Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Ważne informacje:
 • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII:
  • Kl.I - "Poznaję Boży świat" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.II - "Idziemy do Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.III - "Jezus jest z nami" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VI - "Tajemnice BOGAtego życia" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VII - "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
  • Kl.VIII - "Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

  • zeszyt w cienkie linie (najlepiej liniatura czerwono-niebieska);
  • 3 zeszyty w kratkę 16-sto kartkowe (matematyka, angielski i zeszyt informacji);
  • blok techniczny A4;
  • blok techniczny kolorowy A4;
  • kredki ołówkowe (12 kolorów);
  • teczka z gumką na prace;
  • farby plakatowe (najlepiej 12 kolorów) + pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki);
  • plastelina;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
  • klej w sztyfcie;
  • 2 ołówki HB + miękka gumka;
  • linijka 16 lub 20cm;
  • bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów);
  • buty zmienne + worek na buty;
  • strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • pastele olejne (min.16 kolorów) – nie będą potrzebne od razu, więc można dokupić w późniejszym terminie)
 • WYPRAWKA CZWARTOKLASISTY:
  Drodzy Rodzice, kompletując wyprawkę dla dziecka z pewnością przydadzą się:

  • Zeszyty przedmiotowe w kratkę oraz grube linie (j.polski) preferowanej grubości
  • Wyposażony piórnik (przybory do pisania, miękka gumka, linijka, ołówki, kredki, mazaki itp.)
  • Zmienne obuwie z jasną podeszwą;
  • Strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • Plastyka, technika: kolorowy blok techniczny A4 i A3, biały blok techniczny A4 i A3, kolorowe bibuły (gładkie i marszczone), papier ksero, klej magic, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki świecowe, pastele suche lub olejne, farby plakatowe, teczka z gumką na prace; Zeszyt do plastyki 16 kartkowy w kratkę; Zeszyt do techniki - duży A4 w kratkę (będzie służył przez 3 lata);
  • Muzyka: zeszyt w kratkę 32 kartkowy, flet szkolny prosty plastikowy (np. Hohner);
  • Dla uczniów uczęszczających na religię - podręcznik i ćwiczenia do kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ.

wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 20 grudnia 2017 roku (środa) o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców.

alt
kl. VII a   - 77
kl. VII b   - 66
kl. VII c   - 84
kl. VII d   - 76
kl. I  a  - 67
kl. II a  - 82
kl. II b  - 68
kl. II c  - 72
kl. III a - 86
kl. III b - 83
kl. III c - 75
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 19.12.2017 

11 grudnia miało miejsce ważne dla nas wydarzenie, a mianowicie szkolna edycja „Mam talent”. Każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje ukryte zdolności. Najwięcej przedstawiono piosenek, jednak były również: taniec, capoeira, pokaz magicznych sztuczek, recytacja wiersza oraz gra na skrzypcach i altówce. Każdy występ podsumowany był komentarzem jury. Czas oczekiwania na wyniki umilił nam pokaz taneczny dziewczyn z klas trzecich. W końcu zostały przedstawione wyniki konkursu:

Klasa pierwsza:

 • IV miejsce – Paweł Mańdok
 • III miejsce – Wiktoria Berka
 • II miejsce – Milena Koźlik
 • I miejsce – Magdalena Borończyk

Starsze klasy:

 • III miejsce – Maciej Jackowicz-Korczyński
 • II miejsce – Emilia Janisz
 • I miejsce – Daniel Monzy

Gratulujemy zwycięzcom!
Nie można zapomnieć, że o zajętych miejscach decydowała także publiczność. Według widowni I miejsce należy do Marceliny Piechy z klasy 3c.

dodał(a):  E. Powązka   wprowadził(a):  admin  dnia: 12.12.2017 

W dniach 7 i 8 grudnia uczniowie klas II i III wypłynęli w rejs ku marzeniom!
Razem z trenerami: Marcinem Mądrym, Anną Kocielińską, Pauliną Szostak oraz Błażejem Kyrczem odkrywali „Archipelag Skarbów”.

Odwiedzili 5 wysp w poszukiwaniu cennych skarbów, jakimi są: głębokie szczęście, trwała, wielka i prawdziwa miłość oraz realizacja w życiu własnych marzeń i pasji. Było to głębokie i intensywne przeżycie!

