Aktualności
alt 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18 21 2016/17 21  alt
Ważne informacje:
 • PODRĘCZNIKI I ĆWICZENIA DO RELIGII:
  • Kl.I - "Poznaję Boży świat" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.II - "Idziemy do Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Kl.III - "Jezus jest z nami" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VI - "Tajemnice BOGAtego życia" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik i ćwiczenia
  • Kl.VII - "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
  • Kl.VIII - "Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi" Wydawnictwo JEDNOŚĆ - podręcznik
 • WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY:

  • zeszyt w cienkie linie (najlepiej liniatura czerwono-niebieska);
  • 3 zeszyty w kratkę 16-sto kartkowe (matematyka, angielski i zeszyt informacji);
  • blok techniczny A4;
  • blok techniczny kolorowy A4;
  • kredki ołówkowe (12 kolorów);
  • teczka z gumką na prace;
  • farby plakatowe (najlepiej 12 kolorów) + pojemnik na wodę, 2 pędzle (gruby i cienki);
  • plastelina;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami;
  • klej w sztyfcie;
  • 2 ołówki HB + miękka gumka;
  • linijka 16 lub 20cm;
  • bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów);
  • buty zmienne + worek na buty;
  • strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • pastele olejne (min.16 kolorów) – nie będą potrzebne od razu, więc można dokupić w późniejszym terminie)
 • WYPRAWKA CZWARTOKLASISTY:
  Drodzy Rodzice, kompletując wyprawkę dla dziecka z pewnością przydadzą się:

  • Zeszyty przedmiotowe w kratkę oraz grube linie (j.polski) preferowanej grubości
  • Wyposażony piórnik (przybory do pisania, miękka gumka, linijka, ołówki, kredki, mazaki itp.)
  • Zmienne obuwie z jasną podeszwą;
  • Strój na WF: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki;
  • Plastyka, technika: kolorowy blok techniczny A4 i A3, biały blok techniczny A4 i A3, kolorowe bibuły (gładkie i marszczone), papier ksero, klej magic, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki świecowe, pastele suche lub olejne, farby plakatowe, teczka z gumką na prace; Zeszyt do plastyki 16 kartkowy w kratkę; Zeszyt do techniki - duży A4 w kratkę (będzie służył przez 3 lata);
  • Muzyka: zeszyt w kratkę 32 kartkowy, flet szkolny prosty plastikowy (np. Hohner);
  • Dla uczniów uczęszczających na religię - podręcznik i ćwiczenia do kl.IV - "Miejsce pełne BOGActw" Wydawnictwo JEDNOŚĆ.
alt
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas szóstych wraz z uczniami na Dzień Otwarty naszego gimnazjum, który odbędzie się 30 marca br. o godzinie 17.00. Będzie to okazja, by zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz naszymi absolwentami.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 22.03.2016 
18 III b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie „Matematyka na co dzień” organizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Do finału zakwalifikowali się: Piotr Soroka (3b) oraz Paweł Gasz (3c). W rundzie finałowej uzyskali tę samą ilość punktów, jednak Paweł Gasz wykonał je w krótszym czasie i tym samym wskoczył na III miejsce podium. Serdecznie gratulujemy!
dodał(a):  Z. teodorowska   wprowadził(a): admin  dnia: 22.03.2016 

W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki (OLIMPIADA MATEMATYCZNA) nasi uczniowie ponownie (takie sukcesy uczniowie naszej szkoły odnoszą już od ponad 10 lat corocznie) znaleźli się w gronie najlepszych w województwie:
Paweł Lamża(1b) został laureatem, co m.in. zwalnia go z obowiązku zdawania egzaminu gimnazjalnego w klasie trzeciej.
Paweł Gasz(3c) uzyskał tytuł finalisty, co daje mu dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.

W ogólnopolskim konkursie matematycznym MAT Paweł Lamża został laureatem i zajął I miejsce w Polsce !!!, a Piotr Soroka(3b) został wyróżniony, zajmując 8 miejsce w województwie.

W powiatowym konkursie „Matematyka na co dzień” Paweł Gasz – zdobył tytuł laureata III miejsca, a Piotr Soroka został finalistą tego konkursu.

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY !!!

dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 18.03.2016 
Pierwszego dnia wiosny najbardziej kolorową okazała się klasa 3c na czele z wychowawcą panią Zofią Kozyrą. Drugie miejsce, tracąc tylko jedno oczko, zajęła klasa 2c, a miejsce trzecie należało do klasy 1c.
Wychowawcy i nauczyciele również nie zostali obojętni na pierwsze oznaki wiosny w naszej szkole i tego dnia przybrali prawdziwie soczyste kolory.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 22.03.2016 

Jak co roku w naszej szkole odbył się interdyscyplinarny konkurs Młodzi Kopernicy. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich łaziskich szkół podstawowych i obejmował 3 kategorie: język angielski, matematyka oraz język polski z historią, a każdy uczestnik mógł wziąć udział tylko w jednej kategorii. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 23 uczniów.

