Aktualności
alt 2020/21 1 2019/20 1 2018/19 21 alt 2017/18  alt

podwórko talentów

Informujemy, że Wpłaty na Radę Rodziców można dokonać poprzez skarbników klasowych lub bezpośrednio na konto:
Rada Rodziców
Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy o/Łaziska Górne
Nr konta:
08 8454 1066 2004 0021 6586 0001
W tytule przelewu należy wpisać:
Darowizna na Radę Rodziców – imię i nazwisko dziecka oraz klasa
np. „Darowizna na Radę Rodziców – Jan Kowalski, 1A”

Stawka ustalona przez Radę Rodziców wynosi 100zł

Rada Rodziców podkreśla, że pieniądze przekazane na konto Rady Rodziców zostaną w całości przeznaczone na rozwój i edukację wszystkich dzieci w naszej szkole. Zebrane środki pozwolą Radzie Rodziców na realizację tegorocznych planów, a więc m.in.: dofinansowanie uroczystości szkolnych, wycieczek, udziału dzieci w różnego rodzaju konkursach szkolnych i międzyszkolnych, zakupu nagród z okazji zakończenia roku szkolnego.Za nami rok szkolny 2020/2021 - kolejny rok, którego scenariusz pisała pandemia korona wirusa… Cieszymy się, że było nam dane rozpocząć i zakończyć go razem, w szkole.

Życzymy wszystkim udanych wakacji - zdrowych, słonecznych i radosnych!

Do zobaczenia we wrześniu!

dodał(a): Z. Teaodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 7.08.2021 

W piątek 25 czerwca odbędzie się zakończenie roku szkolnego:

godz. 9.00 - Pożegnanie Absolwentów - klasy VIII (sala gimnastyczna) godz. 10.00 - klasy: Ia, IIb, IIIa, VI i VII (w swoich salach) godz. 11.00 - klasy: Ib, IIa, IVa (w swoich salach).

Uczniów klas VIII zapraszamy również do sekretariatu w wakacyjny piątek - 9 lipca, po odbiór zaświadczeń z OKE z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

dodał(a): Z. Teaodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 23.06.2021 

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły polubili wyprawę szlakiem jaskółki, do jakiej zachęcają nieustannie pani Małgorzata Szolc oraz pani Agnieszka Walewander. Dlaczego?

Uczniowie twierdzą, że nie ma nic lepszego niż poświęcenie czasu dla drugiego człowieka. "Chcemy pokazać, że warto nieść nadzieję! Jesteśmy tutaj, bo razem możemy pomóc naszym rówieśnikom, a jednocześnie wzmocnić nasze relacje". Uczniowie pomagali w wydarzeniach, których organizatorami byli: Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Biegaton Mikołów oraz Fundacja Kagadi Home. Całkowity dochód z imprez w Mikołowie oraz w Łaziskach Górnych został przeznaczony na wsparcie edukacji dzieci w ugandyjskiej wiosce Kagadi.

dodał(a): M. Rybok; wprowadził(a): admin  dnia: 23.06.2021 

Ciekawa pomoc dydaktyczna z języka polskiego.

A oto zwycięzcy, którym gratulujemy!

I miejsce - Maksymilian Łuc, klasa IV a,
II miejsce - Maja Chmielowiec, klasa VII b,
III miejsce - Oliwia Sztandera, klasa VI a.

dodał(a): M. Rybok; wprowadził(a): admin  dnia: 23.06.2021 

W piątek 28 maja 2021r. w Szkole Podstawowej nr 3 im.Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych odbył się konkurs powiatowy "Młodzi Kopernicy". Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach przedmiotowych: matematyka, fizyka, informatyka, język angielski, historia.

Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Starosty Mikołowskiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie i opiekę.
Serdecznie gratulujemy laureatom:

MATEMATYKA
I miejsce - Joanna Klapuch SP5 Łaziska Górne
II miejsce - Marek Karpeta SP1 Mikołów
III miejsce - Maja Kodzis SP2 Łaziska Górne

FIZYKA
I miejsce - Szymon Kiel SP8 Orzesze-Mościska
II miejsce - Oliwia Czempa SP1 Łaziska Górne

INFORMATYKA
I miejsce - Zuzanna Mazur SP6 Łaziska Górne
II miejsce - Bartosz Kołcz SP3 Łaziska Górne
III miejsce - Wojciech Zawadzki SP5 Łaziska Górne

JĘZYK ANGIELSKI
I miejsce - Hanna Szczykutowicz SP2 Łaziska Górne
II miejsce - Mikołaj Maciejczyk SP4 Orzesze-Jaśkowice
III miejsce - Karol Mendecki SP1 Mikołów

HISTORIA
I miejsce - Małgorzata Adamska SP6 Łaziska Górne
II miejsce - Julia Krzekotowska SP5 Mikołów
III miejsce - Klaudia Porwolik SP2 Łaziska Górne

dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 28.05.2021 

W tym roku ponownie walczymy o piękne, edukacyjne podwórko NIVEA. Energetyczny film przygotowany przez panie: Małgorzatę Szolc i Agnieszkę Walewander oraz naszych uczniów został już zgłoszony.

W dniach 17.05-24.05 trwają obrady Jury, które przyzna 5 Podwórek NIVEA za najlepsze filmy i prezentacje (tzw. ścieżka jurorska). Być może nasz film zostanie doceniony już na tym etapie!

Głosowanie startuje już 24 maja i potrwa do 15 lipca tego roku.

Nasza szkoła znajdzie się w grupie miejscowości o liczbie 20-60 tys. mieszkańców. W każdej grupie podwórko NIVEA otrzyma pięć lokalizacji, na które oddano najwięcej głosów w głosowaniu internetowym.
Lokalizacje z największą liczbą głosów wygrają Podwórko NIVEA już 16.07.2021.
Bawcie się i walczcie razem z nami!

podwórko Nivea

dodał(a): Z. Teaodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 17.05.2021 

„Przeszłość zachowana w pamięci jest częścią teraźniejszości”

W związku z obchodami stulecia powstań śląskich oraz plebiscytu na Górnym Śląsku został zorganizowany szkolny konkurs przeznaczony dla chętnych uczniów klas IV-VIII.

Celem konkursu było:

 • szerzenie wiedzy na temat historii Małej Ojczyzny-powstań śląskich,
 • pobudzanie postaw patriotycznych,
 • rozwój kreatywności,
 • kształtowanie umiejętności korzystania ze źródeł historycznych.

Konkurs polegał na wykonaniu plakatu lub ilustracji na temat plebiscytu lub powstań śląskich.
Wyniki konkursu:

I miejsce- Livia Müller klasa VIII b
II miejsce - Kinga Krawczyk klasa VI b
III miejsce - Anna Uszok klasa VIII b

Dziękujemy wszystkim za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dodał(a): I. Prochownik; wprowadził(a): admin  dnia: 12.05.2021 
etwining

Na początku roku szkolnego uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w projekcie eTwinning „Better together”, w którym wraz z swoimi rówieśnikami z wielu innych państw europejskich mieli za zadanie wykonać szereg wspólnych zadań. W projekcie „Better together” uczniowie uczyli się na temat kultury inny krajów europejskich, wspólnie pracowali nad różnorodnymi kreatywnymi zadaniami, odkrywali różnice między rówieśnikami z innych państw. Projekt zakładał również umiejętność wyszukiwania informacji i korzystania z nowoczesnych technologii.

Każdego miesiące uczniowie wykonywali szereg zadań zaczynając od stworzenia logo projektu i prezentacji swoich szkół. Następnie uczniowie stworzyli własne awatary, za pomocą których się przedstawili. Uczniowie prezentowali różne formy prac plastycznych: rzeźby z plasteliny, rysunki i plakaty na temat zdrowego żywienia, mandale. Uczniowie przedstawiali swoje stroje narodowe, tradycyjne potrawy i zwyczaje.

Uczniowie pracowali samodzielnie oraz w grupach. Projekt rozwijał w uczniach szacunek, empatię i przyjazne nastawienie do ludzi o różnych kulturach. Rozwijali swoje umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz umiejętności komunikacji w języku angielskim.

