni pobytem w waszych rodzinach. Nasza, młodzież potrafi się integrować. Powstało wiele dobrych emocji i więzi między nimi. Jesteśmy Wam wdzięczni za każdy gest dobrej woli. Nasi uczniowie wyjeżdżają do Niemiec w lutym, do Rumunii w maju i do Belgii we wrześniu 2019r. Czekamy już z niecierpliwością na spotkanie z naszymi przyjaciółmi. Serdecznie pozdrawiamy.

dodał(a):  Z. Kozyra   wprowadził(a):  admin  dnia: 25.10.2018 
BohaterON. Włącz historię alt
alt

Nasza szkoła dołączyła do projektu "BohaterON. Włącz historię", który ma na celu upamiętnić Powstańców Warszawskich. Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej http://www.bohaterONwtwojejszkole.pl Uczniowie na godzinie wychowawczej rozmawiali na powyższy temat, później przystąpiono do wypełnienia kartek dla powstańców.

dodał(a):  Z. Kozyra   wprowadził(a):  admin  dnia: 24.10.2018 
40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża alt

16 Października minęło 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji Samorząd Uczniowski poprowadził audycje o tym pięknym wspomnieniu. Wspólnie wysłuchaliśmy audycji o życiu Karola Wojtyły a także słyszeliśmy słynne „Habemus Papam”.
Usłyszeliśmy także piękną pieśń „Barka”.

dodał(a):  K. Zając   wprowadził(a):  admin  dnia: 24.10.2018 
Dzień Nauczyciela alt

Zbliża się Święto Edukacji Narodowej, które w tym roku przypada w niedzielę. Naszym najlepszym i najukochańszym Nauczycielom życzymy dużo wytrwałości, siły, zdrowia i cierpliwości przy wychowywaniu młodego pokolenia do przyszłości.
Zawsze kochający uczniowie!

dodał(a):  K. Zając   wprowadził(a):  admin  dnia: 11.10.2018 
Pomoc dla Schroniska alt
W naszej szkole, z inicjatywy jednego z uczniów klasy 3B, Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę na schronisko dla zwierząt w Czeladzi. Prosimy o przynoszenie do pani Wolskiej do sali 11: stare koce, ręczniki, smycze, obroże, jedzenie itd. Za przyniesione rzeczy z góry dziękujemy.
dodał(a):  K. Zając   wprowadził(a):  admin  dnia: 11.10.2018 
Chrzest klas VII i klasy IA alt

Dnia 2 Października 2018 roku odbył się Chrzest klasy 7a, 7b i 1a. Na samym początku wytypowane zostało Jury w którym zasiedli: pani Dyrektor Grażyna Mendecka , pani Iwona Słomiany a także pan Krzysztof Wołczko.

Następnie każda z klas zaprezentowała się swoim okrzykiem, ubiorem w barwach polskich, a także w krótkiej scence z wiązanej z postacią historyczną lub legendarną. Wszyscy się bawili wspaniale rywalizując w różnych konkurencjach zaczynając od zjedzenia jabłka beż użycia rąk, malowania portretu wychowawcy po robienie warkoczy koleżankom z klasy i tańca z wychowawcą. Każda klasa kibicowała swoim koleżankom i kolegom z klasy jednak najgłośniej robiła to klasa 1a.
Na koniec każda klasa została przyjęta do grupy Kopernika natomiast klasa 1a i 7b zostały dodatkowo przyjete do grupy Super Kopernika. Gratulacje!

dodał(a):  K. Zając   wprowadził(a):  admin  dnia: 4.10.2018 
Łańcuch Czystych Serc alt
Łańcuch Czystych Serc odbył się w naszej szkole dnia 11 września. Wszyscy wyszliśmy z szkolnych ławek aby razem złapać się za ręce na znak protestu przeciw używkom, przemocy i nietolerancji. Ten piękny gest ma na celu zjednoczyć nas w walce z używkami, z przemocą i z nietolerancją. Łańcuch zapoczątkował Marek Kotański – psycholog, terapeuta a co najważniejsze osoba walcząca z używkami. Był zaangażowany w wiele akcji profilaktycznych.
dodał(a):  K. Zając   wprowadził(a):  admin  dnia: 4.10.2018 
Nasza ziemia, naszą przyszłościąalt

Drodzy rodzice i uczniowie
Nasza Szkoła została włączona do projektu Erasmus +
Projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej.

alt

Temat projektu: „Nasza ziemia, naszą przyszłością”

Czas trwania : od 1.09.2018 do 31.08.2020r.

