Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Podsumowanie „Ligi klas”alt
zobacz galerię zdjęć
W tym roku „Liga klas” była emocjonująca i wyniki ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie, z niewielką przewagą, pierwsze miejsce zdobyła klasaIBi tym samym zdobyła główną nagrodę - 200zł z przeznaczeniem na wspólny „wypad klasowy”. Gratulacje również dla wychowawczyni - p.Iwony Powązki.
Na podium znalazły się również klasy:IAiIC.
Tegoroczne wyniki są dużym zaskoczeniem, bo dotychczas zawsze wygrywała któraś z klas trzecich. Tymczasem w tym roku szkolnym klasy piersze, bo w wyścigu liczyła się również klasa1D, wręcz zdeklasowały konkurencję. To bardzo dobrze wróży na przyszłość! Rywalizacja po wakacjach zapowiada się jeszcze ciekawiej. Klasom pierwszym kroku próbowała dotrzymać tylko klasaIIID, ale ostatecznie i ona poległa i rywalizację zakończyła na miejscu IV. Zwyciężyła za to w kategorii: „Ocena z zachowania”.
Najlepszą frekwencją mogła się pochwalić zwycięska klasaIB.
alt
Dodano: 24.06.2011 przez: Z. Teodorowska, K. Suchoń wprowadził: K. Suchoń
Wybory nowego samorządu uczniowskiegoalt
zobacz galerię zdjęć
W dniu 16 czerwca 2011r. odbyły się demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyniku wyborów przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego została Katarzyna Kuś z kl. IIC, a z-cą Magdalena Przechrzta z klasy IB.
Dodano: 20.06.2011 przez: I.Powązka, M.Profaska wprowadził: M. Wacławek
Sukcesy matematyczne uczniów w roku szkolnym 2010/11
Rok szkolny 20010/2001 był bardzo udany (podobnie zresztą jak w latach ubiegłych) jeśli chodzi o sukcesy naszych uczniów w konkursach matematycznych. Największym osiągnięciem w mijającym roku szkolnym jest z całą pewnością zdobycie przez ucznia klasy 2b - Konrada Merchuta - tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki (olimpiadzie matematycznej).
Dodano: 17.06.2011 przez: J.Cembrzyński, wprowadził: M. Wacławek, K.Popy
Podsumowanie projektu WENDO czyli Droga Kobiet
Głównym celem projektu było ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego oraz rozwój integracji społecznej wśród 48 kobiet i dziewcząt poprzez przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy za pomocą treningu antyprzemocowego WENDO.
Cel główny został osiągnięty poprzez realizację następujących celów szczegółowych:
- budowanie wśród dziewcząt poczucia własnej wartości i siły
- podniesienie własnej oceny i motywacji
- wzbudzenie postawy przedsiębiorczej i kształtowanie zaradności społecznej
- integracja grupy
- zwrócenie uwagi na poziomie lokalnym na istotną rolę działań zapobiegawczych w odniesieniu do przemocy ze względu na płeć (...)
Dodano: 17.06.2011 przez: M. Wacławek
Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem
13 maja 2011r. biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem. W konkursie tym uczestniczyło 38 uczniów z klas 1-3. Najlepiej z tekstami poradzili sobie uczniowie:
1. Depta Magdalena klasa 3b - 49 pkt.
2. Polak Dominik 2c - 48 pkt.
3. Kulik Wojciech 3c - 46 pkt.

Wyżej wymienieni uczniowie będą uczestniczyć w Powiatowym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem, który odbędzie się 19 maja Br. W gimnazjum nr 2 w Mikołowie.

Dodano: 17.06.2011 przez: L. Tomasik
Złota szkoła, złoci nauczyciele!!!alt
W roku szkolnym 2010/2011 Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Łaziskach Górnych brało udział w międzynarodowym programie profilaktyczno-wychowawczym „Golden Five”.