„Better together” eTwinning project

etwining

dodał(a): A. Muszer; wprowadził(a): admin  dnia: 7.05.2021 

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

Majowe święta

1 maja Międzynarodowe Święto Pracy upamiętniające wydarzenia z pierwszych dni maja 1886 r. w Chicago, podczas których doszło do manifestacji robotniczych i zamieszek, które doprowadziły do śmierci wielu osób.

2 maja Dzień Flagi Państwowej - święto obchodzone od 2004 r., którego celem jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości.

3 maja Święto Konstytucji 3 maja uchwalonej przez Sejm Wielki w 1791 r. Była ona efektem pracy stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju Rzeczypospolitej. Pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja regulująca władzę państwową, prawa i obowiązki obywateli. W bieżącym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Społeczność naszej szkoły pamięta o majowych świętach. Z tej okazji uczniowie klas szóstych wykonali plakaty upamiętniające dzieło Konstytucji 3 maja.

Plakat 3 Maja

Plakat 3 Maja

Plakat 3 Maja

dodał(a): I. Prochownik; wprowadził(a): admin  dnia: 30.04.2021 

"Dużymi krokami zbliża się czas egzaminów ósmoklasisty oraz moment podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. W tym roku - ponownie w realiach pandemicznych - młodzież staje wobec tych dwóch ważnych wyzwań. Na szczęście, nie pozostają z tym sami!

Zarówno Rodzice uczniów klas VIII, jak i sami uczniowie zostali zapoznani z typami szkół ponadpodstawowych, sposobem rekrutacji oraz organizacją egzaminu ósmoklasisty. Prezentację zawierająca najważniejsze informacje oraz daty zamieszczamy TUTAJ.

Za pośrednictwem cyfrowych środków przekazu uczniowie zapoznają się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz biorą udział w wirtualnych Dniach Otwartych. Na godzinach wychowawczych „spotykają się” poprzez MS Teams z przedstawicielami szkół, pytają o kierunki kształcenia oraz możliwości zatrudnienia.

Uczniowie, którzy nadal mają wątpliwości, nie rozpoznali jeszcze swoich preferencji zawodowych, nie zaplanowali indywidualnej ścieżki kariery, potrzebują fachowego wsparcia mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych z doradztwa zawodowego. ZAPRASZAMY!

dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 28.04.2021 
Zobacz galerię zdjęć

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia,
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób

przesyłają

pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Łaziskach Górnych

dodał(a): admin; wprowadził(a): admin  dnia: 2.04.2021 
zobacz galerię zdjęć

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awereness Day). Został on ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Także poprzez cały miesiąc kwiecień chcemy upowszechniać wiedzę na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

AUTYZM to zaburzenie rozwoju dziecka czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, dlatego też wiele osób z otoczenia traktuje dzieci z autyzmem jako niegrzeczne lub źle wychowane. My już teraz możemy pomóc, by zmieniło postrzeganie drugiego człowieka ze spektrum autyzmu.
Zapraszamy WAS, drodzy Uczniowie i Rodzice, by 2 kwietnia założyć ubrania w kolorze niebieskim, niebieską kokardę, opaskę, czapkę lub inny niebieski symbol. Tego dnia zapalmy niebieską lampkę lub świeczkę w naszych rodzinach. Niech nasze świadectwo będzie wsparciem dla dzieci i dorosłych z Autyzmem. Na koniec zapraszamy do krótkiej lektury.

Axel Brauns w książce „Barwne cienie i nietoperze. Życie w autystycznym świecie” napisał: „Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy ludzie z autyzmem chętnie się śmieją i dużo gadają, inni są raczej rzeczowi i małomówni. Niektórzy ludzie z autyzmem rozpaczają z powodu przygnębiających myśli, inni zasiedlają słoneczną stronę życia. Życie w autyzmie jest kiepskim przygotowaniem do życia w świecie bez autyzmu. Uprzejmość zastawiła wiele pułapek, w które można wpaść. Ludzie z autyzmem żadnej nie ominą; są w tym mistrzami.”

dodał(a): W. Jendrysko; wprowadził(a): admin  dnia: 2.04.2021 
ozdoby

Drodzy rodzice, kochani uczniowie, od kilku dni przygotowujemy Kiermasz Wielkanocny.