Po południu 7 XII odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie realizatorów programu z nauczycielami oraz rodzicami uczestników zajęć.

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 11.12.2017 
alt

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj z gromadą ślicznych aniołów i dwóch przyjaznych diabełków. Każda grzeczna osoba została obdarowana małą słodkością, a niegrzeczna dostała szansę od diabełka na zadośćuczynienie w postaci zrobienia przysiadów, pajacyków czy zaśpiewania kolędy. Niektórzy przyszli w charakterystycznych czerwonych czapkach, a jeszcze inni w rogach renifera. Mamy nadzieję, że każdy w tym dniu dobrze się bawił i zapamięta go na długo.

dodał(a):  E. Powązka  wprowadził(a):  admin  dnia: 10.12.2017 

30 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Wszyscy uczniowie mieli możliwość skorzystania z salonu wróżb, który znajdował w sali nr 75. Każdy mógł wywróżyć sobie swoją przyszłość lub dowiedzieć się kim jest.

Historycy do dziś nie ustalili dokładnie rodowodu andrzejek. Przypuszcza się, że andrzejkowe wróżby narodziły się w starożytnej Grecji. Z 29 na 30 listopada to wigilia dnia św. Andrzeja od którego zresztą wzięła się nazwa tego wieczoru. Według dawnych wierzeń nocy tej zawsze towarzyszyła tajemnicza aura, a wróżby, szczególnie te dotyczące miłości miały moc. Andrzejki, potocznie nazywane też ostatkami, stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Po ostatniej szalonej nocy bowiem nadchodzi adwent, w ktorym kościół zakazuje urządzania hucznych zabaw.

dodał(a):  Ł. Walkowicz   wprowadził(a):  admin  dnia: 4.12.2017 
28 listopada odbyły się miejskie zawody w siatkówkę dziewcząt oraz chłopców.

Wśród chłopców po zaciętej, wyrównanej walce zwyciężyła nasza szkoła wygrywając w finale z SP4. Na ostatnim miejscu znaleźli się chłopcy z SP2. Zawody stały na dość niskim poziomie.

Wśród dziewczyn w finale spotkały się uczennice SP3 oraz SP2. Tutaj możemy przyznać, iż rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, gdyż zawodniczki trenują na codzień w składzie zespołu MOSiR Łaziska Górne, który awansował do najmocniejszej grupy na Śląsku. Niespodziewanie pierwszego seta wygrała drużyna SP2, ale drugi oraz trzeci set zakończył się naszym sukcesem.

Gratulujemy i życzymy powodzenia obydwu drużynom w finałach powiatowych, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

dodał(a):  J. Rybij. N. Ciałoń  wprowadził(a):  admin  dnia: 25.11.2017 
alt

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Został on ustanowiony w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Jego celem jest nie tylko powrót do ciepłych wspomnień z dzieciństwa, ale także poznanie wartości, jaką jest prawdziwy przyjaciel. Taki właśnie był miś: wierny, oddany, chronił nas od zła i niebezpieczeństwa.

Każdy uczeń w tym dniu mógł przynieść swoją ulubioną maskotkę i przypomnieć sobie dawne czasy, kiedy to miś był dla nas kompanem do zabawy i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu. Nieważne, czy duży, czy mały, puchaty czy miękki. Ważne, że dla nas jest wyjątkowy.

Również w piątek 24 listopada młodzież z naszej szkoły udała się do Przedszkola nr 7 w Łaziskach Górnych, aby uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W przedszkolu czekały na nas dzieci, które przyszły w tym dniu ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. My również zabraliśmy ze sobą misie. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Dla przedszkolaków przygotowaliśmy prezentację na temat historii powstania obchodzonego święta oraz młodzież czytała przedszkolakom bajkę pod tytułem „Nowy przyjaciel niedźwiadka”. Był również czas na wspólne śpiewanie piosenek o misiach, czytanie ciekawostek i zagadek o misiach. Na zakończenie nasi uczniowie uczestniczyli we wspólnej zabawie z przedszkolakami.

dodał(a):  L. Tomasik E. Powązka  wprowadził(a):  admin  dnia: 25.11.2017 
Zobacz galerię zdjęć