Mamy zaszczyt poinformować, że zwycięzcami konkursu zostali:

Język angielski:

1 miejsce: Dominik Machalica, SP 1
2 miejsce: Maciej Śliwka, SP 6
3 miejsce: Oliwia Ebert, SP 6

Matematyka:

1 miejsce: Franciszek Szczyrba, SP 5
2 miejsce: Karolina Gościńska, SP 1
3 miejsce: Ryszard Olsza, SP 1

Język polski + historia:

1 miejsce: Szymon Piecha, SP 1
2 miejsce: Katarzyna Tudzierz, SP 1
3 miejsce: Natalia Kolonko, SP 6

Zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody książkowe, torby, anglojęzyczne wydania magazynu English Matters i drobne gadżety. Organizatorki konkursu p. Monika Profaska oraz p. Agnieszka Muszer dziękują wszystkim uczestnikom za dzielny udział w konkursie!

dodał(a):  M.Profaska   wprowadził(a):  admin  dnia: 22.03.2016 
zobacz galerię zdjęć

W środę 16 marca br. odbył się Dzień Otwarty naszego gimnazjum. Szóstoklasiści, przekraczając mury naszej szkoły już teraz, choć na chwilę, mogli poczuć się starsi i poznać jej zakamarki. Zaproszeni uczniowie podczas krótkiej wędrówki po szkole mieli okazję:

 • poznać nowe sposoby przeprowadzania testów – klikając odpowiedź na pilocie zamiast zapisać ją na kartce – lekcja informatyki;
 • przesuwać palcem po tablicy interaktywnej zamiast tradycyjnie pisać białą kredą – lekcja języka angielskiego;
 • na żywo zobaczyć zachodzące reakcje chemiczne lub powstawanie pasty do zębów dla słonia – lekcja chemii;
 • zobaczyć głowę komara, przekrój poprzeczny dżdżownicy, korzystając
 • z preparatów oglądanych przez okular mikroskopu – lekcja biologii.

Poznanie nauczycieli, oglądanie pomieszczeń, sal na terenie szkoły oraz prezentacje fragmentów lekcji, zwieńczył krótki pokaz wydarzeń szkolnych w sali kinowej. Drodzy uczniowie, mamy nadzieję, że udało nam się Was przekonać do wyboru naszej szkoły. Jeśli nie przekonują Was nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, wykształcona kadra pedagogiczna, to z pewnością przekonają Was koleżanki i koledzy, którzy corocznie osiągają wysokie wyniki w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. W tym roku na jedyne 229 uczniów naszej szkoły, aż dwie osoby (jako jedyne w mieście) zostały laureatami konkursów przedmiotowych, a trzy finalistami. Tak więc, drogi szóstoklasisto: chcesz przeżyć przygodę życia? – wybierz Kopernika!

dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 18.03.2016 
alt
Przypominamy, że dzień 21 marca (poniedziałek) jest „dniem kolorów”. Każda klasa wraz z wychowawcą wylosowała kolor, jaki powinien tego dnia dominować w jej ubiorze. Pozostali nauczyciele mają do wyboru jeden z trzech możliwych kolorów: żółty, zielony, czerwony.
I tak:  1a - zielony,   2a - zielony,   3a - zielony,    1b - żółty,   2b - żółty,   3b - żółty,    1c - czerwony,   2c - zielony,   3c - czerwony,   3d - zielony.

Zapraszamy do zabawy!

Samorząd Uczniowski

dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 17.03.2016 
alt

Od 2005 roku nasza szkoła jest organizatorem tzw. „Białej szkoły”. W tym roku wyjazd odbył się w terminie od 28.02 - 05.03.2016 r. Organizatorką, a także kierownikiem wycieczki była pani dyrektor Grażyna Mendecka, która przygotowała pobyt dla naszych 54 uczniów w Pensjonacie „Limba”, mieszczącym się w Poroninie.

Wśród uczestników byli zarówno uczniowie, którzy potrafili jeździć na nartach i na desce oraz tacy, którzy stawiali „pierwsze kroki” na stoku. Pod czujnym okiem pana Mariusza Respondka, pani Kariny Piaseckiej i pana Michała Małyski narciarze i snowbordziści uczyli się, a także doskonalili swoje umiejętności na stoku w Małym Cichym. Wszyscy z dużym entuzjazmem pokonywali własne słabości, a jeżeli ktoś uległ jakiejś kontuzji, zawsze mógł liczyć na pomocną dłoń pani Iwony Słomiany, która troskliwie zajmowała się chorymi.

Po całodziennych zmaganiach na stoku narciarze poznawali piękne krajobrazy tatrzańskie podczas wycieczek krajoznawczych, relaksowali się w wodach termalnych w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, a także mogli skorzystać z oferty kinowej w Zakopanem.