Chcemy WAS zaprosić do odwiedzenia Kiermaszu. Będzie można zakupić palmy, ręcznie robione kartki świąteczne, ozdoby wielkanocne, słodkie babeczki.

Pomimo trudnej sytuacji, chcemy wprowadzić trochę świątecznej, wielkanocnej atmosfery do naszych Rodzin. Poniedziałek 22 marca 2021r. od godziny 9.00 - przed budynkiem Szkoły.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

dodał(a): W. Jendrysko; wprowadził(a): admin  dnia: 19.03.2021 
WOŚP

Podziękowań czas nadszedł. Zapytacie pewnie dlaczego warto tak dużo czytać? Spieszymy zatem z odpowiedzią. Warto, ponieważ Ci wszyscy wspaniali ludzie i firmy włożyli w przygotowania 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łaziskach Górnych mnóstwo energii, czasu i pomysłowości. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu oraz Waszej ofiarności mogliśmy wspólnie -pomimo panującej pandemii-wesprzeć zbiórkę. Finał dedykowany był dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i oddziałom diagnostyki głowy.

Organizacja takiego wydarzenia, jakim jest finał WOŚP, przypomina górę lodową. To, co Państwo możecie oglądać w trakcie finału, jest tylko jej czubkiem. Poniżej kryją się niezliczone godziny spędzone na planowaniu, rozmowach telefonicznych, setkach wysłanych e-maili i dziesiątkach przejechanych kilometrów.

W sumie w naszym mieście udało się zebrać 55 164,58 zł. Największą część tej kwoty – 30 539,91 zł – stanowiły datki wrzucane do puszek wolontariuszy. Aż 30 wyszło ich na ulice naszego miasta 31 stycznia. W holu domu kultury przez cały dzień finału trwał kiermasz, który również cieszył się sporym zainteresowaniem. Można było na nim znaleźć zarówno coś zdrowego do przekąszenia, jak np. kiszonki, ale też gadżety sportowe, materiały plastyczne, pojemniki z logiem WOŚP, handmady, koszulki, bony, a nawet „coś” dla naszych czworonożnych pupili. 6613,10 zł – tyle zebrano z ich sprzedaży. Od połowy stycznia prowadzone były również licytacje internetowe za pośrednictwem portalu Allegro. Największym zainteresowaniem wśród zlicytowanych gadżetów cieszyły się pojemnik bekuplast z logiem WOŚP-u został on zlicytowany za 1775 zł, rower treningowy HAMMER CARDIO – 1275 zł, rzeźba Serca Miłości – 560 zł, współprowadzenie audycji w Radiu Express – 544 zł, rolki Powerslide NORDIC XC PATH VI – 420 zł, bon na realizację imprezy urodzinowej w zagrodzie Niezłe Ziółka – 405 zł. Na licytację trafiła również okładka Gazety Łaziskiej, którą wygrała Agnieszka Widak kwotą 360 zł. Część licytacji prowadzona przez Sztab Kopernik zakończyła się 9 lutego. Ostatecznie łączny dochód zlicytowanych przedmiotów wyniósł – 15 181,57 zł. To jednak nie wszystko, część datków trafiła również do e-skarbonek, w których nazbierało się w sumie 2830 zł.

Podziękowania chcielibyśmy w pierwszej kolejności skierować do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy swoją hojnością wsparli 29. Finał. Nie doszłoby jednak do niego, gdyby nie cały sztab ludzi (kolejność przypadkowa) :