W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował krótką audycję poświęconą tolerancji, podczas której zostały wypowiedziane ważne słowa:

Toleruję, to znaczy
Nie oceniam Ciebie, choć inaczej wyglądasz niż ja.
Nie krytykuję Twojego postępowania, choć ja zachowuję się i postępuję inaczej.
Nie odrzucam Cię, chociaż wierzysz w inne wartości niż ja.(…)
Toleruję zachowując granicę.
Toleruję, ale tylko wtedy, gdy Ty nie ranisz innych ludzi, gdy ich nie krzywdzisz.

dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 17.11.2017 

9 listopada odbyły się na Hali MOSIR miejskie zawody w koszykówce. W zawodach wzięły udział trzy byłe gimnazja, a obecnie SP3, SP2, SP4. W kategorii chłopców po minimalnej przegranej z zespołem ze Średnich spokojnie wygraliśmy mecz z zespołem SP2. W ogólnej klasyfikacji wśród chłopców: 1 miejsce - SP4 2 miejsce - SP3 3 miejsce - SP2. Wśród dziewczyn pierwszy mecz SP3, SP4. Po zaciętej walce różnicą 4 punktów wygrały byłe piłkarki ręczne z SP4. W drugim meczu SP2, SP3. Po jeszcze bardziej zaciętej walce zwyciężyły nasze zawodniczki zajmujące 2 miejsce. Wygrały turniej dziewczyny z SP4 znacznie pokonując koleżanki z SP2. W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Duc, która dwoiła się i troiła się na boisku. W styczniu przed feriami zagramy turnieje barażowe w Mikołowie. POWODZENIA!

dodał(a):  W. Duc   wprowadził(a):  admin  dnia: 14.11.2017 

Prezent pod choinkę 2017 jest 17. edycją ogólnopolskiej akcji charytatywnej w Polsce. Ma ona na celu przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich dzieci z Ukrainy, Rumunii i Białorusi.

W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili się w nią włączyć. Rozumieją oni potrzebę pomagania i wspierania. Przejmują się losem innych. Zrobili 8 paczek, które zostały przekazane do lokalnego koordynatora akcji księdza Kornela Undasa. Włożyli wiele serca w to, aby przygotowane prezenty sprawiły radość obdarowanym dzieciom.

dodał(a):  N. Ciałoń   wprowadził(a):  admin  dnia: 10.11.2017 

17 października na basenie „Żabka” w Łaziskach Górnych odbyły się powiatowe, sztafetowe biegi przełajowe. Po dłuższej przerwie zadebiutowaliśmy ponownie jako Szkoła Podstawowa nr 3. Starsze koleżanki opowiadają, że przed poprzednią reformą nikt nie miał sznas wygrać z SP3 na poziomie miejskim i powiatowym. Bardzo często udawało nam się również awansować do etapów wojewódzkich. Mamy nadzieję, że znów ponowimy nasze sukcesy.

Po zaciętej walce o włos przegraliśmy I miejsce wśród chłopców. Wygrało gimnazjum nr 2 w MIkołowie. Trudno jest nam rywalizować ze szkołami mikołowskimi. Uczniowie tych szkół trenują na wspaniałym stadionie lekkatletycznym z pokryciem tartanowym. Odbywają się tam czwartki lekkoatletyczne, na które są zapraszani chętni uzniowie naszej szkoły. Zajmując II miejsce awansowaliśmy na zawody rejonowe. Startowaliśmy zmęczeni, ponieważ bieg odbył się po jednym dniu przerwy. V miejsce też cieszy.

W powiatowych zawodach dziewczyny zajęły dobre IV miejsce. Najlepszy czas w swoim biegu uzyskała Alicja Żółneczko. Dodatkowo trudno jest rywalizować ze szkołami mikołowskimi, gdyż tam w każdym roczniku są klasy sportowe.