Wieczorami dla mniej zmęczonych odbywały się turnieje: tenisa stołowego oraz gry w biliarda. Zmęczeni entuzjaści białego szaleństwa mogli relaksować się w basenie oraz saunach, które znajdowały się na terenie ośrodka. „Biała szkoła” ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez propagowanie wśród uczniów tzw. „białego szaleństwa”. Uczniowie zostali poinformowani o regulaminie i zasadach BHP obozu narciarskiego, a także poznali DEKALOG NARCIARZA, czyli 10 przykazań bezpiecznej jazdy na nartach. Podczas naszego pobytu pogoda niestety nas nie rozpieszczała, ale i tak wszyscy wrócili zadowoleni.

dodał(a):  Karina Piasecka   wprowadził(a):  Jonanta Matyja  dnia: 14.03.2016 
Z radością informujemy, iż uczennica klasy III d Urszula Wodarz zdobyła tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Uczennica ciężko pracowała na swój sukces pod opieką p. Moniki Profaska. Dzięki temu osiągnięciu Ula zwolniona jest z obowiązku pisania trzeciej części egzaminu gimnazjalnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 14.03.2016 
W dniach 9 – 11 marca w Katowicach odbyły się Eliminacje Regionalne „MAŁY OKR 2016” Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Miło nam donieść, że uczeń klasy IIC Michał Lupa dwukrotnie zdobył zaszczytne II miejsce. 9 marca w kategorii „Wywiedzione ze słowa” Michał przedstawił swoją interpretację utworu Jana Brzechwy „Włos”, dwa dni później zmierzył się aż z 47 konkurentami z innych szkół. Jego recytacja („Dialog z pluskwą” L. J. Kerna i „Chce się żyć” M. Pieprzycy) ponownie zwróciła uwagę jury, które przyznało mu drugą nagrodę. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 14.03.2016 
zobacz galerię zdjęć
1 marca br. uczniowie klas trzecich zakończyli uczestnictwo w serii lekcji poświęconych tematyce bankowości. Lekcje odbywały się w ramach programu Warszawskiego Instytutu Bankowości „Bankowcy Dla Edukacji Finansowej Młodzieży – BAKCYL”, a prowadzone były przez wolontariuszkę banku Raiffeisen Polbank - panią Bożenę Adydon.
Okazuje się, że uczniowie są bardzo zorientowani w świecie pieniądza, znają podstawowe pojęcia, takie jak: kredyt, karta kredytowa czy debetowa, lokata, oprocentowanie, ale też chętnie przyswajają nową wiedzę.
Po zakończeniu projektu Bakcyl, wiedzą, jak „pożyczać z głową”, czym są „finanse na całe życie”, czy „mądre inwestowanie”.
Trudne pojęcia, jak reinwestowanie czy dywersyfikacja finansowa przestały być tajemnicą.
Przystąpienie do projektu z pewnością było ciekawym doświadczeniem, a zdobyta wiedza u wielu uczniów zaprocentuje w przyszłości.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 09.03.2016 

Drodzy Uczniowie!

Na naszej stronie pojawiła się zakładka JĘZYK ANGIELSKI, w której znajdziecie zbiór bardzo przydatnych linków do stron umożliwiających szybką powtórkę materiału gramatycznego wymaganego na egzaminie gimnazjalnym. Wszystkie podane linki zostały sprawdzone przez nauczyciela, a strony są bardzo przystępne, ponieważ każda z nich zawiera klucz odpowiedzi.

W razie niepewności co do proponowanych odpowiedzi, należy zgłosić się do pani Moniki Profaska (sala 86) z wydrukowanym (lub przepisanym) testem w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

dodał(a):  M. Profaska   wprowadził(a): admin  dnia: 5.03.2016 
W terminie od 4 maja do 6 maja 2016r. grupa uczniów naszej szkoły wyjeżdża do Wiednia.
Dziecko powinno posiadać paszport lub dowód osobisty.
Koszt wycieczki wynosi 500 zł - płatne na konto szkoły przelewem:
Rada Rodziców Gimnazjum nr 1- wycieczka do Wiednia
Orzesko- Knurowski Bank Spółdzielczy oddział Łaziska Górne
O8 8454 1066 2004 0021 6586 0001
Wpłatę proszę dokonać do dnia 30. 03.2016r.
Zebranie organizacyjne dla rodziców i uczniów w dniu 25.04.2016 r. o godzinie 17.00 w sali 67 szkoły.
Formularz zgody rodziców (opiekunów prawnych) na udział dziecka w wycieczce do pobrania.
Serdecznie zapraszam Zofia Kozyra nauczyciel języka niemieckiego.
dodał(a):  Z. Kozyra   wprowadził(a): admink  dnia: 8.02.2016 

W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika otrzymało dofinansowanie z Programu PO WER na realizację projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”. Realizacja projektu odbywa się na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna”. Głównym celem projektu jest nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówkach oświaty, a przez to poprawa jakości pracy szkoły.

Dzięki otrzymanemu wsparciu czterech naszych nauczycieli (języka angielskiego oraz matematyki) weźmie udział w szkoleniach w Hiszpanii („English and Methodology: A 21st Century Approach for English Teachers” oraz „ICT for Teaching”). Dzięki szkoleniom nauczyciele wdrożą w pracę szkoły autorski projekt pt. „Nowoczesny nauczyciel to lepsza przyszłość ucznia”, którego celem jest zwiększenie efektywności kształcenia poprzez wprowadzanie pracy z technologiami ICT. Szkolenia będą również świetną okazją aby nawiązać i pogłębić współpracę międzynarodową.

Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie potencjału intelektualnego naszych uczniów i zapewnienie im warunków do rozwoju swoich pasji i zainteresowań. Unowocześnienie procesu kształcenia poprzez zastosowanie technik cyfrowych, nowoczesnych form i metod pracy znacząco wpłynie na motywację naszych uczniów do nauki oraz wyniki egzaminów zewnętrznych.

alt
dodał(a):  M. Profaska   wprowadził(a): admin  dnia: 22.02.2016 
zobacz galerię zdjęć

9 lutego br. obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, w Polsce od 2005 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku DBI obchodzony był pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Każdy Internauta, a więc także my, możemy przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Nasze gimnazjum również aktywnie włączyło się w obchody DBI. 9 lutego odbyła się audycja przez radiowęzeł dotycząca zagrożeń płynących z korzystania z Internetu. W dniach 10 i 11 lutego uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień behawioralnych, w tym uzależnień od Internetu, gier komputerowych oraz telefonu komórkowego. Zajęcia poprowadziły panie: Monika Gracka – pedagog szkolny i Zofia Teodorowska – psycholog szkolny. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym są uzależnienia behawioralne, jak dochodzi do uzależnienia od nowoczesnych technologii informacyjnych, a także jak oni sami mogą temu przeciwdziałać.

Dnia 11 lutego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli także w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie z wydziału ds. nieletnich – p. Marcinem Biniek oraz p. Arturem Ceran, podczas którego przybliżyli młodzieży problem cyberprzemocy. Warsztaty z uczniami oraz prelekcja funkcjonariuszy policji miały na celu zachęcenie młodzieży do świadomego i przemyślanego użytkowania mediów elektronicznych, zwłaszcza komputera, urządzeń mobilnych oraz Internetu.

Drodzy uczniowie, korzystajcie z nowoczesnych technologii po to, by czerpać z nich to, co najlepsze i nie dać im się wkręcić w coś, co będzie odwracało Waszą uwagę od najważniejszych spraw: od Was samych, Waszego życia, Waszych relacji, marzeń i celów. Świat mediów elektronicznych potrafi być bardzo wciągający.

dodał(a):  M. Gracka   wprowadził(a): admin  dnia: 12.02.2016 
alt
Zapraszamy dzieci i młodzież na seanse filmowe w sali kinowej w Koperniku!
We wtorki i czwartki w godzinach 10.00-12.00 wyświetlane będą następujące filmy:
 • 16.02. - „Smerfy”
 • 18.02. - „Zaplątani”
 • 23.02. - „Bella i Sebastian”
 • 25.02. - „Ratatuj”

W S T Ę P     W O L N Y !
Zapraszamy!!! :)


dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 10.02.2016 
5 lutego grupa uczniów klas III naszego gimnazjum uczestniczyła w I Powiatowym Dniu Logistyka i Spedytora w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Uczniowie ZSEiU przybliżyli gimnazjalistom specyfikę nauki i pracy w zawodach: technik logistyk i technik spedytor w prezentacji: „Logistyk, spedytor – zawody z przyszłością”, a trzech uczniów wzięło udział w konkursie „Ty też jesteś logistykiem”. Miło nam poinformować, że Kamil Tużnik z kl.3d zajął w nim III miejsce.
dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a): admin  dnia: 8.02.2016 
alt
Tym razem nasi tenisiści rozgromili na zawodach rejonowych swoich rywali i po raz kolejny awansowali do finału wojewódzkiego. Chłopakom gratulujemy i życzymy powtórki sukcesu sprzed roku, gdzie zdobyli srebrny medal mistrzostw śląska.
Trzymamy kciuki !!!
dodał(a):  B. Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 01.02.2016 
alt
Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 3d Urszula Wodarz, pod okiem pani Jolanty Matyi, jako jedyna spośród czterech uczestniczek miasta Łaziska, została finalistką konkursu z języka polskiego. Mocną stroną Uli jest również język angielski, z którego pod opieką pani Moniki Profaski, także czeka ją finał.
Wśród chłopców do walki o tytuł laureata konkursu przedmiotowego z matematyki, pod opieką pana Jacka Cembrzyńskiego, staną Paweł Lamża z klasy 1b oraz Paweł Gasz z klasy 3c. Również Piotr Soroka z klasy 3b został finalistą konkursu z fizyki, pod opieką pana Krzysztofa Wołczko.
Uczniom i ich opiekunom gratulujemy, życzymy owocnej pracy i trzymamy kciuki!
dodał(a):  Jolanta Matyja   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 01.02.2016 
alt
Ogromnie miło nam poinformować, że uczeń klasy 1b Paweł Lamża zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik”.
Gratulujemy i życzymy wytrwałoœci i dalszych sukcesów!
dodał(a):  Jacek Cembrzyński   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 29.01.2016 
zobacz galerię zdjęć

W dniach 26 i 27 stycznia uczniowie klas II i III wypłynęli w rejs ku marzeniom! Razem z trenerami: Urszulą Tokarczyk, Agnieszką Łaś i Marcinem Mądrym odkrywali „Archipelag Skarbów”.