Szkolnym koordynatorem programu była pani Monika Gracka - pedagog szkolny, która 9 czerwca 2011r. odebrała Certyfikat Złotej Szkoły z rąk Joanny Szymańskiej (Koordynatora krajowego programu G5 Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie) oraz Andrzeja Rafy (Dyrektora Wydziału Strategii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Katowicach). Dyplomy złotych nauczycieli Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Łaziskach Górnych odebrały: Zofia Kozyra, Iwona Powązka oraz Monika Profaska.
Program "Golden Five" jest produktem 3-letniego międzynarodowego projektu realizowanego w ramach programu Comenius 2.1 koordynowanego przez Uniwersytet w Sewilli. Kraje uczestniczące w projekcie: Belgia, Hiszpania, Norwegia, Polska i Włochy.
Instytucją wdrażająca program jest: Ośrodek Rozwoju Edukacji. Celem ogólnym programu jest stworzenie modelu nauczania i wychowania wspomagającego osiągnięcia szkolne i rozwój osobisty uczniów, zwłaszcza zagrożonych wykluczeniem. Nasze gimnazjum jest jedyną szkołą w Łaziskach Górnych posiadającą certyfikat wdrażania programu "Golden Five".

alt
Dodano: 1.09.2010 przez: M. Gracka
Miejski konkurs „Wiem wszystko”
Miejski konkurs „Wiem wszystko”. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:
2 miejsce - Mateusz Luciński 3d
3 miejsce - Mateusz Wiśniewski 1b
7 miejsce - Agata Latacz 3d
Dodano: 9.06.2011 przez: I. Prochownik
Spotkanie z Burmistrzem
9 czerwca 2011r. uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili Urząd Miasta w Łaziskach Górnych, gdzie spotkali się z Burmistrzem Aleksandrem Wyrą i wiceBurmistrzem Janem Ratka. Młodzież została zapoznana z działalnością Urzędu i zwiedziła budynek Urzędu.
Dodano: 9.06.2011 przez: I. Prochownik
Święto Szkoły
zobacz galerię zdjęć
1 czerwca był Świętem Szkoły. Tego dnia Samorząd Uczniowski przybliżył uczniom postać patrona szkoły - Mikołaja Kopernika, a kółko przedsiębiorczości zaprezentowało projekt edukacyjny. Święto Szkoły połączono z dniem sportu.
Dodano: 6.06.2011 przez: K.Pelińska
Kiermasz używanych podręczników
Samorząd Uczniowski informuje, że w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki, mogą je przynosić do biblioteki szkolnej od 15 czerwca. Prosimy, żeby na każdym podręczniku napisać ołówkiem swoje imię i nazwisko oraz proponowaną cenę.
Dodano: 6.06.2011 przez: K.Pelińska
Sprawozdanie z wymiany partenrskiej Wassenberg - Łaziska Górne
zobacz galerię zdjęć
15.05.2011 r. o godzinie 8.30 do Łazisk przyjechało 11 uczniów i uczennic z Betty - Reis Gesamtschule z Wassenberg. Opiekunami młodzieży byli: dyrektor szkoły pan Heinrich Spiegel oraz dyrektor do spraw dydaktycznych pan Ludger Herrmann. Goście z Niemiec zostali przywitani przez rodziców oraz uczniów Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych. Tym samym rozpoczęto wspólny projekt „Wasenberg - Łaziska Górne - szkoły partnerskie” trwający pięć dni - od 15 do 20.05.2011 r. Projekt wspierany był przez Fundację Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie i Poczdamie (...)
Dodano: 25.05.2011 przez: Z. Kozyra
Przedstawienie dla dzieci z przedszkola
zobacz galerię zdjęć
W ramach Ogólnopolskiego programu Zielony Certyfikat szkolne koło teatralne przygotowało przedstawienie dla dzieci z Przedszkola nr 5 w Łaziskach Górnych. Temat dotyczył ekologii i ochrony środowiska. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą.
Dodano: 25.05.2011 przez: Z. Kozyra, M.Wacławek
Wycieczka do Wiednia i Pragi
zobacz galerię zdjęć
4-6 maja odbyła się wycieczka, której celem było zwiedzanie Wiednia i Pragi. Młodzież miała okazję zobaczyć wiele zabytków, m.in. letnią rezydencję Habsburgów Schönnbrun, zimową - Hofburg, wzgórze Kahlenberg z pięknym, polskim kościołem, Katedrę św. Szczepana, natomiast w Pradze - Zamek Królewski, Most Karola, a także Katedrę św. Wita.