dodał(a):  N. Ciałoń   wprowadził(a):  admin  dnia: 10.11.2017 

Za nami już dwa miesiące nauki. Minął wrzesień i październik… Jesień w pełni. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły świetnie sobie radzą z nowymi obowiązkami. Co ważne – pomagają im w wielu sytuacjach starsi koledzy i koleżanki. Mikołaj Machul z klasy 3a gimnazjum rozpoczął wśród najmłodszych edukację szachową. Wykazał się talentem trenerskim oraz cierpliwością. A szachy – jak wiadomo – rozwijają zdolności intelektualne i z pewnością pomagają trenować myślenie przyczynowo-skutkowe. To jedna z propozycji spędzania czasu w świetlicy. Dzieci radziły sobie świetnie pod okiem starszego kolegi- trenera, który podkreślił, że każdy może nauczyć się grać w szachy. A warto! Bo korzyści płynące z tej gry strategicznej są niesamowite. Kolejny, pozytywny wymiar rozgrywek szachowych to integracja między starszymi i młodszymi uczniami szkoły.

A skoro mowa o integracji, to warto przypomnieć o plastycznym wymiarze budowania więzi przez najmłodszych. Stworzyli oni symboliczne drzewo przyjaźni, które ma przypominać, że razem można wiele osiągnąć. A jeśli dołożymy jeszcze do wspólnego działania : uśmiech, kreatywność i chęci – to sukces gwarantowany. W przyjaźni siła!

Piękne, a także różnorodne dzieła plastyczne powstają nieustannie dzięki inspiracji i pomysłowości pani Ewy Kiecki. Nasza szkolna świetlica, to miejsce, w którym naprawdę dużo się dzieje. Kto do nas zagląda, ten wie, jak miło, pracowicie i wesoło spędzamy tu czas. W szkolnej świetlicy oprócz odrabiania zadań domowych, każdy ma czas na swobodne gry oraz zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszy się malowanie twarzy, a także układanie puzzli. Mistrzowie strategicznych gier oraz puzzli, mistrzynie śpiewu, tańca i recytacji, talenty artystyczne, a także tygrysy, pieski i biedronki goszczą w naszej szkolnej świetlicy!

dodał(a):  M. Rybok   wprowadził(a):  admin  dnia: 10.11.2017 

6 listopada odbyła się lekcja żywej historii , którą przeprowadziło Bractwo Rycerskie KERIN. Przekazują oni wiedzę z historii w ciekawy, humorystyczny sposób - uczniowie mogą wcielić się w różnorakie role. Grecja i Persja, tak brzmiał temat lekcji. Uczniowie przenieśli się do świata antyku , na dwór króla Kserksesa, do starożytnych Aten i Sparty, na pole bitwy pod Termopilami. Młodzież miała okazję utrwalić wiadomości o fundamentach kultury europejskiej.

dodał(a):  I. Prochownik   wprowadził(a):  admin  dnia: 6.11.2017 
Zobacz galerię zdjęć

„Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie”. Te słowa wypowiedziane przez Matkę Teresę z Kalkuty przyświecały naszemu włączeniu się w akcję Marzycielskiej Poczty, do której przystąpiliśmy po raz pierwszy.

Samorząd Uczniowski do napisania listów, zaangażował wszystkie klasy w naszej szkole. Uczniowie pisali listy, własnoręcznie wykonali kartki, dołączyli zdjęcia, po to aby na twarzach dzieci wywołać uśmiech. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą chętnie zaangażowała się w akcję. Dzięki niej zrozumieliśmy, jak ważna jest bezinteresowna pomoc ofiarowana drugiemu człowiekowi. Adresatami naszych listów są: Tobiasz Nowicki, Ewa Dąbrowska, Maciej Oświeciński, Kuba Ostasz, Lenka Krakowczyk, Martynka Kurek, Nikola Kowalik, Mateusz Halejcio, Wiktoria Kępińska, Krzysiu Majka oraz Julia Skonieczek. Mamy nadzieję, że otrzymane listy sprawią wiele radości ich odbiorcom.

dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 6.11.2017 
Zobacz galerię zdjęć

Wyniki konkursu origami organizowanego przez Samorząd Uczniowski
I miejsce - Maciej Jackowicz-Korczyński (klasa 2c)
II miejsce - Mateusz Figura (klasa 3c)
Chłopakom serdecznie gratulujemy!

dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 6.11.2017 
26 października 2017 r. grupa 14 uczennic z naszej szkoły udała się na Targi Książek w Krakowie, które odbywały się już po raz XXI. Młodzież miała okazję zobaczyć stoiska bardzo wielu wydawnictw, które przedstawiały swoje oferty wydawnicze. Była to również doskonała okazja aby otrzymać od pisarza autograf, zrobić z nim wspólne zdjęcie lub kupić książkę po okazyjnej cenie. Uczniowie byli zaskoczeni ilością stoisk, książek oraz tłumem ludzi zainteresowanych targami. Wycieczka na targi książek to akcja mająca na celu propagowanie czytelnictwa, pokazująca, że czytanie może być ciekawym i przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu. Książki nie muszą kojarzyć się tylko ze szkolnym obowiązkiem czytania lektur, ale rozrywką. O korzyściach płynących z czytania nie trzeba chyba nikogo przekonywać.
dodał(a):  L. Tomasik   wprowadził(a):  admin  dnia: 3.11.2017 
W słoneczny i jesienny dzień – 12 października – uczniowie klasy 3 C wraz z wychowawcą wybrali się do Rybnika-Kamienia na paintball. Celem wycieczki było propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play. Pod okiem doświadczonego instruktora klasa przeżyła wspaniałą zabawę, a ciekawe scenariusze rozgrywek zespołowych zapewniły młodzieży potężną dawkę adrenaliny i mnóstwo pozytywnych emocji.
dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 17.10.2017 

Z okazji Dnia Emotikona, który w kalendarzu świąt nietypowych był obchodzony 19 września, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wymyśloną przez uczniów buźkę. Wśród wielu oddanych prac jury wyłoniło te najlepsze.

Klasa 1 SP

 • I miejsce - Milena Koźlik
 • II miejsce - Natalia Pietrzak
 • III miejsce - Daria Nowak

Klasy VII oraz gimnazjum

 • I miejsce - Paulina Rzepka (7c)
 • II miejsce - Berenika Hryciuk (2c)

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie! Zwycięzcom gratulujemy

alt
dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 9.10.2017 

W październiku biblioteki szkolne obchodzą ważne święto – mianowicie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z okazji obchodów tego święta biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klasy I „Poranek z książką”. W czwartek 5 października bajkę pt. GĘBOLUD czytała pani wicedyrektor Zofia Teodorowska. Oprócz tego biblioteka szkolna organizuje konkurs na najładniejszą i najciekawszą zakładkę do książki, akcję „Podziel się książką, z której wyrosłeś” oraz wyjazd na Targi Książki w Krakowie w dniu 26 października 2017 roku.
Szczegółowe informacje na temat konkursu, akcji oraz wyjazdu znajdują się na tablicy ogłoszeń w holu szkoły i w bibliotece szkolnej.

dodał(a):  L. Tomasik   wprowadził(a):  admin  dnia: 06.10.2017 
Z głębokim żalem informujemy o stracie, jaką poniosła nasza szkolna społeczność w związku ze śmiercią naszego ucznia. Jesteśmy bardzo poruszeni tym smutnym wydarzeniem. W szkole podjęto działania, by przywrócić potrzebne poczucie bezpieczeństwa i udzielić wsparcia wszystkim, których dotknęło to zdarzenie. Mamy nadzieję, że razem przejdziemy ten trudny czas najlepiej jak to możliwe.
dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 10.04.2017 
28 września 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy pierwszej oraz siódmoklasistów do społeczności szkolnej. Najpierw ochrzciliśmy pierwszoklasistów, których zadaniem było: odgadnięcie bajek, taniec z hula-hopem i ulepienie zwierzątek z plasteliny. Wszyscy spisali się wzorowo. Następnie przystąpiliśmy do otrzęsin klas siódmych. Wraz z wychowawcami stawiły one czoła takim wyzwaniom jak: narysowanie danego przedmiotu z zakrytymi oczami, odgadnięcie nazw piosenek, test wiedzy o szkole i przetłumaczenie śląskich wyrazów. Wychowawcy mogli zaprezentować swoje umiejętności w rozpoznawaniu rzeczy schowanych w pudełku. Po wszystkich konkurencjach uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Wszystkie klasy walczyły zacięcie, jednak najlepsza okazała się 7d wraz z panią Małgorzatą Rybok. Mamy nadzieję, że pierwszo i siódmoklasiści świetnie się bawili oraz na długo zapamiętają moment swojego chrztu w murach naszej szkoły.
dodał(a):  Emilia Powązka   wprowadził(a):  admin  dnia: 10.04.2017 
W środę 20 września klasa 3a przedłużyła sobie czas wakacji i wyjechała na 3-dniową wycieczkę po Kotlinie Kłodzkiej. Pogoda sprzyjała, ponieważ w odróżnieniu od pozostałej części Polski, nie padał deszcz i nawet na chwilę wyjrzało słońce. W czasie wycieczki uczniowie odwiedzili Kopalnię Złota w Złotym Stoku, wędrowali po Błędnych Skałach, poznali historię pięknej bazyliki w Wambierzycach oraz malowniczego Kłodzka, a także podziwiali już jesienne krajobrazy Międzygórza i Marianówki. Uczniowie mieli również okazję zintegrować się podczas ogniska do późnych godzin wieczornych.
dodał(a):  M. Profaska   wprowadził(a):  admin  dnia: 25.09.2017 