 • Wolontariusze – w tym roku 30 osób dzielnie znosiło poranny mróz (-10°): Robert Hajduga, Patrycja Hajduga, Dominik Kudla – bez ich zaangażowania nie byłoby licytacji na Allegro oraz relacji z przebiegu finału.
 • Jolanta Kudla, Łukasz Mroczek – to oni prawie ulegli hipotermii podczas nagrywania zapowiedzi oraz relacjonowali dla Was przebieg finału.
 • Katarzyna Korus, Marek Rychlewski – nasi strażnicy COVID, którzy dbali o Wasze zdrowie.
 • Kamila Kiełbowska, Agnieszka Mazur, Daria Korus – niezastąpiona grupa strzegąca sprawnego przebiegu kiermaszu.
 • MovieSnap – studio filmowe Sebastian Kurtyka – dzielnie walczył z nami, przygotował relację z finału.
 • Robert Ruszel, Sebastian Grząba – dziękujemy za pomoc w nagraniu światełka do nieba.
 • Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka oraz Muzeum Energetyki – to tutaj powstawały nagrane dla Was zapowiedzi oraz światełko do nieba.
 • Gazeta Łaziska – jak zawsze byliście z nami promując oraz relacjonując finał.
 • Radio Express – dziękujemy za pomoc w promocji naszego finału.
 • Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 – dziękujemy za sprawne rozliczenie puszek i przepraszamy, że znalazło się w nich tak mało bilonu.
 • Pracownikom Miejskiego Domu Kultury za okazaną pomoc.
 • U Kuśnierza – mimo tego że nie mogą teraz pracować pełną parą przekazali cały dochód z gotowania w dniu Finału WOŚP do puszki wolontariusza.
 • Zespół „Formax”, Inna Biliaieva – to oni występowali dla Was na żywo w MDK a ich występy mogliście oglądać w naszej relacji.
 • Grzegorz Stasiak, Zespół Dwie Korony, Alexander Martinez, Rastafajrant oraz Kasia i Klaudia Chwołka – dziękujemy za przekazane nagrania oraz zgody na ich wykorzystanie w trakcie finału.
 • Ochotnicza Straż Pożarna Łaziska Średnie – na Was zawsze możemy liczyć w każdej chwili.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na rzecz organizowanego przez nas finału wiele wspaniałych rzeczy. Odbyło się ponad sto licytacji Allegro.

Dziękujemy Wam za to, że Wasze czerwone serca także grały w tym roku z nami: Bekuplast S.A, Radio Express, Fabryka Materacy JANPOL, Motoserce Łaziska Górne, MDK Łaziska Górne, Gazeta Łaziska, firma Auto – Point, Shinok – naturalne wędliny, Piotr Kamiński, Adam Gawlik, , Marzena Dorozińska, Joanna Kmiecik, Marcin Kmiecik, Studia Stylizacji Paznokci Marzena Bryling, sklep spożywczy „U Heni” Łaziska Górne, Łaziska „z” Górne , Janusz Ćmiel – zespół HanysBanda, Agnieszka Benda, Sklep zoologiczno – wędkarski Łaziska, Klinika Weterynaryjna Mikołów, Przychodnia weterynaryjna Orzesze, LUMA Services Sp. z o.o., Mandaryn Świat Kawy i Herbaty, Kwiaciarnia Antea, Kwiaciarnia Grażyna Danielczyk, Pracownia Florystyczna Kurdybanek Łaziska Średnie, Kurpas G&A T. Kurpas, Sklep tekstylny Łaziska Górne, Studio-Olivier Janusz Haładus, Janusz Ćmiel – Zespół Hanys Banda, Hurtownia Szczyrba, Restauracja Winnerbar, Pizza Brava, Pizzeria Bravissimo, TEO Pizza, NOMAK Małgorzata Kołodziej, Mavi Area Squash & Fitness, Studio Makijażu Permanentnego „Perfect Lines” Marianna Czerniak w Czeladzi, Epee Polska, CEO Mandallin, DogiDigi, CHROBOTEK DESIGN, „FELTINES”, Moje Bambino, Remi S.C, Świat Puzzli, LUMINEX Sp.J. Mrożek i Wspólnicy, Sznupa. Maciej Gorczyński, „Drexpol” Kazimierz Białończyk, ECO – DECO, Park Ogrodzieniec, AdrenaLinaPark, Sport Poziom 450, Kolibra – biżuteria, Laser Koncept, „LORD4SPORT”, Laserhouse – Katowice, OMEGA DRUK, Maciej Arczykowski, skiking.pl.

Organizatorem 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łaziskach Górnych była: Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych im. Mikołaja Kopernika. Natomiast współorganizatorami byli: 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych „ŁAZISKA” im. Bohaterów Wieży Spadochronowej, Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych oraz Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

dodał(a): M. Hajduga; wprowadził(a): admin  dnia: 20.02.2021 

W czasie pandemii nasi uczniowie nie próżnują. Chętnie biorą udział w konkursach plastycznych i zdobywają czołowe miejsca!

W Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mikołajowy zawrót głowy"

W kategorii Lampion adwentowy:
I miejsce - Kinga Krawczyk z kl.6b
III miejsce - Krzysztof Wypych z kl.6a

W kategorii Komiks rysunkowy:
I miejsce - Natalia Pietrzak z kl.4a
II miejsce - Milena Koźlik z kl.4a

W Powiatowym Konkursie Plastycznym "Święta w moim domu" wyróżnienie otrzymała Martyna Samol z kl.4a.

Zwycięzcom gratulujemy!

dodał(a): E. Kiecka; wprowadził(a): admin  dnia: 09.02.2021 

Dzisiaj, 9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchodzony jest on z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Każdy Internauta, a więc także i MY, możemy przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Komputery, Internet, smartfony są dobrodziejstwem ludzkości i medium na miarę XXI wieku. Jednak należy sobie zdawać sprawę z zagrożeń, jakie czyhają zwłaszcza na młodych ludzi w sieci. Rozsądek jest jedyną receptą na to, by korzystać z telefonu,  Internetu i komputera w sposób niezagrażający ani sprzętowi, ani naszemu zdrowiu psychicznemu, fizycznemu i społecznemu.

O bezpieczeństwo w globalnej sieci dbajmy tak, jak dbamy o nie w świecie realnym. To od nas zależy, czy Internet będzie przestrzenią bezpieczną.

Polecane linki:

https://www.saferinternet.pl/
https://sieciaki.pl/
http://www.dzieckowsieci.pl/
dodał(a): M. Gracka; wprowadził(a): admin  dnia: 09.02.2021 

Drodzy Uczniowie klas VIII,
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wynikach tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Szczegółowe informacje znajdziecie na:: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja/terminy-postepowania-rekrutacyjnego-do-klas-pierwszych-i-klas-wstepnych-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2021-2022/

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego
dla uczniów klas VIII

Informator szkól ponadpodstawowych

dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 01.02.2021 
zobacz galerię zdjęć

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej społeczności szkolnej
spokoju w tych niespokojnych czasach,
bliskości, mimo konieczności zachowania dystansu,
czułości, która pomoże przetrwać najtrudniejsze chwile!
Niech Nowy Rok przyniesie nam wszystkim upragniony powrót do normalności, bliskości i wzajemnej życzliwości!

dodał(a): Z. Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 25.12.2020 

„Jeśli święty Mikołaj lodu nie roztopi, długo będą w ręce chuchać chłopi”

Mikołaj z Miry - św. Mikołaj to święty katolicki i prawosławny, który żył na przełomie III / IV wieku i wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Św. Mikołaj to skromny biskup Miry, który po ponad 1,5 tys. lat przeistoczył się w świadomości ludzi w uśmiechniętego pana w czerwonym kubraku.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję zorganizowaną przez SU „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” oraz „List do Mikołaja”. Wysłali zdjęcia swoich prac, które udostępniono na Facebooku. Chociaż w ten sposób mogliśmy wspólnie przeżyć ten dzień i być razem!

dodał(a): I. Brzyszczan-Prochownik; wprowadził(a): admin  dnia: 07.12.2020 
Zobacz galerię zdjęć

„Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich”
Józef Piłsudski

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Stało się to dzięki postawie wielu patriotów oraz klęsce zaborców w I wojnie światowej. Polaków tamtej epoki cechował ogromny patriotyzm, pielęgnowany w rodzinach, w literaturze i sztuce. My dzisiaj mimo pandemii pamiętamy o tych wydarzeniach i świętujemy NIEPODLEGŁOŚC POLSKI w naszych domach.

Dzień 11 listopada jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu jest związany z imieniem Józefa Piłsudskiego. Miłość do Ojczyzny, przelana krew w jej obronie, sprawiła, że nie ulegliśmy wynarodowieniu.

„Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa…”

dodał(a): I. Brzyszczan-Prochownik; wprowadził(a): admin  dnia: 10.11.2020 

Bądźmy dla siebie dobrzy i życzliwi!
Dzisiaj odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjno-warsztatowe w ramach kampanii 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY. Na zajęciach uczniowie tworzyli definicję agresji, a podczas pracy w grupach szukali sposobów zapobiegania zachowaniom agresywnym. Uczyli się dokonywać analizy sytuacji kiedy stosowana jest przemoc. Skuteczną edukacją przeciwko przemocy jest wpajanie wartości na temat równości i wzajemnego szacunku. Przekazujemy dzieciom najważniejsze wartości za pomocą naszych słów i działań. Nie możemy oczekiwać, że nasze dzieci potraktują innych jak równych sobie, jeśli nie zrobimy tego w pierwszej kolejności wobec nich.

dodał(a): M. Szolc; wprowadził(a): admin  dnia: 03.11.2020 

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja Po Drugie we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W bieżącym roku szkolnym Nasza szkoła również uczestniczy w tej kampanii.

Przypominamy i uczymy o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

dodał(a): M. Gracka; wprowadził(a): admin  dnia: 03.11.2020 

Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 3 w Łaziskach Górnych wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji został zorganizowany konkurs matematyczny dla klas sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia.

Chętni uczniowie przygotowali plakaty promujące święto, a także zorganizowali patrole egzaminacyjne – w czasie przerw sprawdzali wiedzę kolegów i pracowników szkoły. Za 100 % znajomości tabliczki mnożenia wręczali tytuł ekspertów tabliczki mnożenia.

2 października 2020 r uczniowie klas I - II rozwiązywali zadania ( kolorowanki) związane z Dniem Tabliczki Mnożenia , a uczniowie klas III - VIII na lekcjach matematyki mieli do rozwiązania 15 zadań. W konkursie zwyciężyła:
I miejsce – kl. 8a i 8b
II miejsce – 6a
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
Organizatorzy konkursu: Aleksandra Kopiec, Jacek Cembrzyński

dodał(a): A. Kopiec; wprowadził(a): admin  dnia: 08.10.2020 

W dniu 24 września w miasteczku drogowym w Centrum Frajdy odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z Łazisk Górnych z uczniami klas pierwszych naszej szkoły. Pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy reagować w niebezpiecznych sytuacjach oraz gdzie mogą szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Prelekcję dla uczniów prowadzili: asp. szt. W. Wypchał oraz asp. P. Oleksiński.

dodał(a): M. Gracka; wprowadził(a): admin  dnia: 26.09.2020 

We wtorek 1 września przywitaliśmy rok szkolny 2020/21.
Uroczystym pasowaniem na ucznia oraz ślubowaniem uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do społeczności uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im.Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych. Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to bardzo wzruszająca i wyjątkowa chwila.

dodał(a): Z.Teodorowska; wprowadził(a): admin  dnia: 09.09.2020 

Archiwum wiadomości

2019/20 1 2018/19 21 2017/18 21 2016/17 21 2015/16 321 2014/15 21

2013/14 21 2012/13 21 2011/12 21 2010/11 21 2009/10 321 2008/09 321


alt
alt
Szkoła Podstawowa nr 3
im. M. Kopernika
ul. Ogrodowa 48
43-170 Łaziska Górne

alt tel./fax.+48 322241066
alt tel. kom.+48 510790884
alt e-mail sekretariat@sp3.laziska.pl
PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA


Projekty „Zdalna szkoła”

Zdalna szkoła

Zdalna szkoła+


„Rozwój kompetencji
informatycznych i językowych
podstawą
nowoczesnego nauczania”


Informujemy, że od tego roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Rozwój kompetencji informatycznych
i językowych podstawą nowoczesnego nauczania.”
alt

Szyte na miarę – oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb
łaziskich uczniów.”

Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020.
alt

Nasza Ziemia, naszą Przyszłością
Projekt ekologiczny Erasmus+
alt
alt


Program PO WER
„Nowoczesny i kreatywny nauczyciel
to lepsza przyszłość ucznia ”

Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny
Wiedza Edukacja Rozwój
alt


SZTAB WOŚP
(jedyny w Łaziskach Górnych)
alt

 
Valid XHTML 1.0 StrictPoprawny CSS!
Copyright (c) 2009-2019. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika. All rights reserved.