„Archipelag Skarbów” to program profilaktyki zintegrowanej autorstwa dr Szymona Grzelaka. Odwiedzili 5 wysp w poszukiwaniu cennych skarbów, jakimi są: głębokie szczęście, trwała, wielka i prawdziwa miłość oraz realizacja w życiu własnych marzeń i pasji. Było to głębokie i intensywne przeżycie!

Po południu 27 I odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie realizatorów programu z nauczycielami oraz rodzicami uczestników zajęć.

dodał(a):  Z. Teodorowska   wprowadził(a):  admin  dnia: 29.01.2016 
alt
10 stycznia 2016 roku spisaliśmy się na medal podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab "Kopernik" tradycyjnie z pomocą Harcerzy oraz MDK po kilkutygodniowych przygotowaniach doczekał się momentu Wielkiego Finału. W tym roku graliśmy z Owsiakiem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Mierzyliśmy wysoko i faktycznie wysoko polecieliśmy, pobijając dotychczasowy rekord, a uzbieraliśmy łącznie 25 095,02 zł. Na tak ogromny sukces zapracowali uczniowie, którzy pomagali przez cały dzień finału, a także wolontariusze - w tym roku z puszkami kwestarskimi na terenie Łazisk zaangażowanych było 47 wolontariuszy, a największą kwotę udało się zebrać uczennicy G1 Patrycji Orzoł - 1 010,30 zł. W MDK działo się wiele od godzin porannych. Zaczęliśmy od balu przebierańców w "harcówce", nad którym czuwali harcerze. Podczas balu odbyły się liczne zabawy i konkursy, a dzieci otrzymały nagrody i upominki. Jak co roku przed MDK nasi dzielni strażacy z OSP w Łaziskach Górnych, przeprowadzili pokaz akcji ratunkowej wypadku samochodowego, a po pokazie nauczali pierwszej pomocy na fantomach. Z pewnością atrakcją był również występ pokazowego treningu futbolu amerykańskiego łaziskich "Hammers'ów". W tym roku było więcej atrakcji dla najmłodszych, a to za sprawą pokazu robotyki LEGO, gdzie w szczególności chłopcy mogli sterować najrozmaitszymi pojazdami i sprawiało im to wielką frajdę. Mogliśmy również liczyć na współpracę klubu motocyklowego Drako Dąbrowa Górnicza, którzy w tym roku postawili na "ścigacze" - piękne maszyny nie obeszły się bez uwagi łaziszczan, którzy robili liczne zdjęcia. Chłopaki z klubu przygotowali również unikatową statuetkę na licytację, która została wylicytowana za 145 zł. Odbył się również turniej "Darta" -uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki a za najlepsze miejsca wręczane były nagrody i puchary. Na głównej scenie MDK występy artystyczne rozpoczął iluzjonista Rafał Mulka - półfinalista 4 edycji "Mam Talent", który hipnotyzował swoimi sztuczkami publiczność. Występy artystyczne uświetniły: Grupa dziecięca szkoły tańca "Arabeska", pokaz młodzieżowej grupy "Zumba", grupa "Capoeira", uczniowie ogniska muzycznego "Do Re Mi", soliści warsztatów wokalnych, Anna Kamyk, Horus Band i zespół Underule. W trakcie występów artystycznych odbyły się liczne licytacje, m.in.: godzina w fotelu Burmistrza , zegarek GPS ON MOVE 500, statuetka klubu Drako Dąbrowa Grn., bony podarunkowe Mavi Area, bon na bowling, bony do fryzjera, upominki kawowo-herbaciane, gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze, kubki), ręcznie robione serca, sprzęt sportowy, płyta kabaretu Młodych Panów z autografami, bon do restauracji i wiele innych. Nie zabrakło również ciepłego posiłku - bigosu, żurku i zupy pomodorowej oraz słodkości (ciast, babeczek), które były sprzedawane przez cały dzień finału. O godzinie 20.00 tradycyjnie niebo rozświetliło "Światełko do Nieba" - niesamowity pokaz sztucznych ogni. Ten dzień, który jest jedyny w swoim rodzaju - niosący dobro i miłość zupełnie bezinteresownie, po to aby pomóc naszym dzieciom, rodzicom, dziadkom, który nie mógłby być zorganizowany bez Waszej pomocy. Dlatego z całego serca dziękujemy!!!! Wspomogli Nas:

Firma PRO ECO - ufundowanie gadżetów sportowych na licytacje i nagrody;
Firma TRANS PROJECT - ufundowanie sztucznych ogni na " Światełko do Nieba"
Supermarket AUCHAN - ufundowanie produktów spożywczych;
Restauracja "U Kusia" - ugotowanie ciepłych posiłków;
Restauracja NIKEN - ugotowanie bigosu dla wolontariuszy;
Pani Marzena Dorozińska- ugotowanie ciepłego posiłku;
Piekarnia "EWA" z Łazisk - upieczenie pączków dla wolontariuszy;
Piekarnia "J.L.T Wróbel"z Mikołowa - upieczenie bułek;
Pan Burmistrz Łazisk Grn. Aleksander Wyra - przekazanie gadżetów na licytacje;
Sklep "Mandaryn" - upominki kawowo-herbaciane na licytacje;
Salon fryzjerski Wioleta Kopka z Mikołowa - ufundowanie bonów na zabiegi pielęgnacyjne włosów;
Fitness klub Mavi Area - ufundowanie bonów na siłownię, zajęcia fitness;
MOSiR Łaziska Górne - ufundowanie bonu na bowling i karnetu na siłownię;
Biuro rachunkowe "Sufler" z Mikołowa - wsparcie finansowe w organizację finału;
Firma PUH "WIDLATEX" z Katowic - wsparcie finansowe w organizację finału;
Firma Roman Transport Ekspedycja - wsparcie finansowe w organizację finału;
Firma "SPORT ACTIVE" - ufundowanie pucharów i gadżetów na turniej Darta;
Sklep "Sebimal" z Mikołowa - gadżety szkolne i biurowe dla najmłodszych;
Pani Kornelia Guz - wykonanie artystycznych serc na licytacje.

Szczególne podziękowania składamy Jackowi i Joli Kudla oraz ich podopiecznym harcerzom - za wielkie zaangażowanie w organizację, a także wzorowo prowadzone licytacje; pani Ewie Moćko za udostępnienie MDK na finał; panu Tadeuszowi Wita - za zorganizowanie występów artystycznych; panu Piotrowi Jaszczyk - za wzorową organizację już 2 turnieju Darta; strażakom OSP Łaziska Górne - za akcje ratownicze a także za bezpieczeństwo podczas "Światełka do Nieba"; policjantom Komisariatu Miejskiego w Łaziskach Górnych za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników finału; Hammersom - za pokaz treningu, chłopakom z Drako Dąbrowa Grn. za kolejny rok współpracy i uatrakcyjniania finału swoimi maszynami; rodzicom za słodkości, a nauczycielom za wszelką pomoc przy organizacji i przy rozliczaniu wolontariuszy. !!! Sie ma !!! Szef sztabu: Barbara Jaszczyk Z-ca szefa sztabu: Monika Hajduga
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 18.01.2016 
SIATKARKI „NA WOŚP'ie” W ORZESZUalt
Gimnazjum nr 2 jako organizator 24 finału WOSP w Orzeszu organizowało turniej siatkarski. Jako grupa zaprzyjaźnionych siatkarek (gramy razem w śląskiej lidze młodziczek) zostałyśmy zaproszone do udziału w nim i zajęłyśmy trzecie miejsce. Przed nami sklasyfikowane klasy siatkarskie z Orzesza oraz Mikołowa.
Mistrzostwo miasta w siatkówce coraz bliżej, więc ten turniej był dobrą formą przygotowawczą.
dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 12.01.2016 
Biała szkołaalt
W terminie od 28 lutego do 5 marca 2016r. grupa miłośników sportów zimowych wyjeżdża na XII już obóz narciarski do Poronina. Zbórka prawdopodobnie 28 lutego o godz. 10.30 na parkingu obok Hali Sportowej MOSiRu.

O czym musi pamiętać wyjeżdżający?
 1. Zabieram sprawdzony sprzęt narciarski oraz obowiązkowo kask!!!
 2. Jeżeli nie mam sprzętu - możliwość wypożyczenia go na miejscu wg cennika
 3. Kurtka i spodnie narciarskie!!!
 4. Ciepła czapka, szalik, rękawiczki, okulary, skarpety
 5. Ciepłe i wygodne buty
 6. Obuwie zmienne do chodzenia w ośrodku
 7. Strój kąpielowy, klapki, czepek na basen
 8. Legitymacja szkolna
 9. Karta ubezpieczenia zdrowotnego!!!
 10. Kaucja za karnet narciarski 10 złotych (do zwrotu po oddaniu karnetu)
 11. Podręczne lekarstwa (na kaszel, gorączkę, ból głowy)
 12. Przybory do użytku codziennego
 13. OSTATECZNY TERMIN WPŁATY to 23 lutego, natomiast zaliczkę należy wpłacić do 15 stycznia na konto
  ING BSK S.A. o/Tychy 18 1050 1399 1000 0023 6755 0734
  W tytule przelewu należy wpisać: BIAŁA SZKOŁA, imię i nazwisko dziecka, klasę np. „BIAŁA SZKOŁA, Jan Kowalski, 1A”

Zakwaterowanie w ośrodku "Limba" w Poroninie. Uczestnicy w kwocie 800 zł zapewnione mają:
 • ubezpieczenie
 • autokar do dyspozycji przez 7 dni
 • 7 noclegów
 • 3 posiłki dziennie
 • wyjazd do kina, na baseny termalne
 • możliwość codziennego korzystania z basenu w ośrodku
 • zapewnione karnety narciarskie.
Istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu przez zakłady pracy. Niezbędne zaświadczenie mozna odebrać w sekretariacie.
dodała: admin  wprowadził: admin  dnia: 7 stycznia 2016 
Wesołych Świąt Bożego Narodzeniaalt
zobacz galerię zdjęć