21 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

To druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD. European Day Without A Road Death - EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi.

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

W naszej szkole, st. asp. Wojciech Wypchał spotkał się z uczniami klasy I i przeprowadził zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkowo uczniowie otrzymali od pana policjanta odblaski, aby byli widoczni na drogach w myśl hasła: BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY!

alt
dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 21.09.2017 

18 września 2017 r. uczennice naszej szkoły, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Emilia Powązka, Zuzanna Tworek, Magdalena Jopek wraz z panią Iwoną Prochownik uczestniczyły w debacie w Parlamencie RP w Warszawie na temat Profilaktyki uzależnień wśród młodzieży. W debacie brali udział liderzy szkół powiatu mikołowskiego oraz między innymi: pan Tadeusz Rosa - główny organizator, posłanka Kinga Gajewska. Debata miała na celu zasygnalizować negatywny wpływ środków psychoaktywnych na rozwój dzieci i młodzieży.

dodał(a):  I. Prochownik   wprowadził(a):  admin  dnia: 19.09.2017 
alt

12 września w powiecie mikołowskim po raz kolejny odbyła się akcja profilaktyczna Łańcuch Czystych Serc. Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do tej kampanii.

Tego dnia punktualnie o trzynastej zawyły syreny we wszystkich gminach naszego powiatu. Uczniowie szkoły w geście jedności chwycili się za ręce. Ten gest ma wyrażać naszą solidarność i łączność z osobami, które borykają się z różnymi uzależnieniami. Stworzyliśmy łańcuch czystych serc dla poparcia dobra i sprzeciwu wobec zła.

Mówimy nie narkotykom!
Mówimy nie dopalaczom!
Mówimy nie alkoholizmowi!
Mówimy nie przemocy interpersonalnej!
Mówimy nie HIV i AIDS!
Mówimy nie nietolerancji!

dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 8.09.2017 
wywiadówkaalt

Szanowni Rodzice!
W dniu 13 września 2017 roku (środa) o godzinie 17.00 odbędą się wywiadówki dla rodziców.

Szczególnie ważny jest udział w tym spotkaniu rodziców uczniów klas szkoły podstawowej, gdyż otrzymają oni kody dostępu do Dziennika Elektronicznego (odbiór wyłącznie osobisty).

alt
kl. VII a   - 77
kl. VII b   - 66
kl. VII c   - 84
kl. VII d   - 76
kl. I  a  - 67
kl. II a  - 82
kl. II b  - 68
kl. II c  - 72
kl. III a - 86
kl. III b - 83
kl. III c - 75
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 9.11.2017 
Zobacz galerię zdjęć

Drodzy uczniowie!
Każdy z nas przeglądając kartki kalendarza, natrafia w nim na takie święta jak: Dzień Babci, Dzień Matki, Dzień Chłopaka itd. W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił przybliżyć Wam kalendarz świąt nietypowych. Raz w tygodniu przez radiowęzeł szkolny będziemy Was informować o takich świętach. Dzień 8 września zapisał się w kalendarzu świąt nietypowych jako Dzień Marzyciela. Dziś pomarzyć każdy może…Znajdźcie chwilę, usiądźcie na ławce pod kasztanem lub wśród jesiennych wrzosów i zacznijcie marzyć….