Dodano: 11.05.2011 przez: K. Brzyski
Konkurs na gazetkę ścienną
Wyniki konkursu na gazetkę ścienną, której tematem była postać wybitnego Polaka Papieża Jana Pawła II:
  • 1 miejsce - IIa i IId,
  • 2 miejsce - Ic i IIIb,
  • 3 miejsce - Ib, Id i IIc.
Dodano: 11.05.2011 przez: K. Brzyski
ABC Jagiellonów
7 kwietnia wzięliśmy udział w powiatowym konkursie ABC Jagiellonów, w którym wywalczyliśmy I miejsce. Uczniowie z naszego gimnazjum - Katarzyna Fajerek i Paweł Maciąg wykazali się wiedzą na temat czasów jagiellońskich, natomiast klasa Ic przedstawiła scenkę na temat „Hołd Pruski”
Dodano: 20.04.2011 przez: J. Loska
dni otwarte szkoły
zobacz galerię zdjęć
Tradycją naszej szkoły są dni otwarte organizowane przez Samorząd Uczniowski. W tym roku 30 marca gościliśmy w naszym gimnazjum szóstoklasistów, którzy mieli okazję poznać naszą szkołę. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach fizyki, informatyki oraz angielskiego i niemieckiego. Pod kierunkiem nauczyciela wykonali nawet ciekawe doświadczenia fizyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnej tablicy interaktywnej.
Dodano: 20.04.2011 przez: J. Loska
spotkanie z rycerzami
zobacz galerię zdjęć
12 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z rycerzami na temat średniowiecza. Mieliśmy okazję zobaczyć ekwipunek rycerski, a nawet przymierzyć stroje oraz zbroję rycerską. Na zakończenie byliśmy świadkami prawdziwej walki rycerzy.
Dodano: 20.04.2011 przez: J. Loska
miejski konkurs „Młodzi Kopernicy”
Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole interdyscyplinarny konkurs „Młodzi Kopernicy”. Wzięli w nim udział uczniowie łaziskich szkół podstawowych. Uczniowie odpowiadali na pytania z poszczególnych dziedzin: matematyki, historii, języka angielskiego i jedna ze szkół z języka niemieckiego. Konkurs cieszy się dużą popularnością i z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej uczniów.
Dodano: 1.04.2011 przez: J. Loska
dzieje ii rzeczpospolitej - konkurs historyczny
31 marca 2011r uczeń naszego gimnazjum, Mateusz Luciński z klasy IIId zajął
1 miejsce w powiatowym konkursie "Dzieje II Rzeczypospolitej", zorganizowanym przez II LO w Mikołowie.
Dodano: 1.04.2011 przez: E. Wolska
II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego "WORLD DANCE"
zobacz galerię zdjęć
Dnia 26 marca zespół SZOK wziął udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego "WORLD DANCE", który odbył się w Sosnowcu. Zespół wywalczył II miejsce w kategori hip-hop juniorzy.
Dodano:  31.03.2011  przez:  J. Loska
Wywiadówka klas I II III
Dnia 06.04.2011 o godz 1700odbędzie się wywiadówka dla rodziców. Dla klas III spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej.