22 grudnia był ostatnim dziem nauki w tym roku kalendarzowym. Dlatego też dzień ten miał w naszej szkole szczególny charakter. Po pierwszych 4 lekcjach na sali gimnastycznej odbyły się Jasełka. W tym roku odeszliśmy nieco od tradycyjnej koncepcji Jasełek, umieszczając bohaterów w uwspółcześnionych realiach. Ta inna wersja jasełek spodobała się nie tylko widzom, ale i samym młodym aktorom, którzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Obok tradycyjnych postaci biblijnych na szkolnej scenie zobaczyliśmy róznież reportera Telewizji Polskiej z kamerzystą, który zaczepiając przypadkowych przechodniów pytał o znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wystawiając nowoczesne jasełka zwrócili szczególną uwagę na fakt, że społeczeństwo w dzisiejszych czasach nie czuje już klimatu świąt pochłonięte sprawami zawodowymi. Nowoczesne jasełka w scenerii „Wigilijnej ulicy” przedstawione oczami uczniów łaziskiej szkoły pokazały jak mało w dzisiejszych czasach poświęcamy czasu dla rodziny oraz w przygotowanie świąt Bożego Narodzenia.

Po Jasełkach już w swoich klasach odbyły się wigilie klasowe, wspólnie śpiewano kolędy.

zobacz galerię zdjęć

Serdecznie dziękujemy za życzenia świąteczne, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych szkół i instytucji.

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć naszym uczniom, ich rodzicom, wszystkim pracownikom szkoły oraz naszym współpracownikom życzenia wszelkiej pomyślności, wspaniałej rodzinnej Wigilii i przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, miłości i radości. Kolejny zaś Nowy Rok 2016 niech będzie czasem pokoju, szczęścia, wzajemnej miłości oraz realizacji wszystkich zamierzeń.

dodał(a): admin  wprowadził(a): admin  dnia: 22.12.2015 
MISTRZOSTWO POWIATU W BADMINTONIEalt
17 grudnia br. odbyły się ostatnie w tym roku zawody - mistrzostwo powiatu w badmintonie.
Wśród dziewcząt szkołę reprezentowały uczennice klas pierwszych: Ewelina Porębska i Patrycja Hajduga, wśród chłopców: Krzysztof Pawłowski oraz Jan Szuster. Obydwa zespoły zajęły V miejsce.
Indywidualnie najwyższe VI miejsce zajęła uczennica klasy 1b Ewelina Porębska.
Gratulujemy!
dodał(a):  Jerzy Rybij   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 21.12.2015 
Kiermasz Świątecznyalt
zobacz galerię zdjęć

Piękne kartki, stroiki i ozdoby świąteczne, smaczne pierniczki i książki - to wszystko można było podziwiać i nabyć na kiermaszu świątecznym, który odbył się w minioną środę w naszej szkole.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Dziękujemy!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 17.12.2015 
Smak życia, czyli debata o dopalaczachalt
zobacz galerię zdjęć

Co sprawia, że potrafimy przeżyć w świecie pełnym trucizn? W jaki sposób chronimy się przed ich zgubnym działaniem? Co trzeba wiedzieć o dopalaczach – chemicznych śmieciach? Dzięki czemu zdecydowana większość z nas podejmuje właściwe decyzje? Co chroni nas przed śmiertelnym niebezpieczeństwem? WIEDZA i MĄDROŚĆ.

Na te, oraz wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczniowie klas III podczas zajęć „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” przeprowadzonych przez specjalistów Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach – panią Anitę Stachowiak oraz pana Stanisława Maciaszka.

Po południu zaproszeni goście spotkali się z nauczycielami oraz rodzicami uczniów.

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 17.12.2015 
wywiadówka

W dniu 16 grudnia 2015r. (środa) odbędzie się – wywiadówka dla rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na godzinę 17:00 na ogólne zebranie na sali gimnastycznej, po którym odbędą się spotkania z wychowawcami klas w następujących salach:

kl. I a   - 86
kl. I b   - 84
kl. I c   - 75
kl. II a  - 77
kl. II b  - 60
kl. II c  - 83
kl. III a - 66
kl. III b - 72
kl. III c - 67
kl. III d - 82
Tradycyjnie w tym dniu zapraszamy do zakupu ozdób i kartek świątecznych, wykonanych przez młodzież, na bożonarodzeniowym kiermaszu w holu szkoły – od godz. 16.30.
Bardzo prosimy Rodziców o obecność. Zapraszamy!
dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: 09.12.2015 
TENIS STOŁOWYalt
Za nami kolejne zawody sportowe. 19 listopada br. odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Walica, Paulina Kamińska, Zuzanna Tworek, Krzysztof Pawłowski, Jan Szuster i Rafał Brząkalik.
Dziewczęta drużynowo zajęły 7 miejsce, a chłopcy uplasowali się na 2 miejscu (tracąc tylko 4 punkty do miejsca 1) oraz awansowali do etapu rejonowego.
Czy uda im się obronić tytuł sprzed roku? Z pewnością przekonamy się po zawodach rejonowych.
Trzymamy kciuki!
dodał(a):  Barbara Jaszczyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 08.12.2015 
POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWYalt
alt
4 grudnia br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy Dziewcząt i Chłopców, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Miło nam poinformować, iż z naszego Gimnazjum w kategorii dziewcząt uczennica klasy 2c Kinga Renszmiń zdobyła III miejsce, uczeń klasy 3b Radek Kozłowski w kategorii chłopców również zdobył III miejsce. W klasyfikacji drużynowej zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli III miejsce.
dodał(a):  Aleksandra Hołdyk   wprowadził(a):  Aleksandra Hołdyk  dnia: 07.12.2015 
Poznajemy problemy, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawnealt
zobacz galerię zdjęć