Kofta Jonasz

Trzeba marzyć
Żeby coś się zdarzyło
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć

Gdy spadają jak liście
Kartki dat z kalendarzy
Kiedy szaro i mgliście
Trzeba marzyć
W chłodnej, pustej godzinie
Na swój los się odważyć
Nim twe szczęście cię minie
Trzeba marzyć

W rytmie wietrznej tęsknoty
Wraca fala do plaży
Ty pamiętaj wciąż o tym
Trzeba marzyć
Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Żeby mogło się zdarzyć

Z okazji dzisiejszego dnia życzymy wszystkim spełnienia marzeń

Samorząd Uczniowski

dodał(a):  J. Matyja   wprowadził(a):  admin  dnia: 8.09.2017 

6 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, podczas których zostali wytypowani przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie sekcji.

alt
Emilia Powązka

Zarząd:
Przewodnicząca SU: Emilia Powązka


Zastępcy: Łucja Walkowicz i Szymon Mosiężny

Sekcja kulturalno-oświatowa:
Przewodnicząca: Oliwia Dorozińska
Członkowie:
Szymon Mosiężny
Łucja Walkowicz
Emilia Powązka
Łukasz Czarniecki
Oliwia Janik
Magdalena Jopek
Wanessa Lokwenc
Zuzanna Tworek
Maciej Jackowicz-Korczyński
Ryszard Olsza
Klaudiusz Gubernat
Patrycja Hajduga
Martyna Fraj
Marta Larysz
Małgorzata Syryjczyk
Oliwia Hunt
Zofia Stawowska

alt
Łucja Walkowicz

Sekcja porządku i dyscypliny:
Przewodniczący: Maciej Jackowicz-Korczyński
Członkowie:
Paweł Pustelnik
Mariusz Magdziarczyk
Damian Wróbel
Jakub Górnikiewicz
Paweł Lamża
Miłosz Wejkowski

Sekcja dekoracyjna:
Przewodnicząca: Patrycja Hajduga
Członkowie:
Ewelina Porębska
Wiktoria Stachura
Urszula Drzewiecka
Zuzanna Tworek
Wiktoria Jemielniak
Paulina Uszok
Paulina Ratka
Martyna Kupny
Klaudiusz Zając
Nikola Łatanik

alt
Szymon Mosiężny

Sekcja sportowa:
Przewodnicząca: Oliwia Janik
Członkowie:
Magdalena Jopek
Julia Duc
Ewelina Porębska
Kamila Poppe
Dominik Pilarski
Szymon Mosiężny
Paweł Lamża

Sekcja naukowa:
Przewodnicząca: Klaudiusz Gubernat (fizyka)
Członkowie:
Paweł Lamża (matematyka)
Dominik Pilarski (historia)
Łukasz Kiecka (chemia)
Łucja Walkowicz (j.angielski)

Sekcja biznesu:
Przewodnicząca: Magdalena Jopek
Członkowie:
Julia Duc
Daniel Janko
Oliwia Janik

Sekcja wolontariatu:
Przewodnicząca: Wanessa Lokwenc
Członkowie:
Emilia Powązka
Zuzanna Tworek
Oliwia Janik
Magdalena Jopek
Ewelina Porębska
Emilia Janisz

Sekcja profilaktyki:
Przewodnicząca: Zuzanna Tworek
Członkowie:
Emilia Powązka
Magdalena Jopek
Oliwia Janik

dodał(a):  E. Powązka   wprowadził(a):  admin  dnia: 8.09.2017 

Wszystko co dobre szybko się kończy. Niestety, wakacje również dobiegły końca. 4 września o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W sali gimnastycznej na rozpoczęcie stawili się uczniowie klasy pierwszej oraz siódmych i dwóch klas gimnazjalnych - drugiej i trzeciej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu Polski. Przybyłych gości w osobach: burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyry, zastępcy burmistrza Jana Ratki, przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Króla, naczelnika Wydziału Edukacji Joanny Palenta przywitała pani dyrektor Grażyna Mendecka. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzyła udanego i pełnego sukcesów roku szkolnego. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Młodzież naszej szkoły pamiętała także, że 1 wrzesień to 78 rocznica wybuchu II wojny światowej.

dodał(a):  admin   wprowadził(a):  admin  dnia: 4.09.2017 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.