Klasa 1a - sala 82
Klasa 1b - sala 72
Klasa 1c - sala 84
Klasa 1d - sala 66
Klasa 2a - sala 60
Klasa 2b - sala 67
Klasa 2c - sala 83
Klasa 2d - sala 76
Klasa 3a - sala 77
Klasa 3b - sala 68
Klasa 3c - sala 86
Klasa 3d - sala 75
Dodano: 16.03.2011 przez: P. Szostek
Spotkanie z policjantką
W dniu 11.02.2011 roku uczniowie wszystkich klas pierwszych mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszką Łaziskiej policji post. Magdaleną Wiśniewską, która przybliżyła im zagadnienie odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy. Zajęcia były bardzo ciekawe
Dodano: 16.03.2011 przez: J. Loska, T. Wagner
biała szkoła
Od 2005 roku nasza szkoła organizuje wyjazd na tzw. „Biała szkołę”. Tegoroczna „Biała szkoła” odbyła się w Poroninie, na przełomie lutego i marca. Wzięło w niej udział 43 uczniów. "Biała szkoła" ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez propagowanie wśród uczniów tzw. "białego szaleństwa". Uczniowie podczas obozu narciarskiego zostali poinformowani o regulaminie i zasadach BHP podczas uczestnictwa w „Białej szkole”, a także poznali DEKALOG NARCIARZA, czyli 10 przykazań bezpiecznej jazdy na nartach. "Biała szkoła" rozwija ogólną sprawność ruchową, pomaga wyrabiać nawyk do ćwiczeń, zabaw i gier ruchowych na wolnym powietrzu, wzmacnia poczucie koleżeństwa i współdziałania w zespole. Pomaga kształtować właściwe zachowania współzawodnictwa sportowego oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Wśród uczestników wyjazdu byli zarówno uczniowie, którzy potrafią jeździć na nartach i snowbordzie oraz tacy, którzy uczyli się podstaw jazdy u instruktorów. Wszyscy z dużym entuzjazmem podnosili swoje umiejętności i pokonywali słabości. Po całodziennych zmaganiach na stoku narciarze poznawali piękne krajobrazy tatrzańskie podczas wycieczek krajoznawczych , a także relaksowali się w pięknym Aquaparku .
Dodano: 15.03.2011 przez: D. Otrzonsek
W świecie pieniądza alt
Konrad Merchut zajął III miejsce w Konkursie "W świecie pieniądza", zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Katowicach.
Dodano: 03.03.2011 przez: M. Adamczyk
Certyfikat Szkoły Przeciębiorczości
Osiągnęliśmy kolejny sukces. Nasze gimnazjum w lutym bieżącego roku otrzymało Certyfikat Szkoły Przedsiębiorczości: to prestiżowe wyróżnienie nadawane szkołom promującym przedsiębiorczość.
Dodano: 02.03.2011 przez: M. Adamczyk
Terminy rekrutacji uczniów do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych alt
Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów składania dokumentów i terminów rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół dla dorosłych wszystkich typów, szkół policealnych oraz sposobu przeliczania na punkty zajęć edukacyjnych i innych osiągnięć kandydatów do młodzieżowych szkół ponadgimnazjalnych na podbudowie gimnazjum w województwie śląskim na rok szkolny 2011/2012
Pobierz decyzję »
Dodano: 22.02.2011 przez: admin
Pomoc poszkodowanym w wypadkach alt
W dniach 15 i 16 lutego uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach p.t.: "Pomoc poszkodowanym w wypadkach". Zajęcia przeprowadzili konsultanci firmy VOTUM SA: Anna Cira oraz Kamil Guja.
Dodano: 16.02.2011 przez: M. Adamczyk
Dzień Bezpiecznego Internetu alt
W dniu 8 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie". Z tej okazji w naszej szkole ukazała się audycja dotycząca dobrodziejstw i zagrożeń jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie komunikacyjne i informacyjne, a uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach p.t.: "STOP cyberprzemocy!"
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stron: www.sieciaki.plwww.helpline.org.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Bądź bezpieczny w Sieci!
Dodano: 11.02.2011 przez: M. Adamczyk
WENDO czyli DROGA KOBIET warsztaty samoobrony
zobacz galerię zdjęć
WENDO to metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Łączy samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną
- Uczy jak przestać czuć się bezradną i bezbronną (w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu)
- Uczy jak reagować na przemoc
- Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości
- Pomaga rozwiązywać konflikty
- Pomaga przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd
Dodano: 10.02.2011 przez: admin
Biała szkoła
Wpłaty na „białą szkołę” należy uiścić do 15 lutego 2011
Dodano: 01.02.2011 przez: admin

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.