W czwartek 3 grudnia mieliśmy w szkole niezwykłych gości: panią Ewelinę Balcar-Zalewską wraz ze swoim przyjacielem Guliverem. Guliver jest certyfikowanym przez Fundację DOGIQ psem asystującym, który na co dzień ułatwia pani Ewelinie aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Guliver pomaga w wielu czynnościach dnia codziennego np. podaje upuszczone przedmioty, asystuje przy rozbieraniu odzieży, pomaga zrobić zakupy itp. Nie tylko daje poczucie dużej niezależności ale także oddaje swojej Właścicielce całe serce. Byliśmy pod wrażeniem jego niezwykłej cierpliwości i skuteczności.

Spotkanie było okazją do poznania behawioru zwierząt, szkolenia psów asystujących, ich roli w życiu osób niepełnosprawnych oraz uprawnień jakie im przysługują. Byliśmy pod wrażeniem niezwykłej relacji jaka łączy panią Ewelinę z Guliverem!

dodał(a): Z. Teodorowska  wprowadził(a): admin  dnia: poniedziałek, 07.12.2015 
Lekcja europejskiego parlamentaryzmu w Strasburgualt
zobacz galerię zdjęć

„Europejczykiem jestem i nic co europejskie nie jest mi obce” to przesłanie przyświecało młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych, która na zaproszenie europosła Bolesława Piechy udała się na wycieczkę do Strasburga. Z uczniami pojechała pani dyrektor Grażyna Mendecka i pani Iwona Brzyszczan–Prochownik. Uczestnicy byli zwycięzcami konkursu propagującego wiedzę o Unii Europejskiej. Wyjazd odbywał się w dniach 23-26 listopada 2015 r.

Głównym celem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie po prelekcji dotyczącej pracy parlamentu i spotkaniu z posłem Bolesławem Piechą uczestnicy wycieczki byli obserwatorami obrad. Zwiedzili również wystawę SILESIA – WHERE YESTERDAY MEETS TODAY przygotowaną przez biuro poselskie pana posła. Na korytarzach spotkali wielu europosłów, uścisnęli im dłonie, między innymi byli to: Ryszard Czarnecki, Jerzy Buzek, Janusz Zemke, Janusz Korwin–Mikke. Spotkanie dostarczyło mnóstwo emocji, wrażeń oraz niezapomnianych przeżyć.

Drugiego dnia po krótkiej wizycie w Kehl, wszyscy zwiedzali centrum Strasburga „Miasto dróg”. W programie podróży był spacer po starówce, Plac Gutenberga, piękna gotycka Katedra Notre Dame, Mała Francja oraz dzielnica niemiecka – Neustadt. W drodze powrotnej była okazja do zatrzymania się w pięknym, przygotowanym już do świąt Bożego Narodzenia, Dreźnie. W blasku migoczących lampek podziwiano między innymi pałac Zwinger, Operę Sempera oraz oczywiście targi świąteczne.

Gmach Parlamentu Europejskiego, zabytki Strasburga i Drezna, pełne wrażeń chwile w Alzacji i Saksonii na długo pozostaną w pamięci uczniów i opiekunów.

dodał(a): I. Brzyszczan–Prochownik  wprowadził(a): Michał Myszor  dnia: wtorek, 01.12.2015 
Lekcja Żywej Historiialt
zobacz galerię zdjęć

26 listopada 2015 roku odbyła się „Lekcja Żywej Historii”, którą poprowadziło dla naszych gimnazjalistów Bractwo Rycerskie „KERIN”. Szlachta i Husaria, tak brzmiał temat lekcji. Uczniowie przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku, wysłuchali opowieści o powstaniu stanu szlacheckiego i jego wewnętrznych podziałach. Słuchacze zostali także zapoznani ze zwyczajami szlacheckimi, historią powstań kozackich i potopu szweckiego. Jednym słowem, opowiedziano o sile polskiej Husarii.

dodał(a): I. Brzyszczan–Prochownik  wprowadził(a): Michał Myszor  dnia: wtorek, 01.12.2015 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax. +48 322241066
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA
„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


Laboratorium przedsiębiorczości
i technologii

alt
alt Prezentacja projektu (32MB)


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt
Szkoła Odkrywców Talentów
alt
Szkoła partnerska
alt

GOLDEN5
alt

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
alt

ZIELONY CERTYFIKAT
alt
alt
alt
alt
RATUJEMY ZWIERZĘTA
alt
CHRONIMY PRZYRODĘ
alt

Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.