Kraje uczestniczące w projekcie:

  • Belgia
  • Włochy
  • Rumunia
  • Holandia
  • Polska
  • Niemcy

Zaplanowano 4 spotkania młodzieży:

  1. w Polsce od 14 – 18 października 2018r
  2. w Niemczech luty 2019r
  3. w Rumunii maj/czerwiec 2019r
  4. w Belgii wrzesień/październik 2019r

Uczniowie będą mieszkać w polskich rodzinach. Sniadania i kolacje w polskich rodzinach obiad w szkole lub na wycieczce. Współpracować będziemy z firmą Vouager – transport, Urzędem Miasta – spotkanie z Burmistrzem itp. Zorganizujemy wycieczkę do Krakowa, kopalni Guido w Zabrzu oraz spacer na hałdę. Wykonamy prezentacje multimedialne pt. „Przemysł węglowy w Polsce i na Górnym Śląsku oraz ochrona środowiska”.

Zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w projekcie

dodał(a): Z. Kozyra  wprowadził(a): admin  dnia: 10.02.2018 
Lekcja żywej historii alt

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”
Józef Piłsudski

W związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 26 września 2018 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Kerin. Tym razem uczniowie mogli przeżyć drogę do Wolnej Polski, poznać historię naszego kraju, od czasów Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku aż do Odzyskania Niepodległości w 1918 r. Uczniowie byli świadkami powstania Kościuszkowskiego, mogli poznać postać Marszałka Piłsudskiego, obserwować jego działania od najmłodszych lat do Bitwy Warszawskiej.
Była to wspaniała lekcja PATRIOTYZMU!

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 26.09.2018 
Dzień Patriotyzmu w SP nr 3alt

„Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.”
Winston Churchill

W związku z obchodami 100 Rocznicy Niepodległości Polski zorganizowano w naszej szkole Dzień Patriotyzmu i pojechaliśmy 25 września do Multikina w Katowicach na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Byliśmy pod wrażeniem postawy polskich lotników. Elitarny odział polskich asów przestworzy i ich dokonania w bitwie powietrznej o Anglię w 1940 roku zrobiły na młodzieży duże wrażenie. Historia podniebnych bohaterów na długo zostanie w naszej pamięci. Czuliśmy dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Był to prawdziwy Dzień Patriotyzmu!

dodał(a): I. Prochownik  wprowadził(a): admin  dnia: 26.09.2018 
wywiadówkaalt
alt

Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami. Na spotkaniach omówione zostaną sprawy klasowe, dokumenty szkolne, zasady udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, organizacji egzaminów zewnętrznych i rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych oraz zasady rekrutacji do projektu unijnego „Szyte na miarę”. Państwa obecość jest niezbędna do odbioru loginu i hasła do dziennika elektronicznego.
Wywiadówki odbędą się w środę 12 września o godz. 17.00.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 6.09.2018 

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Wypoczęci i opaleni uczniowie wracają do nauki po dwóch miesiącach słonecznych wakacji. Życzymy wszystkim powodzenia, szczególnie klasom 3 i 8, które przystąpią w tym roku do ważnych egzaminów. Równocześnie witamy nowe koleżanki i kolegów z klasy 1 i klas 7a i 7b w murach naszej szkoły.

Tego samego dnia odbyło się też pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego. Powołaliśmy sekcje oraz ustaliliśmy plan działania. W tym roku na czele SU stoją: p.Ewa Wolska oraz p.Zofia Kozyra. Chętnych do Samorządu serdecznie zapraszamy!

Pragniemy również poinformować, że już 7 września (piątek) odbędą się wybory na przewodniczącą/przewodniczącego szkoły. Tegoroczni kandydaci to: Łucja Walkowicz, Magdalena Jopek oraz Łukasz Czarnecki. Zapraszamy do zapoznania się z plakatami wyborczymi uczestników, które za niedługo pojawią sie w naszej szkole.
dodał(a):  Ł. Walkowicz   wprowadził(a):  admin  dnia: 5.09.2018 
alt

Informujemy, że akademia rozpoczynająca rok szkolny 2018/19 odbędzie się w poniedziałek – 3 września, o godz. 9.30 na sali gimnastycznej szkoły. Zapraszamy uczniów klasy 1a razem z opiekunami, uczniów klasy II a, uczniów klas VII i VIII SP oraz klas III G.

W tym dniu będzie możliwość wykonania pamiątkowych fotografii oraz zdjęć legitymacyjnych na świetlicy szkolnej.

Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny 2018/2019 zostanie odprawiona w kościele o godz. 8:00.

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 30.08.2018 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

 
Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.